Děvčátko se sirkami (TV film)

• Německo

Das Mädchen mit den Schwefelhölzern

Rozprávky H. Ch. Andersena: Dievčatko so zápalkami

Rodinný

Německo, 2013, 60 min

Nemecká rozprávka, to vždy zaváňa průserom. Ale nechal som sa presvedčiť hodnotením na čsfd, a tentoraz ma vôbec nesklamalo. Príbeh som nepoznal, tak som nebol ušetrený prekvapení, príjemných aj menej príjemných, a celkový dojem je veľmi dobrý. Spracovanie, herci, aj kvalitne ponuré uzimené prostredie, všetko bolo takmer dokonalé. Až na tie vtipné momenty, ktoré v takom silnom príbehu radšej byť nemuseli.(25.12.2018)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: Lea Müller, její přirozený projev, vánoční atmosféra MÍNUS: jak už to u takovýchto pohádek bývá zvykem závěr končí smutně a tragicky, a jako znalý předlohy jsem dopředu věděl jak to (ne)dopadne, mám rád šťastné konce./// Shrnutí: občas je dobře se podívat i na celkem známý příběh a díky němu si uvědomit co vše vlastně máme. Zpracování je po technické stránce (hlavně kamera a prostředí) velice vydařené, nemusíte se tedy obávat něčeho nepovedeného./// Celkem 73%///(23.1.2015)

Klasika v novem kabatu, ktera uz neni jen pro deti. Je to moc hezky natocene, ale souhlasim, ze konec by mel byt v duchu celeho pribehu, ale protoze je to pro deti, chapu, ze to skoncilo tak jak to skoncilo. Ale i jako dospelaka me hodne zaujal pribeh a hlavne konec Inge, takze znovu- moc krasne natocene.(28.12.2014)

Příjemná pohádka, která poslouží jako fajn oddychovka nedělního dopoledne. Bavilo mě to, prostředí se mi líbilo a herci byli fajn. Nic náročného to není, taková jednoduchá klasika pro děti i starší. Jediné, co mi trochu vadilo byl ten přeslazený konec, čekal jsem trochu smutnější/tragičtější závěr, ale chápu, že je to hlavně pro děti a tak to musí svým způsobem skončit dobře 4*(28.12.2014)

Voľná adaptácia rozprávky Hansa Christiana Andersena odohrávajúca sa v sirotinci, v ktorom sa príbeh zameriava na dve hlavné postavy - Inge a Emila. Napriek tomu, že sa dejová línia filmu (scenár) vzďaľuje pôvodnej predlohe, cez postavu Inge (Lea Müller) - výborné obsadenie hlavnej postavy dievčatka predávajúceho zápalky, ktoré za krutej zimy v noci vonku zmrzne - to tejto voľnej filmovej adaptácii príbehu neubralo na čare. Kvôli hlavnej postave dievčatka a jej presvedčivému výkonu štyri hviezdičky. Bez tejto hlavnej hrdinky by bolo hodnotenie slabšie. Celková vianočná atmosféra filmu bola zaujímavo spracovaná.(9.1.2015)

• - Natáčení probíhalo na zámku Marquardt a v historickém městě Spandau Citadel. (Janek2002)