Bill a Chris, policisté v Seattlu, to mají těžké. Náročné povolání odvádí prvního od šťastné rodiny, druhého naopak přivádí do věčných problémů a temperamentní přítelkyní Marií. Smolařská dvojice právě dokončila dramatické a nebezpečné zatčení v popelářském voze a už byla převedena na další případ. Zapáchající detektivy dostala na povel buclatá zástupkyně státního návladního Gina, která vyjeveným policistům sdělila, že budou spolu s ní sledovat dům, v jehož blízkosti se jistě objeví svědkyně v důležitém procesu. Byla již v tichosti uklizena do bezpečí, kde měla vyčkat soudu, ovšem zlí padouši ono bezpečí pomocí několika tun hořlaviny zlikvidovali, aby ženu umlčeli navždy. Svědkyně však zázrakem unikla, vzápětí beze stopy zmizela a policie má důvodné podezření, že by se mohla vynořit u domu svých přátel. Boubelatá velitelka obratem učiní z jednoho detektiva manžela, z druhého nevlastního syna a donutí protestující dvojici nastudovat podrobnosti společného rodinného života. Pak spolu s nimi, svým psem a čtyřmi kufry vyráží do akce. Věčně rozhádaná rodina se usadí v sousedství podezřelého domu a pouští se do práce. Soustředěné sledování se však nečekaně komplikuje Chrisovými citovými problémy, Billovou depresí ze ztráty kníru a nepředvídatelnými nápady Ginina psa. Ale profesionalita nese ovoce a kolem sousedního domu se začíná stahovat kruh policie i zločinců, kteří se konečně chtějí zbavit nepohodlného svědka. Chvílemi sice všichni střílejí po všech, ale nakonec to určitě dobře dopadne. Chris se asi ožení. Ginin pes definitivně sežere kočku. Bill si nechá narůst knír - a svědkyně promluví. (oficiální text distributora)

Radyo

Volné pokračování Policejního dohledu je asi tak na stejné úrovni zábavy jako jeho předchůdce. Chtít nějaký herecký supervýkon po Emilio Estevezovi by bylo asi troufalé, ale odvádí alespoň svůj standart. Richard Dreyfuss se už ukázal i v podstatně složitějších rolích jako zdatný herec, takže tohle bral asi víceméně jako oddychovku. ()

Caine

Neustále mě mate, že tento druhý díl se jmenuje "Sledování" a né "Další sledování" nebo aspoň "Další policejní dohled" nebo prostě něco s dvojkou, protože já mám jako "Sledování" zafixovanou jedničku. Ta se mi líbila hodně, tohle už je slabota. Chtěli to asi hodně hnát přes Rosie - ona i oba detektivové jsou hodně "držkatí", ale nějak to nefungovalo... Chvílema docela hloupé. 2,5* ()

Iwiiik

Klasická akčně komediální slátanina devadesátých let se svými charakteristickými rysy. Dvojice potrhlých policistů, policejní šéfka, která má schopnosti a důvtip maximálně na praní fotbalových dresů, neschopný padouch a samozřejmě velmi inteligentní pejsek, jenž nakonec všechny zachrání. Takto načmárané schéma scénáře pochopitelně plodí spoustu slaboduchých situací, které nejsou ani akční, ani vtipné. Nelze snad vymyslet debilnější americký námět pro bláznivý akčňák. Naštěstí je film plný mizerných herců, takže nemusím cítit hořkost z vědomí, že některý z mých favoritů šlápl vedle. V každém případě je však evidentní, že si tento snímek našel spoustu nadšených koncových diváků, kteří ho budou považovat za odpočinkovou pohodovku. Osobně doporučuji dívat se hodinu a třičtvrtě do krbu. Zábava bude mnohem sofistikovanější, výživnější, podnětnější a kinematografický přínos shodný! ()

choze

Pokračování Policejního dohledu si s ním v ničem nezadá - sympatické postavy, dobří herci, vtipné dialogy, skvělá akční scéna úvodního útoku na úkryt korunní svědkyně kukavozem. A kameraman, co si uletěl na křivých úhlech kamery. Jede se důsledně podle stejné šablony jako minule, dokonce zaskočí pár starých starých známých, jen to pánové dají tentokrát bez knírů. Na tak poctivých 60 procent hned tak nenarazíte, až mám cukání jít výš. ()

aLPaC

Dvojka je na podobné úrovni jako jednička. Komediální scény a některé gagy jsou na vysoké úrovni a ústřední dvojice/trojice se vám o zábavu postará. Naproti tomu akčních scén a romantiky ubylo a i kvalita akce dosti pokulhává. Celkově vzato je to sice o trochu horší než jednička, ne ale tak o tolik, abych dal o hvězdičku míň. ()