Tae-Soo je odmala odlišným chlapcom ako jeho rovesníci. Už v detstve, keď brutálne zavraždil svojho otčima, nedokázal prejaviť žiadne pocity. Keď sa mu po piatich rokoch nečakane ozve brat, aby mu vypomohol pri splnení úlohy, ktorú sám nedokázal pre svojho šéfa splniť, pocíti nádej opätovného zrodu "úplnej" rodiny. Opak je však pravdou. Nechcene sa zamotáva do života malej dievčiny a dospievajúcej, spomalene mysliacej Bok-Soon, ktorým obom zavraždil milovaných súrodencov. (*CARNIFEX*)

sniper18

Je to celkom dobrý thriller. Má dosť dobrý príbeh o mladej žene s detskou povahou, ktorá po smrti svojej starej mamy prevádzkuje pouličný stánok a nadovšetko miluje svoju sestru, ktorej chce len to najlepšie, ale všetko sa pokazí, keď narazia na dievča na úteku a rozhodnú sa jej pomôcť. Ale čoskoro si uvedomujú, že po nej ide krutý a veľmi schopný zabijak, ktorý zabil jej sestru a teraz ide po nej, pričom to isté urobí aj mladej žene a tak obe musia bojovať o svoje životy. A navyše zabijak, ktorý práve len vzal jednu prácu pre svojho staršieho nevlastného brata z mafie sa kvôli svojej nepredvídateľnej povahe stáva hrozbou aj pre svojich zamestnávateľov. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj lepšie. Už od začiatku som mal z toho zvláštne pocity, predsa len od vystriedania infantilnej vízie hlavnej hrdinky s pár úsmevnými momentmi a brutálnej vraždy som moc nevedel, čo môžem očakávať, ale podobne rozporupný pocit mám aj z celku. Určite u mňa prevláda spokojnosť, síce mám pocit, že by bolo lepšie, keby sa film venoval len jednej z týchto dvoch línií, teda či už dvom dievčatám na úteku pred tajomným zabijakom, alebo zabijakovi, ktorého sa kvôli jeho neovládateľnosti bojí aj vlastná rodina, ale aj tak mi sadli obe, pričom obe ponúknu aj dostatok zaujímavých situácií, všetky výrazné postavy ma bavili a kvôli svižnému tempu som sa nenudil ani na okamih. Ale je tu aj viacero záporov, chémia medzi postavami mi prišla dosť slabá, skôr ma bavili samostatne, rovnako aj občas ich správanie a niektoré motivácie mi prišli úplne mimo a viacero scén so slušným potenciálom sa moc nevyužilo, pričom aj finále mi prišlo skôr sklamaním, ale celkovo ma to predsa len celkom bavilo. Pochváliť musím aj akciu, síce jej nie je až tak moc, ale nájde sa tu pár súbojov, prípadne drsných likvidácií a väčšina z toho dopadla dobre. Len ten súboj so skupinou vojakov nemusel byť strihnutý v priebehu, rád by som vedel, ako prebiehal až do konca. Herecké obsadenie je celkom slušné, ideálne dievčenské postavy, ale viac si ma získal samotný zabijak Lee Min-Ki, ktorý si rozhodne vie získať rešpekt a tá jeho sebadôvera v každej situácii sa mi skutočne páčila a k tomu ešte Kim Roe-Ha ako jeho brat. S réžiou a technickou stránkou som celkom spokojný, vizuálna stránka je výborná, občas to má vydarenú atmosféru a niekedy funguje aj napätie, ale tiež som mal pocit, že si to režisér nedokázal celé ustrážiť a tak sa často nájde niečo, čo mi moc nesadlo. Takže určite to nie je až tak dobré, ako by mohlo byť, viacero stránok sa dalo ešte výrazne doladiť, ale aj tak u mňa prevládajú dobré pocity a kladov je tu dosť, či už vizuálna stránka, akcia, postava zabijaka a čiastočne aj scenár. 66% ()

Fr

,,ZDAR BRÁCHO. CHCI TĚ POŽÁDAT O LASKAVOST. NĚJAKÁ HOLKA NÁM NECHCE DÁT SVŮJ MOBIL...“ /// Bok-Soon jako mimčo upadla na hlavu. Zanechalo to následky, ale vo to nejde. Spíš jde vo život, páč se do jejího osudu namontovalo MONSTRUM… Korejsky komplikovaný a stejně tak zajímavý. Vražedný okamžiky střídaj až (skoro či téměř?) poetický obrázky z lesní výpravy (na smrt). Nebo ta jeblá, uřvaná Bok-Soon. Na tečku! Místy fungující, jindy zas votravný thrillerový drámo. Nesere ani tak logika, páč co čekáte vod rozhodnutí děcka a hlupačky? (Aha, takže to trochu sere…) Samo, že je to i korejsky drsný, ale to asi netřeba zmiňovat. Takže, kdyby to bylo kapku evropsky přívětivější… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rád, že i korejskej brácha může mít prima bráchu. 2.) Zajímá mě, jestli i korejská holka umí běžet o život. 3.) Thx za titule ,,langi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

EvilPhoEniX

Takhle vypadá nevyužitý potenciál. Monster mohl být prázdninovou Korejskou peckou, ze které jsem doufal, že spadnu na zadek a při sledování dosáhnu orgasmu, ale nestalo se. Film sice nenudí, udržuje si celkem slušné tempo, má vynikajícího antihrdinu, jehož pohled znepokojí i otrlého, ale čekal jsem více akce, krve, zvratů, no zkratka to nešlapalo tak, jak mělo. O horor se však nejedná, spíše Thriller. 60% ()

tombac

Když byste do Chaser naroubovali barvotiskové scény se slaboduchou holkou z Welcome to Dongmakgol, vylezl by vám z toho podobně bizarní žánrový hybrid. Tvůrci filmu si při realizaci scénáře museli něco silného šlehnout. Jinak mi to hlava nebere. Působivě mrazivé scény s dobře zahraným sadistickým vrahounem, kupa mrtvol a hektolitry krve, a pak tam u stánku se zeleninou uječená mentálně retardovaná holčina s rozběhem rozbíjí lidem o hlavu tuříny. Panenko skákavá! 5/10 ()

Marceloo

Dejovo to bolo na môj vkus velmi slabé. Bolo tam plno mŕtvych stôp, v ktorých sa nič nedialo, a to je pri takej dlhej stopáži velmi zlé. Vrah zabíjal už keď bol dieťa, ale vo filme je jeho charakter rozvinutý velmi slabo. A pritom kombinácia sériového vraha a mentálne zaostalého dievčaťa znie naozaj dobre. Ku koncu je tam vela krvi, takže aspoň malé potešenie na záver. Nič to ale nemení na tom, že je to pre mňa jeden z najslabších hororov z Ázie v roku 2014. ()

*CARNIFEX*

Tae-Soo je odmala odlišným chlapcom ako jeho rovesníci. Už v detstve, keď brutálne zavraždil svojho otčima, nedokázal prejaviť žiadne z emócií. Keď sa mu nečakane po piatich rokoch ozve brat, aby mu vypomohol pri splnení úlohy, ktorú sám nedokázal pre svojho šéfa splniť, cíti nádej opätovného zrodu "úplnej" rodiny. Opak je však pravdou. Nechcene sa zamotáva sa do osudov malej dievčiny a dospievajúcej, spomalene mysliacej Bok-Soon, ktorým obom zavraždil milovaných súrodencov. Nemôžem si pomôcť, ale ja túto originalitu príbehov z Ázijskej tvorby proste milujem. Navyše sú neskutoční herci, ktorí nemajú problém zahrať akúkoľvek úlohu či prejav emócií bez toho, aby im to človek neuveril. Divák by mal ale vedieť, že "Monster" nie je horor. Neobsahuje "takmer žiadne" z prvkov tohto žánru. Ide skôr o drámu, kríženú s thrillerom. Pár pasáží v snímku vyvolalo ako nepríjemné, tak i úsmevné pocity. Zo snímku som mal dobrý dojem, aj keď je pravdou, že svoj potenciál nevyužil - 60%. ()

gogo76

Kórejci sú známy tým, že radi miešajú žánre a zväčša to skvelo funguje, ale občas sa prestrelí a príde film ako tento s atraktívnym názvom i príbehom, ale výsledok je jedno veľké sklamanie. Mal to byť temný thriller a nič viac a bolo by to super. Nejaký ten humor by sa tu dal akceptovať, ale tie hororové scénky tam nemali čo robiť a už vôbec nie tá uplakaná a pošahaná predavačka zeleniny. Tá snáď revala nonstop, až mi to liezlo fakt na nervy. Film je nakoniec iba zlepencom niekoľkých dobrých scén, zvyšok pôsobí ako experiment typu "kto vydrží sledovať uvrešťanú a uplakanú kozu bez použitia ovládača..." U mňa strašne nevyrovnané, jednoducho premárnená príležitosť. Iba priemer. 60%. ()

Campbell

Tak nějak mi v popisu chybý komedie protože ze začátku jsem se spíše smál a chvilku jsem koukal jestli náhodou koukám na správný film. Nicméně asi tak po půlhodině film spadne do hodně temného hávu a je to dost psycho. Jsou tu ale 3 věci které mě neskutečně sraly. První je ta malá holka která mi byla neskutečně odporně otravná. Druhá věc je délka film trvá skoro 2 hodiny a některé scény jsou zbytečně natahovaný, a třetí je konec který mi přišel zmatený, proč mu měla podat jenom mobil a to je vše? Nicméně zbytek filmu je hodně slušný, psychologie postav byla solidní a atmosféra ke konci celkem houstne. hudba je výborná a už dlouho jsem u filmu takhle nezazněl. I přes všechny klady a zápory musím dát průměr. Je to solidní film ale prostě se bojím že si na něj za chvíli nezapamatuju prakticky nic. ()

Khalesi

Vynikajúce! Zasmiala som sa, trochu som sa párkrát aj zľakla a rozhodne som sa nenudila. Znova nechápem miestne nízke hodnotenie... Kórejské filmy sú pre mňa vždy veľkým riskom, pretože sa v nich často objavuje násilie na zvieratách, ktoré sa mi bytostne hnusí aj na filmovom plátne i keď je mnohokrát len fingované. Tento sa bez podobných zbytočností obišiel a nič na zaujímavosti mu to neubralo. Som rada, že som to riskla a vrelo doporučujem. ()

Lacike

V kolonke zaner mi jednoznacne chyba komedia. Pretoze aj ked je film plny vrazd a krvavých scen, tak je to cele podane tak absurdne az to vyznieva neskutocne komicky. O nejake dychvyrazajuce napätie tu nejde ani omylom. Uz volba samotnych postav je proste netradicna. Hemzi sa to psychopatmi, dementami a imbecilmi. A to nemyslim ako nadavky ale lekársku diagnozu. Takuto blaznivu zmesku postav nenajdete ani u Tarantina. Napätie tu nefunguje lebo postavy su prilis divne a logika si zobrala dovolenku, takze cele to pôsobi umelo vykonstruovane. Hlavne motivacia postav je niekedy číre WTF podla toho ako sa vyspal scenarista. Ale zaroven to ani na chvilu nenudi a bol som neustale zvedavy aku dalsiu sialenost si scenarista vymysli. Iritovala ma len nesmrtelnost hlavneho zaporaka, ktory bol odolnejsi ako Terminator a v bitkach zrucnejsi ako Bourne. Keby sa to cele trochu viac drzalo pri zemi bez absurdnych napadov a fungovali napinave sceny, tak to mohol byt skvely korejsky mix zanrov. Takto je to len skoro az parodia na thrillery, ktoru ma cenu vidiet ale najskôr iba raz. 6/10. ()

Moiraine

Byly tu okamžiky, které byly hodně mrazivé, ale zároveň tu byly i pasáže, které mě příliš nebavily. Dějově mi to přijde nekonzistentní: některé věci se tu nakousnou, ale víc informací se člověk nedozví, zato některé pasáže byly až zbytečně natažené. Celkově to vidím na lepší průměr a to hlavně díky Lee Min Kimu, který mě v některých okamžicích opravdu děsil. ()

gaara1

"Tak jdeme na to. Dostaneš šanci. Dám ti náskok, dokud tohle nedopiju.Jestli tě ale chytím, zemřeš. Když někoho požádáš o pomoc, taky ho zabiju.Takže vybírej pořádně.Najdi si někoho, kdo je silnější než já. Někoho, koho nezabiju. Umíš utíkat rychle?" Napínavé, trochu ukřičené scény, lehce komediální ale herec Min-gi Lee to zahrál opravdu skvěle. 4 hvězdy. ()

Ja.Malachi odpad!

ťažká-nestrávitelná ukážka toho ako sú ázijské rasy mentálne iné...inde...niekedy-ako tu sa to fakt nedá pozerať... ()