Batman: Útok na Arkham

Batman: Assault on Arkham

Animovaný / Akční

USA, 2014, 75 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,922,024 //počet predaných kusov 113,492║ strašne sa pri týchto komiksových animákoch pritvrdzuje, až to je akosi moc ustrelené v tej brutálnosti /60%/(5.8.2014)

Úvodní dvě třetiny, nesoucí se na vlně komorní heist žánrovky s nesourodým týmem záporáků, jsou vynikající, sebeshazovačné a v záplavě DC/Marvel animáků "zachraňme město/svět/vesmír/jsoucno" i osvěžující. Ovšem (ne)pochopitelně přebírá na samotný závěr otěže do té doby spíše absentující Batman a rázem se to mění ve standardní "spasme nevinné skrze množství bum, bum, prásk". A právě pro veškerou tu akci (mimochodem není vůbec zlá) se zapomíná na vše ostatní; a tak ty úvodní dvě třetiny vyznívají zcela do ztracena. Každopádně alespoň po celou dobu sympaticky dospěle nekompromisní (v mezích mainstreamového animáku se superhrdiny samozřejmě) a pro fanoušky filmovo-komiksového DC universa i Rocksteady her plné odkazů a pomrknutí.(13.8.2014)

Jeden z nejlepších kreslených Batmanů, mnohonásobně předčil předposlední slabý "Son of Batman". Perfektní grafika, postavy, špičková akce non-stop, navíc brutalita, krev a sex ... Fakt super tenhle kousek!! U mě jednoznačně za 5/5...(8.8.2014)

Ač ta animace nebyla úplně mým šálkem, pořád se jedná o chytlavý, malinko drsnější, ale hlavně celkem nevšední animák z batmaního vesmíru, jehož středem tentokrát není netopýr, ale záporácká Suicide Squad. Díky Arkhamu je to ale velká přehlídka starých známých charakterů včetně Jokera. Harley Quinn je skvělá. Fajn seznamovačka než má přijít diskutovaný Ayerův celovečerák... DC to pomalu rozjíždí.(5.5.2015)

Řízný a brutální animák, kde je dovoleno fandit záporákům a zabíjet stejnou měrou zlé i dobré. Absence Batmana vůbec nevadí, jeho minimální účast aspoň dá zakrýt tomu, že jej tentokrát nedabuje někdo příliš schopný a že jindy vzorný hrdina tu nechá zbytečně zemřít docela dost lidí. Naštěstí u téhle akční zábavy lze vypnout mozek a necítit se přitom provinile.(2.8.2014)

Ačkoli to není taková dokonalost jako Justice League: The Flashpoint Paradox, pořád je Batman: Assault on Arkham jedním z top dílů DC Universe Animated Original Movies. A jak by také mohl nesplnit očekávání, pokud tu své místo mají Joker a Harley Quinn. Puddin'!(5.8.2014)

Mezi komickovými kokotinami nám toto téměř vyčnívá - nekorektní mluvou, zdechlinami a náznakem sexuálního aktu. Vše samozřejmě kazí to netopýraté hovado. I Mirda Dušín by měl nutkání dát mu přinejmenším.... herdu.(1.2.2016)

Výtečná Batmanovina, specifická například tím, že v ní Batmana moc nevidno a místo něj dostává prostor banda grázlíků naverbovaných na "sebevražednou misi" ve stylu tuctu špinavců. A jsou tu dva veletucty prostoru pro akci, která je v rámci komiksových animáků až překvapivě brutální a nekompromisní (a schválně jestli budou mít pánové od DC příště koule na to, udělat animák v Rku, včetně řádné krve při ustřelování hlav a bradavek Harley Quinn), jenže problém nastane ke konci, kdy je akce už nějak moc a tam kde se Assault on Arkham ze začátku tvářilo jako záležitost neblbá, stane se nebetyčně tupou a z šlapající týmovky se rázem přetransformuje v něco hrozně blbého a bez nápadu, dokonce tu ani scénáristu nemůžu obvynit z toho, že to napsal ve stavu brutální ožralosti, protože pevně věřím v to, že by to v takovém případě bylo o dva levely lepší. Ale i tak je to výborně fungující záležitost se zábavnou akcí a svěže dospělejším pojetí. " Ty jsi ale zlobivé děvčátko.. "(18.8.2014)

• Davies182

Ve scénáristické žumpě vymáchaná snůška extrémně hloupých scének. Tohle je i na comics už vážně moc. Infantilní akční bordel, ve kterém je z jakéhosi záhadného důvodu místo i pro pár odvážných a brutálních scén, a v němž samotný Batman skoro "nehraje", jsem po místních nadšených výkřicích opravdu nečekal. Od půlky jsem se těšil, až to skončí.(10.8.2014)

Nejlepší DC animák, co jsem doposud viděl!! Ani Red Hood, ani Návrat Temného rytíře, ale prostě Suicide Squad (což mimochodem nechápu, jako asi všichni, kdo tenhle boží animák viděli, proč má v názvu Batman). Nekompromisní a zároveň vtipné hlášky bez servítek, skoro-nahota, krev..tenhle film má naprosto vše a takhle se má správný animák pro geeky točit. Krom neuvěřitelně chytlavých postav, nápaditých akčních scén a dechberoucího dabingu (Kevin Conroy!) navíc tento kousek citlivě čerpá ty nejlepší záporáky z batmanovské mytologie a ačkoliv se u některých jedná pouze o camea, rozhodně zaujmou i v těch několika sekundách. Snad mi trošku jen ze začátku vadila skoro až manga animace (taky film animovali asiaté, což je pro mě jako odpůrce mangy a podobného směru bohužel), ale zvykl jsem si a noir nádech tomu velice slušel. PS : Miluju Harley a Jokera, ovšem to jsou stálice. Tentokrát mě dostal Deadshot. PPS : Jestli takhle dopadne i ten hranej film, bude to pecka! ... 100%(4.8.2015)

Slušný príbeh, skvelé napísané postavy, ktorých nieje málo, animácia, akcie, len škoda, že toho Batmana nebolo viac. Rozhodne lepšie ako tohto ročný Son of Batman. Jay Oliva je skutočne trieda v tomto žánri. 80% - 4*(1.8.2014)

Aspoň trochu dalšího "batmění".. mně se docela líbilo, i když měl bych výhrady.! :-)(27.6.2015)

Originálne poňatý komiks (heist, Batman je vedľajšia postava, hlavné postavy sú s výnimkou Harley neznámi komiksoví záporáci), ktorého originalita je raz skvelá, inokedy otravná. Najlepšie to vidieť na hudbe, ktorá v momentoch s Batmanom recykluje Goldenthalov motív Batman Overture, no keď je na scéne Suicide Squad, často hrá akýsi drum n bass. Predošlý Son of Batman mi prišiel ucelenejší a lepšie vygradovaný, i keď originalita je skôr na strane tohto filmu. No aj tak bol najlepší Red Hood.(12.10.2014)

Dokonalost. Nehorázně akční, napínavý, se suprově napsanýma postavama a příběhem a neskutečnou tunou humoru. "Proč mi to ukazuje, že do lékařského oddělení povolali zásahovou jednotku? - Asi Two-Face dostal hemoroidy." (18.8.2014)

80%(7.9.2014)

Tucet špinavců v podání kreslených magorů? Paráda! Jednoduše, ale dobře postavený příběh s poměrně dost hrdiny střídá brutální akci s dobře načasovanýma hláškama a nenechá odtrhnout oči.(22.5.2015)

Naprosto parádní díl! Použití Suicide Squadu byl skvělý nápad. Amanda Waller si je najme, aby pro ni sejmuli Hádankáře v Arkhamu. To ovšem Batman nemůže dopustit. Potěšila mě hlavně přítomnost Harley Quinn a Deadshota. Taky se tam mihl Tučňák. Joker jim v Arkhamu pěkně zatopil. Propustil všechny vězně a chtěl odpálit špinavou bombu. Batman si ale s nimi poradil. Objevují se tu snad všichni batmanovi hlavní záporáci, nebo tu jsou aspoň zmíněni "Pojď sem, ty můj čumáčku." :D(11.8.2014)

Filmík som docenil až na druhé pozretie. Batman je v úzadí a hlavný hrdina mi najprv príliš nesadol. Ak nečakáte klasickú Batmanovku, budete spokojní. Aj napriek jednoduchému príbehu, je tu kopa akcie, šialený Joker (a Harley Quinn!) a má to aj určitú atmosféru...(14.4.2016)

Kreslená verze Suicide squad a stejně jako u filmové verze, tak tady spokojenost. Joker a Harley Quinn hlaškujou co se dá, příběh jednoduchej, ale o zábavu je díky parádním postavam postaráno.(14.2.2017)

70 % Animák, který absolutně nemá problém s explodujícími hlavami a sexem (a pokud s tím máte problém vy, budiž útěchou, že je to film relativně krátký). Postavy jsou správně komiksově ujeté a stylu nejde nic vytknout, zato zápletka originální není. Na konci filmu si člověk řekne, že kromě extra velké porce násilí... se toho vlastně moc nestalo.(17.9.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6