Reklama

Reklama

Agent CIA Evan Lake má nejlepší časy své slávy dávno za sebou. Při své poslední aktivní akci v zahraničí padl do zajetí arabského teroristy Muhammada Banira, který ho krutě mučil. Lakea tehdy zachránil jen včasný zásah amerických vojáků. CIA věří, že Banir při záchranné akci zahynul, Lake je však celé roky přesvědčen, že tělo, které vojáci na místě našli, teroristovi nepatřilo. Lake právě neprožívá šťastné období. Nedávno se u něj projevily podivné zdravotní komplikace a on se od lékaře dozvěděl, že trpí těžkou formou postupné demence. Podle lékaře bude trvat jen krátký čas, než si nemoc vybere krutou daň a on skončí v ústavu. Tyto neradostné vyhlídky přeruší dobrá zpráva. Lakeův kolega a přítel, Milton Schultz, jenž s ním v CIA pracuje, narazí na informaci, která naznačuje, že Banir žije a že si nechává z Bukurešti posílat léky na svou vzácnou nemoc. Lake vyhledá ředitele CIA a snaží se ho přesvědčit, aby mu dali možnost sestavit úderný tým. Když to ředitel odmítne a na základě informací o Lakeových zdravotních obtížích z něj udělá neschopného muže, Lakeovi rupnou nervy a pošle ředitele do patřičných mezí. Výsledkem je vyhození Lakea z agentury. Lakea však večer vyhledá jeho kamarád Schultz a nabídne mu pomoci najít Banira. Stopa vede do Rumunska, a tak se oba muži vypraví do Bukurešti. Zde, za pomoci místní Lakeovy známé, najdou lékaře, od kterého Banir získával za peníze léky na svou nemoc. Banirův stav se však zhoršil a on po dr. Cornelovi chce, aby za ním do Mombasy přijel... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (76)

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

A máme tu kandidáta na odpad roku. Cage se zbláznil. Už trailer lecos naznačil, ale ten film je snad ještě větší hrůza než jsem čekal. Nick Klec tady tu demenci nemusí ani hrát on už regulérně dementní je. Přemýšlel jsem, že dám aspoň 1*, ale ten konec to zazdil totálně. Takhle špatnej film už jsem fakt hodně dlouho neviděl. Jeden demencí stiženej agent jde po polomrtvým Arabským teroristovy, kterýmu musí 5 chlapů pomáhat, aby si mohl kleknout na modlitební koberec. Ale co už má to i svá pozitiva. Stallone si může oddechnout není jedinej komu mrdlo. A pokud neobsadí Cage do Expendables 4, tak si můžou spolu zahrát ve filmu kterej se bude jmenovat Two demented bastard. Samozřejmě, že není třeba dodávat, že jak dojde na nějaký dramatický a emotivní scény, tak se Cage mění v nekvalitní přehrávač pochybné značky. Vážně nikdy nepochopím, jak mohlo takový střevo někdy vyhrát oskara, ale to mi asi nepřísluší. Fakt nepřičtu ani procento k dobru. Nasrat na to.0% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

S Nicolasem to začíná jít fakt dost z kopce. Důraz na jeho pravé potrhané ucho mi přišlo až k smíchu. Bylo vidět, že fakt asi už neví, co má točit. Přitom těch filmů natáčí pořád neuvěřitelně moc. Možná štěstí, že tenhle film nemá tři hodiny. Tedy tolik, kolik původně měl mít. To už bych to u něj tuplem nevydržel. ()

Reklama

Rogue 

všechny recenze uživatele

Film debilní a otravný jak choroba hlavního hrdiny a dialogově plodné jak návštěva fanoušků konspiračních teorií prohnaná randomizérem. Agent Nicholas Cage, který nechtěl být ten, kdo pod nátlakem vyzradí své jméno, má chorobu (a ústa věčně otevřená jak Kristen Stewart). Též má mladého padawana, který narazí na důležité dokumenty o teroristovi, o kterém všichni mysleli, že je mrtvý. Je jich přes 50 stránek, ale to je v pořádku, vezme si je elektronicky. Nicholas Cage ale nerad čte z monitoru, takže se nakonec stejně vytisknou. Pak se letí do Rumunska, na což je potřeba tří sad falešných dokumentů. V Bukurešti je bude čekat žena. Možná byla i agentka. Nyní pracuje mimo Prahu. A Nicholas Cage vysvětluje, že měl o smrti teroristy pochybnosti celých dvacet let, protože byl opravdu věřící a takoví prostě jen tak neumírají. Musíš jim vyrvat srdce z těla vlastníma rukama. A proto bych skoro i řekla, že tenhle průšvih přestříháním způsoben nebude. Cage je děsivý, dialogy též a je to laciné (to nesmyslně natržené ucho, boha). Refn by to nezachránil, pokud by nevypustil půlku dialogů (nicméně nás mohl ušetřit alespoň od nejnudnější autohoničky poslední doby a závěrečné přestřelky). ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Chápu, že producenti Schraderovi sebrali a sestříhali jeho tříhodinovou verzi - jen si nejsem jistý, jak moc to celý projekt zhatilo. Ve výsledku to totiž vypadá hodně lacině (do Rumunska jezdí snad jen akční béčkaři, ne?) a banálně. Byť občas problikne nějaká zajímavější pasáž a Cage není vyloženě špatný. Každopádně by mě hodně zajímalo, jak by to celé vypadalo v (původně plánované) Refnově režii a s Harrisonem Fordem v hlavní roli... ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ďalší Cageov výkrik do tmy. Je smutné, pozerať sa na herca, ktorý za rok natočí tri-štyri filmy a tri z nich sú príšerné béčkové vypatlaniny. O to smutnejšie, že to nieje tak jeho herectvo, ktoré robí film stupídnym. V tomto prípade ide o príšerný scenár, ktorý hraničí s debilitou. Demencia, ktorou trpí hlavný hrdina tak asi nakazila celý štáb, pretože kamera je otrasná, buď roztrasená, alebo vôbec nezaberá podstatnú časť scény, strih je absurdný, no a casting a lokácie by si zaslúžili samostatné ocenenie zlatej maliny. 35%. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu můžete vidět i auto  české značky Škoda. (Cvalek)

Reklama

Reklama