Ztrápený mladý chlapec riskuje všechno při hledání svojí první lásky. Jeho snaha je však čím dál tím více zoufalá. (Mrs.Blue)

sochoking

Gabriel je vlastne film o čurákovi, ktorý neuveriteľne pije krv a ktorý, keby vo filme nebol, tak mu dám o hviezdičku navyše! A možno i o dve hviezdičky. ()

silentname

Niektoré filmy je podľa mňa strašne ťažké hodnotiť, lebo v sebe ukrývajú mnoho, no súčasne to chce čas, aby sa človek k tým dobrým myšlienkam a momentom dopracoval. A presne do tej kategórie pre mňa "Gabriel" spadá. Na jednej strane ho obdivujem akým spôsobom sa snaží podať svoju myšlienku, pre výber hercov a najmä Roryho Culkina, ktorý skutočne podáva excelentný výkon v tomto filme. Díva sa na neho skutočne dobre a človek mu jeho rolu skutočne verí. Na druhú stranu ale si človek musí prejsť maximálne deprimujúcim filmom, ktorý môže človeku skutočne pokaziť náladu. Rozhodne to nedoporučujem sledovať po nejakej oslave, alebo v prípade, že si chcete užiť príjemný čas so svojou polovičkou. Tento film z vás všetky pozitívne myšlienky vysaje ako dementor. Nemusí to ale nutne znamenať, že je film zlý, len treba vedieť, do čoho človek vstupuje. Sú tu veľmi dobré dialógy a momenty, najmä v druhej polke filmu. A človek úprimne aj Gabove myšlienkové pochody chápe. Nemusí s nimi súhlasiť, ale minimálne ho vieme pochopiť ako postavu a ako hlavného hrdinu a obdivujem ho, že urobil všetko, aby sa ku svojmu cieľu dostal. Ako to ale celé dopadne si vedia všetci dopredu odhadnúť a áno, dopadne to presne tak ako si myslíte bez toho, aby som čokoľvek povedal a čítali ste len krátky obsah na tejto stránke. Ja si myslím, že film stojí za jedno zhliadnutie už len pre jeho dialógy a postavy, ale určite si to nenechajte v prípade, že sa chcete rozveseliť alebo užiť príjemný večer. Toto určite všetku atmosféru iba zabije. Znovu by som sa k filmu ale určite nevrátil. Hodnotenie: B- ()

eLeR

Keď je pomoc potrebná, ale odmietaná. Keď rodina a láska nestačia. Raz dobre, inokedy úplne na nič. Culkin ako Gabe fantastický, rozhodne áno. ()

Aljak

Filmy o ľuďoch s psychickými problémami a duševnými poruchami mám rád, lebo už sami o sebe sú zaujímavé tou prezentáciou takto postihnutého človeka. Mnoho filmov s takýmto námetom a hlavným "hrdinom" dokáže vyčnievať spomedzi iných drám, avšak Gabriel ma až tak nezaujal. Rory Culkin zahral síce túto postavu vysoko solídne, ale zápletka a dejová línia ma v podstate ničím neohúrila. To najlepšie bolo samozrejme na konci, až mi ho bolo ľúto (ale aj jej). ()

Danqo

Možno sa cez obraz ku mne nedostali emócie a nesúcitil som s nikým, ale rozumel som. Náladu meniacim podnetom, fabulácii meniacej sa na pravdu, motivácii po robení divných činov. Veľmi uveriteľný príbeh aj postavy, výborná dynamika. ()