poster

Muž z Hongkongu (festivalový název)

 • Austrálie

  The Man from Hong Kong

 • Hong Kong

  Zhi dao huang long

 • Hong Kong

  直搗黃龍

 • USA

  The Man from Hong Kong

 • Velká Británie

  The Man from Hong Kong

 • USA

  The Dragon Flies

 • USA

  Dragon Flies

Akční / Dobrodružný / Drama

Austrálie / Hong Kong, 1975, 111 min

 • Tina.T
  **

  Film šílený, ale jako půlnoční představení ve Varech, s podobně naladěným publikem kolem sebe, se to dalo. Film tak dostává úplně jiný rozměr, smáli jsme se na místech, kde to patrně režisér neplánoval. Prkenný Wang Yu, se šarmem naprosto na nule, zápletka průhledná a nenápaditá - přijede, všechny pomlátí a pozabíjí, svede všechny krásky a zase odjede - no uznejte, není to geniální?(7.7.2010)

 • Goldbeater
  ****

  Brian Trenchard-Smith nasedl na vlak rozjetý bondovkami a filmy s Brucem Lee a dal vzniknout dobrodružnému kung-fu ozploitation využívajícímu nejznámější australské pamětihodnosti (od pěstního souboje na Ayers Rock po přelet rogalem nad budovou opery v Sydney). Jimmy Wang Yu je sice úděsný (ne)herec neschopný zahrát jakékoliv emoce a dějově je Muž z Hongkongu velice prostý film, přesto baví neustálou akcí a zejména bláznivými kaskadérskými kousky. Během natáčení se údajně na bezpečnost práce vůbec nehledělo, což vyústilo v nejeden incident. Například když měl být George Lazenby pro účely jedné scény zapálen, úplně se mu do tohoto kaskadérského kousku nechtělo. Nechal se ukecat až poté, co se před ním exemplárně zapálil sám režisér Trenchard-Smith, ale když v osudnou chvíli Lazenbymu hořící sako nešlo sundat (což je dobře vidět v závěru filmu) a hořící gel mu začal téct na ruce, musel být uhašen dekou a poté v záchvatu zuřivosti pěstně napadl Trencharda-Smithe. Režisér byl ve sporu i s hlavním hrdinou snímku (a nebyl sám, Jimmy Wang Yu byl údajně příšerně arogantní člověk, kterého neměl rád nikdo ze štábu), proto se ve společné bojové scéně, kde sám fyzicky zdatný režisér hraje jednoho ze zabijáků, skutečně rvali bez nějakého předstírání. Tak to holt chodilo v Austrálii.(1.3.2019)

 • Martin741
  *****

  Neskutocny film od dost podpriemerneho rezisera Brian Trenchard Smitha, suverenne jeho najlepsie dielo. A suverenne najlepsi film ex- Bonda Lazenbyho / v roku 1975 uz nebol Bondom, a film je vlastne parodia na Bondovky. Jimmy Wang Yu je neherec, neschopny hereckeho vykonu, Lazenby myslim tiez nevie hrat. Treba zabudnut na bondovske hracky od Q ci jaxa volal, aj na potieranie svetoveho zloradu. Miesto Bondovskych kuskov je tu plno kung fu, tvorcovia zhadzuju takmer kazdu bondovsku akciu, lazenby bol nielen ex-Bond, ale aj ziak Brjusa Liho, a Jimmy Wang Yu bol priserne arogantny clovek, nikto z filmarov ho nemal rad ..... Sammo Hung Kam Bo je neskutocny chlap, uz vtedy mal nadvahu a co predvadzal, to bol masaker. Kazdopadne OHMSS je srajda neskutocna, toto je najlepsi Lazenbyho film : 95 %(1.6.2019)

 • corpsy
  ***

  Koho by v takomto prípade zaujímal scenár? Išlo o čo najviac zatraktívniť snímok prívalom akčných scén ( ktorých kvalita počas deja stúpa a klesá ) a exotických lokácií, presne tak, ako sa to robí v bondovkách ( aj keď tie sa aspoň snažia o nejaký príbeh ). Tento snímok je ich zrkadlovým obrazom, ich rovnako nechcenou paródiou a zároveň poctou ( asi ).(25.2.2018)

 • Flipnic
  ****

  V dnešní době velmi raritní snímek, který navzdory některým svým kvalitám není znám ani mezi příznivci "hongkongské kung-fu školy", přestože se ve filmu objeví řada tehdejších "kung-fu masérů" plus známý herec a žák Bruce Leeho George Lazenby ... Zřejmě je to způsobeno tím, že film je australský a na svoji dobu docela dost násilný. Každopádně ... hlavní roli zde ztvárnil velmi kontroverzní čínský "kung-fu herec" Wang Yu, který mi zde jako jedinný právě dost neseděl. Hraje inspektora z Hong Kongu, který přijel do Austrálie napráskat bandě zlořádů, klasika, žádný extra scénář. O tomto herci traduje spousta pověr a legend a nezadá si s nimi ani s Brucem Lee, co je na nich ovšem pravdy ví málokdo... Jeho herecký projev v tomto filmu byl pro mne osobně "příšerný", nevím, jestli to měl být účel, hrát takhle, nebo prostě takový je a nehrál vůbec. Kamenná tvář, absolutní neschopnost zahrát jakékoliv emoce kromě neuvěřitelné chladné arogance. Ale jinak se jedná o perfektní akční kung fu řežbu, protože akce jede od začátku do konce. Spousta a spousta soubojů, perfektní honička autem, krásné holky, dost drsné násilí (něco ve stylu 70.kových japonských karate filmů). Hned na začátku seřeže Wang Yu Sammo Hunga a vymáchá mu hlavu ve wc míse apod. Další třešničkou tohoto filmu je, že jakmile dojde k soubojům, tak kaskadéři během něj totálně rozmlátí a rozsekají veškeré vybavení místnosti - pády do skla, házení po sobě vším možným, rozbíjení nábytku atd. - na svoji dobu perfektní!! V podstatě se jedná jen o akci, akci a akci. A to se mi líbilo, i když Wang Yu neumí hrát a podle mne neuměl ani bojovat ... Jeho martial arts je dost podivné, těžko uvěřitelné, neohrabané atd. Slyšel jsem něco i o tom, že film byl připravován původně pro Bruce Leeho, nevím co je na tom pravda, ale pak by to byl skutečný nářez ... Bohužel se nekonalo, ale i tak, jsem rád, že jsem film měl tu čest vidět. Na svoji dobu neuvěřitelná jízda!!!(28.4.2009)

 • - Australské DVD vydání obsahuje další dva Brian Trenchard-Smith filmy, a to Kung Fu Killers (1974) a Hospitals Don't Burn Down (1978). (Karlos80)

 • - Táto snímka bola vybraná medzi 50 austrálskych filmov pre austrálsky Národný filmový a zvukový archív. (beso74)

 • - Režisér Brian Trenchard-Smith měl nehodu při natáčení, když byl zasažen do oka chemickým sprejem. (Karlos80)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace