Poslední šance na pomstu

• USA Dying of the Light (více)

Veterán CIA agent Evan Lake (Nicolas Cage) je nucen odejít do penze z důvodu nastupující demence. Ve stejné době odhalí jeho mladý chráněnec Milton Schultz (Anton Yelchin) důkazy o tom, že Lakův dávný nepřítel terorista Muhammad Banir (Alexander Karim) není po smrti, jak se předpokládalo. Lake tedy nastupuje na nebezpečnou interkontinentální misi, jejíž cílem je odstranění jeho úhlavního nepřítele. (Magic Box)

Wacoslav1 odpad!

A máme tu kandidáta na odpad roku. Cage se zbláznil. Už trailer lecos naznačil, ale ten film je snad ještě větší hrůza než jsem čekal. Nick Klec tady tu demenci nemusí ani hrát on už regulérně dementní je. Přemýšlel jsem, že dám aspoň 1*, ale ten konec to zazdil totálně. Takhle špatnej film už jsem fakt hodně dlouho neviděl. Jeden demencí stiženej agent jde po polomrtvým Arabským teroristovy, kterýmu musí 5 chlapů pomáhat, aby si mohl kleknout na modlitební koberec. Ale co už má to i svá pozitiva. Stallone si může oddechnout není jedinej komu mrdlo. A pokud neobsadí Cage do Expendables 4, tak si můžou spolu zahrát ve filmu kterej se bude jmenovat Two demented bastard. Samozřejmě, že není třeba dodávat, že jak dojde na nějaký dramatický a emotivní scény, tak se Cage mění v nekvalitní přehrávač pochybné značky. Vážně nikdy nepochopím, jak mohlo takový střevo někdy vyhrát oskara, ale to mi asi nepřísluší. Fakt nepřičtu ani procento k dobru. Nasrat na to.0% ()

genetique

Ďalší Cageov výkrik do tmy. Je smutné, pozerať sa na herca, ktorý za rok natočí tri-štyri filmy a tri z nich sú príšerné béčkové vypatlaniny. O to smutnejšie, že to nieje tak jeho herectvo, ktoré robí film stupídnym. V tomto prípade ide o príšerný scenár, ktorý hraničí s debilitou. Demencia, ktorou trpí hlavný hrdina tak asi nakazila celý štáb, pretože kamera je otrasná, buď roztrasená, alebo vôbec nezaberá podstatnú časť scény, strih je absurdný, no a casting a lokácie by si zaslúžili samostatné ocenenie zlatej maliny. 35%. ()

EdaS

Chápu, že producenti Schraderovi sebrali a sestříhali jeho tříhodinovou verzi - jen si nejsem jistý, jak moc to celý projekt zhatilo. Ve výsledku to totiž vypadá hodně lacině (do Rumunska jezdí snad jen akční béčkaři, ne?) a banálně. Byť občas problikne nějaká zajímavější pasáž a Cage není vyloženě špatný. Každopádně by mě hodně zajímalo, jak by to celé vypadalo v (původně plánované) Refnově režii a s Harrisonem Fordem v hlavní roli... ()

Rogue

Film debilní a otravný jak choroba hlavního hrdiny a dialogově plodné jak návštěva fanoušků konspiračních teorií prohnaná randomizérem. Agent Nicholas Cage, který nechtěl být ten, kdo pod nátlakem vyzradí své jméno, má chorobu (a ústa věčně otevřená jak Kristen Stewart). Též má mladého padawana, který narazí na důležité dokumenty o teroristovi, o kterém všichni mysleli, že je mrtvý. Je jich přes 50 stránek, ale to je v pořádku, vezme si je elektronicky. Nicholas Cage ale nerad čte z monitoru, takže se nakonec stejně vytisknou. Pak se letí do Rumunska, na což je potřeba tří sad falešných dokumentů. V Bukurešti je bude čekat žena. Možná byla i agentka. Nyní pracuje mimo Prahu. A Nicholas Cage vysvětluje, že měl o smrti teroristy pochybnosti celých dvacet let, protože byl opravdu věřící a takoví prostě jen tak neumírají. Musíš jim vyrvat srdce z těla vlastníma rukama. A proto bych skoro i řekla, že tenhle průšvih přestříháním způsoben nebude. Cage je děsivý, dialogy též a je to laciné (to nesmyslně natržené ucho, boha). Refn by to nezachránil, pokud by nevypustil půlku dialogů (nicméně nás mohl ušetřit alespoň od nejnudnější autohoničky poslední doby a závěrečné přestřelky). ()

Malarkey

S Nicolasem to začíná jít fakt dost z kopce. Důraz na jeho pravé potrhané ucho mi přišlo až k smíchu. Bylo vidět, že fakt asi už neví, co má točit. Přitom těch filmů natáčí pořád neuvěřitelně moc. Možná štěstí, že tenhle film nemá tři hodiny. Tedy tolik, kolik původně měl mít. To už bych to u něj tuplem nevydržel. ()

• Ve filmu můžete vidět i auto  české značky Škoda. (Cvalek)