Mission Blue

Mission Blue

Dokumentární

USA, 2014, 95 min (Televizní verze: 50+47 min)

Will Bates

Film ako taký nie je bohviečo, no za záchranu planéty treba bojovať. Aj keď je to ako boj s hlúposťou..(19.10.2018)

Ďaľší zárez Netflixu na dokumentárnom poli a dokument, ktorý katapultujem do svojej TOP5. Je to príbeh jednej neobyčajnej ženy, Sylvie Earle, ktorý nám ukazuje ako sa zmenili oceány behom posledných 50 rokov vplyvom človeka a technologického pokroku. Každá časť dokumentu by si zaslúžila ďalšie hodinové bloky. Páči sa mi, že tu nejde iba o to strašiť ľudí a kde sa pomenuje vinník hneď na začiatku a dáme mu to zožrať a hromadíme dôkazy. Ale prechádzame tu témy od znečisťovania, nadmerného lovu, ťažby ropy, potápania do hlbín oceánov, ponoriek, výskumu, vymierania rýb a korálových útesov až po budovanie Hope Spotov a to v podaní príbehu jednej ženy, ktorá obetovala svoj život za spoznávanie podmorského raja a jeho ochrany na sklonku jej života. Skôr ide o autobiografiu Sylvie s prvkami dokumetaristickej práce. PS: Zastaví sa aj James Cameron(28.4.2016)

Stačia dva plnohodnotné príspevky a všetko podstatné tu už bolo napísané. Ja len dodám, že nezabudnuteľné bolo to zdesenie v očiach Sylvie pri prechádzke po rybom trhu v Tokiu. Drancovanie oceánov pokračuje takým tempom, že raz tam naozaj nezostane vôbec nič, len plastový odpad.(20.10.2018)

To co se děje na téhle planetě je řízný holokaust a my jsme jeho součástí, chce statečnost si to přiznat...(24.4.2020)

"Zkuste si predstavit zemi bez oceanu...." Ano, vyjde vam Mars.(16.4.2020)