Teoneol 3D

Drama / Horor

Jižní Korea, 2014, 90 min

Byeong-moon Jeon

• ricci.s

Jeden z najdebilnejších hororov z Ázie za posledné roky. A to som sa na tento kúsok tešil, pretože Kórea sa v poslednej dobe úplne odmlčala a novinka odohrávajúca sa v tuneloch vyzerala nádejne. Prvý dojem klamal. Je tu skupinka teenagerov, ktorí pricestujú k opusteným baniam, avšak narazia na starého bezďáka, ktorý ich varuje, aby odtiaľ vypadli. Napokon ho v sebaobrane zabijú a ukryjú jeho telo v podzemných tuneloch, no to ale netušia, že baňa je prekliata, takže nebude možné sa odtiaľ dostať. Odkedy tam však vstúpili, začalo sa to pravé peklo - pre diváka. Zmätok, nuda, krik, absolútne nestrašidelný až smiešny duch, po atmosfére ani stopy, ľakačky chýbali úplne, preafektované postavy, ktoré sa tam začali likvidovať medzi sebou, a sem tam nejaká predigitalizovaná hmla, čierna kvapalina a iné srandičky, pri ktorých som si akurát búchal hlavu o stenu, či to režisér myslí naozaj vážne. Des, nezmysel, otrava.(31.8.2014)