Lila & Eve

Drama / Thriller

USA, 2015, 94 min

• Morholt

Těch rodičů, co se mění se smrtí svých potomků v zabijáky, už jsme tu měli hromadu a Viola Davis z téhle hromady zrovna nevyčnívá. Spíš se drží něk kus pod středem, což znamená, že zrovna přesvědčivě nepůsobí. A poněkud krkolomně působí i pátrání po původcích vraždy jejího syna. Vše částečně napravuje Jennifer lopet, která se sice také zrovna nepřetrhla, ale sakra dobře se na ní kouká. No a pak přijde pointa, ve které se pan Stone III. pokusil dát filmu fincherovský rozměr, čímž mě vyloženě rozesmál. Slzopudný závěr ve stylu "všechny za jedno" to už jen korunoval. 30%(18.8.2015)

• peetriss

Fádní film, který jako drama líčící emoce matek po ztrátě dítěte dosahuje malé intenzity, jako thriller nedokáže napínat a jako revenge movie vyznívá do ztracena. Scénář je neurovnaný a postrádající divácky zajímavější momenty. To vše se snaží režisér alespoň částečně maskovat tvorbou stísněné atmosféry, ale ani to se zcela nedaří. Viola Davis podává dobrý výkon a Jennifer Lopez se snaží držet krok, a výsledek nevypadá na její poměry úplně nejhůř.(18.9.2015)

(TAK TROCHU SPOILER) A sakra, už jsem si v hlavě sumíroval koment, ve kterém bych neurvale rozcupoval na kusy stupidní scénář, konkrétně a především nevěrohodnou postavu señority Lopézové, když vtom... Nebudu lhát, nechal jsem se parádně nachytat na švestkách. A to jsem přitom nad touhle možností chvíli uvažoval, ale ihned ji zavrhnul, protože mi do středoproudového filmu jaksi neštymovala, ale především proto, že (mch.hodně mizerné) české titulky tuhle možnost několikrát popřely (může za to, ehm, jistý rozdíl mezi českou a anglickou gramatikou). Tak tolik k pointě. A jinak? No, co napsat dál... Señorita Lopéz je hezčí než za mlada a znechutil mě slzopudný (v mém případě zvratkopudný) hepáč s truchlícími matkami.(14.8.2015)

• hansel97

Tohle upřímně zachraňují pouze výkony Violy a kupodivu i Jennnifer, které jsou velmi solidní a u Violy špičkové a jsou tak to jediné, proč dávám dvě hvězdičky. Možná ještě za to, že ten film se vážně odebral ke konci směrem, který by mě předem ani nenapadl, ale upřímně mě to nějak nenadchlo. Každopádně dobrý nápad, konec ušel.(10.8.2015)

• mira.l

No to byla ale kravina. Od začátku to vypadalo hodně "béčkově", postupně se Macgyver JLo a Macgyver II Viola začínají vypořádávat s bandou drogových dealerů, jsou přitom naprosto nepolapitelné, ačkoliv jsou zcela amatérské (chacha), aby to nakonec vygradovalo do pointy, která je tak pitomá, že to snad není možný. Jedna hvězdička tak nějak ze soucitu a víc ze mě nikdo nevyrazí.(1.4.2019)