Bývalý tajný agent musí zachránit unesenou malou dívku ze spárů ruské mafie a mezinárodního obchodníka se zbraněmi. Je to ideální příležitost k vyrovnání starých účtů... (TV Prima)

tron

„Takto chcete odísť? Nehanbíte sa? Vraždou dieťaťa?“ Voľné pokračovanie o rok staršieho Vykonávateľa. Obstojná a znesiteľné seagalovka je pozerateľná pre každého, kto sa snaží vyhnúť vyložene odpadovým seagalovkám (Zabijak Kondor) a zároveň je mu jasné, že doby Prepadnutia v Pacifiku sú navždy preč. V Nezastaviteľnom mužovi je dosť fajn akcie, je patrične drastická a krvavá, Seagal si tradične ide to svoje a je v tom v pohode a OK je aj scenár, ktorý asi (ale istý si tým nie som) Oscara nedostane, ale mne celkom vyhovuje táto Seagalova poloha (ochranca dieťa a ženy, pričom žena sa mu na konci pochopiteľne odvďačí nechráneným sexom). ()

akisha

EEEE! No fuj! Xmilden správně poznal v Seagalovi zapřený dvojče tučňáka Novotnýho, s touhle image už je Steven absolutně vyřízenej. Jeho pomačkaný ksicht obrostl hnusný vous a obleky teď nakupuje tam, kde Homer Simpson. V příběhu za čtvrťák pořeší nějaký to trauma ze zabití dítěte, povraždí gang Číňanovi a nabalí si sexy Rusku, a to navzdory tomu, že vypadá jak zkrachovalej domovník, kterýho opustila manželka, je impotentní a jeho nejlepší kámoš je proprděný TV křeslo. Po celou dobu nesundá z toho otylýho ksichtu svůj výraz totální pasivity a trousí strašný jednoslabičný hlášky. Co je nejlepší, skutečně z něj VŮBEC nejde strach, a to hlavně když vyhrožuje ostatním. Spíš z toho jde pocit, jako kdyby se každou chvíli měly rozrazit dveře, do pokoje vlítlo komando chlapců v bílých pláštích, co by vzali Stevena něžně pod paží a vysvětlili zmatenýmu Číňanovi, kterej ty jeho kvazi-kidy poslouchal, že "taťka Šmoula se jim na procházce zase ztratil, filuta jeden!" Tenhle "film" má jedinej klad, projede tam škodárna. Ale mám aspoň alibi, proč jsem na to čuměla - chtěl to vidět přítel. Za mě 0,5%. Stevene, Stevene, ty chlapče, běž s tímhle odpadem už do háje fakt. ()

Xmilden

Radím všem počkat si na závěrečnou scénu, už jsem skoro uvěřil, že tentokráte si Steven nevybral svou gáži v podobě osahávání krásné Rumunky, samozřemě stalo se. Steven je opět správně velkej a možná by se mohlo začít uvažovat o jeho startu v druhé Godzille. Těžko nazvat jeho výkon herectvím. V chystaném pokračování by prozměnu mohl spolupracovat se svým jednovaječným dvojčetem Petrem Novotným. Hvězdičku dávám jen opravdu za fakt, že jsem se více než půl filmu skvěle bavil hledáním nedostatků. ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný film so Stevenom Seagalom. Má celkom dobrý príbeh o bývalom príslušníkovi špeciálnych jednotiek, ktorý sa stále nezmieril so svojou poslednou akciou, keďže pri nej došlo k smrti nevinných civilistov, hlavne malého dievčaťa a navyše jeho cieľu sa podarilo uniknúť a tak žije v ústraní pomerne pokojným životom v Rumunsku, pričom sa spriatelí so sympatickou susedkou a jej dcérou. No keď sa aj kvôli jej bratovi dostanú do problémov s ruskou, ale aj čínskou mafiou, ktorú vedie muž, ktorý mu naposledy unikol, rozhodne sa urobiť všetko preto, aby ich zachránil a rovnaký cieľ má aj jej brat. Spracovanie je na tom pomerne dobre, ale stále to má k úplnému ideálu dosť ďaleko. Obsahovo je to samozrejme štandardná seagalovka, takže opäť hlavný hrdina s bojovou minulosťou, ktorý si síce tentoraz z akcie odniesol nepríjemné pocity, ale v priebehu filmu sa to aj tak vlastne nijak neprejavuje a k zabíjaniu má stále veľmi blízko a to aj vtedy, keď to ani nie je potrebné, problémy s dvomi mafiami, ktoré aj medzi sebou majú intrigy a samozrejme dôvod, prečo sa zapojiť do akcie v podobe sympatickej rodiny. Toto mi v rámci žánru vyhovuje, len by to chcelo lepšiu motiváciu, keďže dôvod, prečo boli susedky unesené mi moc nesadol, línia s dvojicou policajtov je úplne zbytočná a samozrejme to opäť kazí to veľmi lacné prevedenie. Ale aj tak ma hlavne prvá polovica bavila, okrem štandardných seagalovských prvkov mi sadli aj tie vzťahy medzi všetkými postavami, pôsobí to tak príjemne rodinne. Ale paradoxne práve akčnejšia druhá polovica už skôr upadne, zbytočne veľa priestoru dostane postava brata, pričom jeho línia ma ani moc nebavila a dlhší čas sa tu nenájde nič, čo by sa mi páčilo, ale výsledný dojem opäť zachraňuje aspoň ten záver. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Seagal tu má dlhý úvod, záver a ešte niekoľko kratších stretov v priebehu, pričom to už očakávane stále nie je ideálne, ale aj tak som celkom spokojný. Až na pár výnimiek tu Seagala v akcii vidno, pričom je to obstojne natočené, takže vidno aj niekoľko celistvých chvatov, poteší výrazná nekompromisnosť, keďže zabije skoro každého, na koho narazí a je to aj pomerne drsné. Síce mi tu chýbali zlomeniny a chcelo by to ešte nejaký dlhšie nevidený chvat, ale aj tak sa mi tentoraz na Seagala v akcii, či už so strelnou zbraňou, krátkym mečom alebo len rukami pozeralo viac než dobre. Ale dosť akcie tu má aj postava susedkinho brata, ktorý síce tiež niečo ukáže, ale inak mi tie jeho súboje prišli také amatérske a nezaujímavé, takže až na pár momentov, ma to vôbec nebavilo. A tak najviac sa mi páči celé finále, dlhý úvod alebo zneškodnenie trojice protivníkov v uličke. Herecké obsadenie nie je zlé, Steven Seagal sa rozhodol pre nový imidž, ktorý mi síce neprekáža, ale ani si nemyslím, že to bol najlepší nápad. No hlavne, že je to stále prirodzený drsniak a v akcii sa na neho pozerá dobre, lepšie, než v niekoľkých predchádzajúcich prípadoch. Inak nesklame ani dvojica susediek, Victor Webster je mimo akcie bez problémov, len by to chcelo lepších záporákov, tí radoví sú až na jednu výnimku o ničom a Tzi ma je celkom schopný herec, ale na záporáka mi nesedí. A čo sa týka réžie a technickej stránky, ten lacný vizuál a nudné kulisy opäť kazia, čo sa dá, ale aspoň tá akcia je slušne zvládnutá a interiérové scény tiež nerušia. Takže vlastne nie som sklamaný, tieto filmy aj tak pozerám len kvôli Seagalovi a jeho akcii a tentoraz som po tejto stránke celkom spokojný, aj keď to samozrejme stále mohlo byť aj lepšie, ale inak to nie je nič výnimočné, znovu ma to už neláka. No z tých pár jeho posledných filmov je práve Good man najlepší. 62% ()

Wacoslav1

A Bad Fat Man. Svatý vypasený Štefan všechnomámvpíči Seagal nám servíruje další těžkotonážní direct to dvd lahůdku z mého zamilovaného Rumunska v režii toho největšího rutinéra Keoniho Waxmana. tentokrát nebudu tradičně řešit proč už se na to sádelník nevysere. On se na to prostě nevysere, protože je to patrně solidní živobytí a navrch ho každej plácá po zádech, že je neporazitelnej a půlku natáčení nemusí bejt vůbec na place že jo. tak proč by vlastně měl vůbec lézt do nějakých trapných Expendables?! Co kdyby se tam nedej bože musel snažit a občas něco předvést víme? Oba to mají z Keonim dobře zařízený a jak je vidět nic je nezastaví. bohužel po tom co jsem u Seagala zaznamenal mírný vzestup v Cestě smrti a Maximum conviction, tak ve Force off execution už to šlo zase do řiti a zachraňoval to jenom Bren Foster a jeho bojový exhibice. Tady už to nemá kdo zachránit. začátek byl ještě docela slibnej, ale pak to to šlo na dno žabích sraček v New Jersey. Pardon oprava v Bukurešti. Seagal dostane nejdřív trauma, že nezachrání malou holku která chcípne je z toho v píči střídavě filozofuje střídavě fuckuje a neopomene nasadit svůj typickej výraz jak moc ho obtěžuje, že v tom vůbec hraje. Paradoxně vyžranej mi až tak nepřišel, ale s tou bradkou to zabil a vypadá jak totální kokot. jinak uznávám nedokážu už tyhle filmy asi hodnotit objektivně, protože jenom vidím Seagala a už sem nasranej. a co teprve když vidím souboj kde byli k vidění jenom záda a nohy jeho kaskadéra? Jasný já nejsem naivní a vím, že už asi 10 let to v soubojích není on, ale zatím vždycky občas v těch bitkách hodili prostřih na Seagalův ksicht a jeho všechnomámvprdeli výraz, aby aspoň navodili pocit, že je na place. Teď už se neobtěžují ani s tímhle a tak se ptám dá se ještě klesnout hlouběji? asi už ne i když u Seagala posledních let je možný všechno. Za co tedy dávám 1*? Jak jsem napsal úvod je slušnej občas tam byla nějaká pěkná likvidace hlavně mečem a občas se trochu v soubojích předvedl ten druhej chlápek Victor Webster kterýho teda vůbec neznám, ale bylo vidět, že něco umí. Bohužel na konci s tím finálním (ne)soubojem to zase totálně zazdili.. Nebo dobrý radši už nic.15% ()

• Steven Seagal (Alexander) má vykúpiť od čínskeho bossa dievča za 300 tisíc amerických dolárov. Lenže z ruksaku vykladá eurové bankovky. (johnsnow)
  • Vo vile počas bitky na nože Seagal (Alexander) ochromí protivníkovu pravú ruku, na čo je nútený používať už len ľavú. Napriek tomu v pár prestrihoch bojuje opätovne so zranenou rukou. (johnsnow)
  • Fim se natáčel v Bukurešti v Rumunsku. (rafix)