Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

salalala

Reitman s největší pravděpodobností pomalu přechází k serióznějším vztahovým dramatům a rezignuje na ironickou a satirickou linku, což se potvrzuje i u Men, Women & Children. Jde o svým způsobem dost smutný film ze současnosti, který velmi trefně a nenuceně zobrazuje prázdnotu života dnešní (nejen) mládeže. Tvůrce skvěle pracuje s různými statusy na FB, SMS zprávami, které jednak zobrazuje přímo na obrazovce a jednak je využívá i dramaturgicky jakožto doplnění a rozšíření dialogů, čímž celý film dost oživí a zároveň posune do trošku jiné roviny. Poradit si umí i s velmi zvláštní posmutnělou atmosférou, která prostupuje celý snímek a ke konci se mění v melancholii a lehkou depresi. Body sbírá i obsazením, které je fantastické a všichni v něm odvádějí takřka dokonalé výkony (nejvíce zaujmou určitě civilní Sandler a Garner, Elgort tu upozorňuje na to, že patří k největším talentům své generace) a z některých postav (především autoritářská matka) běhá až mráz po zádech. Jediné, co bych filmu vytkl, je to, že onen ironický voiceover se do jeho pojetí příliš nehodil (ačkoli je většinou ukrutně vtipný) a pak i velké množství postav a jejich příběhů, z nichž některé bohužel nemají tu správnou gradaci a rezonanci a vyšumí do ztracena. Rozhodně je ale škoda, že o existenci Men, Women & Children moc lidí neví a v našich končinách jsme se ho zatím nedočkali žádným způsobem. Jeho poselství je totiž dost aktuální a důležité, neboť naše problémy, které pro nás mnohdy znamenají otázku existence, jsou v rámci celého vesmíru dost malicherné. 80% ()

Big Bear

Jednou přivezl kamarád na chalupu takové různobarevné bonbóny (Jelly beans se ty vytahovače amalgánových výplní ze stoliček jmenovaly) a člověk měl hádat příchutě. Mezi standardními ovocnými příchutěmi  byl sem tam kousek extra pálivý, nebo s příchutí pukavec, smradlavý sýr nebo dokonce zvratky... Samozřejmě šlo o syntetické příchutě čistě jen pro pobavení (alespoň tedy doufám! :-). Uvědomil jsem si, že filmy kde účinkuje Adam Sandler jsou na tom tak nějak podobně. Nikdy nevíte co rozkousnete. Již dávno s ním nevyhledávám komedie, ale jelikož tahle měla dobré hodnocení rozhodl jsem se zkusit příchuť. Nástup je vskutku šokující. Sandler si bere krabičku papírových kapesníků a jde masturbovat k synovi do pokoje, protože sám má zavirovaný počítač a u dospívajícího syna běhá rychleji na netu porno. Flm si na nějaké stydění nehraje a tak může být pro nepřipraveného diváka i šokem. Ten záhy zjišťuje, že nekouká na komedii, ale na náš současný svět. A zatímco sonda Voyager kdesi v kosmu opouští Sluneční soustavu na své cestě s poselstvím, že někde tam za sebou je malá modrá planeta s lidstvem, mezitím na té planetě probíhají miliony  životů, zvratů, pádů, lásek, zrození nových životů, prožitků štěstí i smrtí...  Je docela možné, že na příbězích těch několika rodin každý najde nějaký ten bod co i jemu samotnému bude povědomý. Nepochopení syna pařícího online hry, ztráta rodičovských ideálů z toho že naše děti nechtějí jít cestou, kterou jsme jim ve svých hlavách určili, strachy aby dospívající dcery (beroucí v učitém věku panenství jako věc jíž je třeba se co nejrychleji zbavit) nepadly za oběť internetovým predátorům, všudypřítomné explicitní porno naprosto zabíjející sny, touhy, fantazie, i postupné manželské odcizení po dekádádch společného života, kdy chemie ze vztahů už dávno vyprchala a vše je jen nudná rutina bez jakéhokoliv zápalu. Intimní manželské soužití z toho nevyjímaje. Ale i když dnešní svět našich dospívajícíh dětí čím dál méně chápeme a o to více s ním bojujeme, tak nějak tušíme, že doba sama je už také tak trochu jinde než my. že se to valí kolem nás. Je to jako postavit se proti evoluci ve snaze zastavit nezastavitelné. Jsou v tom samozřejmě ty nejlepší pohnutky, láskou počínaje a strachem o ty naše malé děti, měnící se před očima v dospělé konče. A zároveň si u filmu člověk uvědomí, že v tom shonu a ochranářství i on sám jako mravokárce a poukazovatel na staré dobré pořádky má máslo na hlavě a místy hojně. V závěru film vygraduje do solidního drama, které bohužel má potřebu skončit hezky po americku. Ani mi to nevadilo, docela jsem si oddychl. Ale reálný život bývá mnohem drsnější a ne každému vždy vše dojde a ne každý procitne aby se závěr tak krásně pospojoval a uzavřel. Hezký komentář napsal Radek99. Dávám tedy za 4 fotky na internet. * * * * ()

baribal

Patřím také do "fucked up" generace a divím se, že toto téma jsou v podstatě jen dva známé filmy (ten druhý je Disconnect). Reitman umí točit filmy u kterých není třeba zapínat mozkové závity a naopak na Vás působí silou vztahů mezi postavami. Třeba krásný vztah mezi hlavními postavami v Juno mi připomněl vztah mezi holčinou fízlovanou matkou a klukem závislym na Guild Wars. Mrzí mě ale, že Reitman dost zjednodušuje realitu a vše žene do extrémů, kterým se prostě nedá věřit. Takže.. hezky se na to kouká, protože se cítíte jakousi součásti filmu (nebo spíš naopak cítíte, že film je vaší součásti), ale zároveň vám nějaký hlas v hlavě říká, že tohle snad nemůže být ani možné. PS: Jennifer Garner hraje opravdu mega sviňskou matku.. a ne poprvé ()

Fr

„NAŠE PLANETA JE OSAMĚLÉ SMÍTKO UPROSTŘED VELKÉ KOSMICKÉ TEMNOTY. V CELÉ JEHO VELIKOSTI NENÍ NÁZNAK, ŽE POMOC PŘIJDE OD NĚKOHO JINÉHO NEŽ OD NÁS SAMOTNÝCH…“ /// Já bych dneska nemohl bejt náctiletej. Nebavilo by mě to! Jasan, ne všechno stojí za hovno. Třeba masturbační inspirace je na úplně jiným levelu, než za mejch mladejch časů. Taky anorektičky se můžou vyhublým švábem okamžitě pochlubit vostatním netovejm kostím, ale jinak? Šedou kůru namáhá snaha vypotit co nejúdernější SMS, holky se viděj v L.A. za vysokou zdí (kvůli paparazziům) a kluci v posledním levelu WoW. Ti moudřejší zjišťujou, že v rámci vesmírnýho měřítka jde vlastně vo hovno a úpěnlivě hledaj někoho, s kým by mohli normálně po člověčsku komunikovat. Film k zamyšlení. (O hledání hranice normálnosti?) Je to fajn vobsazený staříkama i mládežníkama, hlásá pravdu a navíc i dramaticky (sice lacině, ale funguje to) graduje. A tak jen doufám, že moje virtuální působení na CSFD, nezpůsobí nikomu exitus. Ale pro jistotu – ŽIVOT JE KRÁTKEJ. UŽIJTE SI HO! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2011 napsal Chad Kultgen, číst nebudu. 2.) Zjistím, že net není jen pro uchyláky, ale užít si ho můžou i honimýři. 3.) Nevím, jak vypadá dnešní PEKLO. 4.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Kaluž

Svět je zlé, nespravedlivé a ošklivé místo. Jason Reitman má venku nový film a česká kinodistribuce jej úspěšně zazdívá. Adam Sandler po zhruba deseti letech nehraje v píčovině (přičemž nám tuzemský distributor samozřejmě neopomněl všechny ty píčoviny naservírovat) a předvádí něco, co má skutečně smysl. Ten snímek je vskutku vynikající a stojím si za tím, že by ho měla vidět co nejširší veřejnost. Muži, ženy a děti je tematicky obsáhlá a hořkosladce vtipná sonda do životů několika členů moderní společnosti, která přináší řadu podnětů k zamyšlení. Takhle černé na bílém to možná vypadá suchopárně, ale vězte, že prim zde hraje lehce satirická forma. Voiceover Emmy Thompsonové nás uvádí do zdánlivě povrchního světa plného elektronických přátelství, potlačených komunikací, strachu, anorexií i sexuálních frustrací. První dvě třetiny mají dokonce takový tah, že nemám ostych tuhle novinku přirovnat k legendární Magnolii Paula Thomase Andersona. V závěru se kamsi vytratil onen trefný komentář vypravěčky a film postrádá nějakou důraznější tečku, což ale nemění nic na tom, že jsem si už dlouho neužil tak vypilované a neotřelé dvě hodiny plné emocí a trefných dloubnutí do hnízda mnohdy přehlížených sociálních neřestí. Takže ještě jednou, tuzemský distributore, Jason Reitman by měl být v kině přítomen vždycky. Přestože občas točí melodramata o uprchlých zločincích a opuštěných hospodyňkách, ten chlápek má stále co říct a řemeslo mu jde od ruky. ()

• Předlohou filmu byla kniha "Men, Women, and Children" spisovatele Chada Kultgena. (Muerta)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Texas. (MikaelSVK)

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?