Poslední šance na pomstu

Dying of the Light

Drama / Thriller

USA, 2014, 94 min

• DEXTER099

Tak je tu další film s Nicolasem Cagem a musím bohužel říct ,že další z řady těch co stojí za nic moc a to spíš těch nic než moc.N.Cage má snad už dané ,že natočí deset snímku co stojí jak příběhem tak výkonem za starou belu a pak jeden který muže kandidovat na nějakou cenu (jako například Joe).Někde jsem četl,že skoro vše za svoji kariéru prošustroval a tak veme vždy role které stojí za nic,ale vydělá si na nich a pak sem tam natočí něco na čem mu nějak záleží a jak už jsem psal tohle je případ té první varianty.Agent v podobě N.Cage Evan Lake a jeho příběh o tom,že celý život má trauma z jedné akce CIA a dodnes se chce pomstít a vrátit starou křivdu jeho tehdejšímu trýzniteli Muhhamedovi Banirovi ,bohužel děj vás vůbec nevtáhne ,akce není téměř žádná pokud neberete dvě minuty (a to ještě přidávám) na konci,drama?no tak jestli je tam nějaká dramatická vložka tak možná tak když lepí Evanovi umělé vousy a vy napnutí jestli mu tam opravdu budou držet.Nevím no ,je to asi lepší jako jeho jiný film v tomto roce-Left Behind,ale zase nás letos čeká ještě Outcast a to taky na první pohled vypadá všemožně jen ne nějak dobře.Přitom Nicolase Cage mám rád a hodil by se mi do jiných rolí,protože si stále ještě trvám na tom,že je to kvalitní herec,ale výběr jeho účasti na filmu je prostě přinejmenším zvláštní.Tak snad dostane nějaký pořádný Thriller a nebo například Expendables 4 :-)Za mě tedy celkově 40 % a dvě hvězdy.(27.12.2014)

• MickeyStuma

Nic naplat, máme tu další naprosto zprasený vcelku dobrý námět. Postava veterána CIA s postupující demencí toužícího po pomstě byla výzva nejen pro scénáristu, ale hlavně pro herce, který by se tu mohl vytáhnout ve svých hereckých možnostech. Bohužel, Nicholas Cage je onen šťastlivec na kterého padla volba a že to byla volba nadmíru špatná je teď už více než zřejmé. Psychologickou stránku své postavy a její postupující nemoci se mu nepodařilo přesvědčivě zahrát, takže hlavní devíza příběhu zoufale zapadla někam do ztracena. Děj jako takový také není žádná výhra. Sázel jsem na patřičnou dramatičnost s psychologickými motivy a s nějakou tou akční scénou, ale tady co se předvádí je do nebe volající. Těžko říci co si scénárista a režisér v jedné osobě Paul Schrader představoval, ale tady setsakramentsky ujel. Škoda, mělo to na víc.(22.9.2015)

Mám Nicolase Cage prostě rád, a možná právě i proto, že je mu celkem jedno, v čem hraje. Role si vybírá jako na běžícím páse a poslední dobou se objevuje v béčkové produkci pravidelně. Tenhle politický thriller ale vůbec není špatný a na béčkovou produkci je dobrý, a to i díky hrajícímu Cagovi, který je sice tradiční, ale stejně mě baví. Navíc má zase jeden výborný look.(9.12.2014)

• lioncel

Nicolas Cage, vlastním jménem Nicholas Kim Coppola, je jeden z mých nejoblíbenějších současných amerických komediálních herců, který se vlastní pílí a vrozeným talentem uchytil a následně i prosadil ve filmové branži, vždy mě dokáže náležitě pobavit, ale tentokráte se mi zdálo, že trochu moc tlačí na pilu. Asi touží získat dalšího Oscara ...(5.2.2015)

• Lacike

Zrucne natoceny film s totalne zbytocnou premisou. Umierajuci exagent CIA sa cely film snazi zabit umierajuceho teroristu za to ze mu pred 22 rokmi ufikol kus ucha. WTF? Keby sa na to vykaslal ako mu to radil aj jeho mlady kolega, tak by film skoncil uplne rovnako. A ako keby to nestacilo, tak po celej tej civilnej casti je film zakonceny Seagalovsky dementnou prestrelkou. Nedokazem si predstavit ako mohol film vyzerat v Refnovej rezii. Asi by sa viac zameral na emocionalne pochody Cagovej postavy a jeho bezútešný koniec. Alebo by to mozno bolo hypnoticky odtrhnute od reality. Nech uz by to dopadlo akokolvek, tak snad by to malo aspon nejaku zmysluplnu pointu. Takto je vysledok prakticky zbytocny film. Co celkom zamrzi, lebo jednotlive sceny funguju dobre a Nicolas Cage a Anton Yelchin podavaju kvalitne vykony a vztah medzi ich postavami je skvely. Prial by som im nejaku lepsiu zapletku. Napriklad prequel o tom ako Cage zachranil v minulosti Yelchina by som si s radostou pozrel. 5/10.(25.12.2014)

• - Ve filmu můžete vidět i auto  české značky Škoda. (Cvalek)