Cesta za pomstou

Nezastaviteľný muž

Akční

USA, 2014, 100 min

• otík

Dostat se k novým Seagalovým opusům bude asi čím dál těžší, a tak jsem tentokrát s povděkem vzal na milost slovenčinu a na Jojce jsem shlédl už šestou spolupráci Seagal – Waxman. Seagal si vypěstoval novou image, filmy však natáčí už asi 12 let stále stejné. Totální béčkové až céčkové akčňáky, které jsou stále o tom samém, jen mají proměnlivou (ne)kvalitu. Tentokrát si Seagal zahrál agenta, který před dvěma lety zpackal akci, kdy nedokázal zabít svůj druhý terč – čínského padoucha. A po dvou letech jsme tedy v současnosti a Steven svůj cíl stále nespustil z očí. Nastane pár akčních scén, pár nelogičností, trochu té lásky, proteče hodně krve a na závěr si pan Velký trošku zašpásuje s nahatou mladou černovláskou a .... a je čas bilancovat. Mno, tak nejsem vyloženě zklamán, po menší odmlce jsem si Seagala přeci jen docela užíval, i když vůbec nic nového jsem neviděl. Po úvodní hodně trapné vojenské akci se příběh docela slušně rozvinul, už jsem si říkal, že to i bude tentokrát dávat smysl, jenže druhá polovina filmu zase upadla v nesmyslné scény typu mířím na protivníka zbraň, ale než vystřelím, raději si nechám useknout ruku nebo se nechám kopnout do hlavy. Záporáci měli tolik možností jak Seagala s jeho kámošem zabít, jenže to raději před výstřelem něco prokecám a pak se nechám zmlátit. Závěrečná vrcholná scéna s mečem připomněla závěr „Poslední mise“ z roku 2004, jenže tam aspoň byl slušný finální mač, tady to bylo tak trapně o ničem, až jsem se sám divil. Nečekám už od seagalovek nic, ale aspoň to nic může mít hlavu a patu. Tady to bylo tak na půl cesty – příběh průměr, akční scény tradiční Waxman – čili něco vidím, ale moc toho není, zbytek nestojí za zmínku. Takové filmy může Steven „stárnu aniž to poznáte, protože se balím do čím dál více oblečení“ Seagal točit klidně do devadesáti let. Hudba: Justin Raines, Brian Jackson Harris & Michael Wickstrom(27.12.2014)

• akisha

EEEE! No fuj! Xmilden správně poznal v Seagalovi zapřený dvojče tučňáka Novotnýho, s touhle image už je Steven absolutně vyřízenej. Jeho pomačkaný ksicht obrostl hnusný vous a obleky teď nakupuje tam, kde Homer Simpson. V příběhu za čtvrťák pořeší nějaký to trauma ze zabití dítěte, povraždí gang Číňanovi a nabalí si sexy Rusku, a to navzdory tomu, že vypadá jak zkrachovalej domovník, kterýho opustila manželka, je impotentní a jeho nejlepší kámoš je proprděný TV křeslo. Po celou dobu nesundá z toho otylýho ksichtu svůj výraz totální pasivity a trousí strašný jednoslabičný hlášky. Co je nejlepší, skutečně z něj VŮBEC nejde strach, a to hlavně když vyhrožuje ostatním. Spíš z toho jde pocit, jako kdyby se každou chvíli měly rozrazit dveře, do pokoje vlítlo komando chlapců v bílých pláštích, co by vzali Stevena něžně pod paží a vysvětlili zmatenýmu Číňanovi, kterej ty jeho kvazi-kidy poslouchal, že "taťka Šmoula se jim na procházce zase ztratil, filuta jeden!" Tenhle "film" má jedinej klad, projede tam škodárna. Ale mám aspoň alibi, proč jsem na to čuměla - chtěl to vidět přítel. Za mě 0,5%. Stevene, Stevene, ty chlapče, běž s tímhle odpadem už do háje fakt.(28.12.2014)

Po dlouhé odmlce jsem si naservírovala svého soukmenovce, alias mou krevní skupinu jak v pracovní, tak civilní sféře. Lacinost filmu byla znát z každého záběru či okamžiku, ale nevadilo mi to. Vadil mi dost plytký scénář, a normálně bych šla níž s hodnocením, ale Seagal je holt osvědčená a léty provětraná značka.(12.9.2014)

Ja vam nevim, mozna ze jsem se zblaznil ale me tenhle film nejak sednul. Nevim jestli je to tim ze je to Seagalovka ve ktere Seagal vlastne ani moc neni, nebo cim?? Ne kecam, Seagal tu je, ale jako hlavni akter vsech akcnich scen a hlavne bitek je ten mladej vlasac, kteryho jsem nikdy v zivote nevidel a nevim kdo to je. Takze nejdrsnejsimu udrzbari na svete unesou najemnika ...... Ano Stevovi uz unesli nekolik dcer, babicek, dedecku a tatinku, zavrazdili vsechny manzelky od roku 88 az doposud....... Tak mu musej krast najemniky, ale to teda posrali, Stevo vezme 13ku klicek, kombinacky a hasak a jde si pro ne. Ale proste se mi to libilo a Seagal tu mel vic nasranou roli takze ten jeho vyraz bez mimiky se dal pochopit. Ale na co uz by se mel vykaslat, jsou ty radoby eroticky sceny. Tvari se u toho jak puk je oblecenej v kozenym kabatu zatim co jeho partnerka a padesat let mladsi uz je naha protze je venku 40'C ve stinu. Hele 60% at nezeru.... Mozna mam lobotomii :))(11.3.2015)

• Johnny.ARN

Štefan nesklamal, zase sa motal kolo Rusoch, šikmých,. pekných žien a peňazí. Zase mal sparinga, ktorý podvíhal nohu, strieľal a bojoval. A zase raz všetkých nakopali v oprášenom deji, ktorý nebol až tak tuctový, ale ani ničím výnimočný, v polorozpadnutých budovách a jednej vilke. A ja zase musím dať 2 z 5(30.12.2014)

• - Vo vile počas bitky na nože Seagal (Alexander) ochromí protivníkovu pravú ruku, na čo je nútený používať už len ľavú. Napriek tomu v pár prestrihoch bojuje opätovne so zranenou rukou. (johnsnow)

• - Steven Seagal (Alexander) má vykúpiť od čínskeho bossa dievča za 300 tisíc amerických dolárov. Lenže z ruksaku vykladá eurové bankovky. (johnsnow)

• - Fim se natáčel v Bukurešti v Rumunsku. (rafix)