Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

TV spot

Spooner

Malinko nesourodá jednohubka rozdělena na dvě naprosto protichůdné části. Flemingovy zápletky ohledně špionáže a stylových dobrodružství diváka baví od začátku do konce, stejně jako šťavnatý charakter v podání sympatického Coopera. Jakmile se však řeší romantická linka s éterickou Larou Pulver plná klišé a plácání po zadku, tak už to bohužel tak zábavné není. Přemíra klišé a závěr vyšumělý do ztracena pak tuto minisérii posouvá jen do vod oddychového průměru. Z této postavy se však dalo vytěžit daleko více. ()

Volodimir2

Ide o jeden z najlepšie natočených seriálov v poslednej dobe. Večná škoda, že sa nepridržiaval historický reálnych faktov, tak by seriál mal obrovskú výpovednú hodnotu. Fleming mal zaručene búrlivý život a mňa viac, ako jeho milostné romániky, zaujímala reálnosť deja v dobe 2. svetovej vojny. Na začiatku 2. svetovej vojny, mladému Flemingovi je celá medzinárodná situácia totálne ukradnutá, neskôr naviazal spoluprácu s veliteľom britskej námornej výzvednej služby (NID) Johnom Goldfreyom, ktorý ho menoval svojim poradcom. V jeho hlave sa zrodil nápad o vytvorení zvláštneho komanda zloženého zo zločincov. Táto Úderná jednotka 30 tvorili najefektívnejšiu zvláštnu jednotku a tvorila základ pre film Tucet špinavcov, 1967, okrem iného krátko po invázii v Normandii, toto komando obsadilo nemeckú radarovú stanicu a zajali 300 Nemcov. Taktiež jeho plánom bolo zničenie jedného z Hitlerových najvernejších Rudolfa Hessa. Ďalej pôsobil ako agent v USA, Severnej Afrike, Francúzsku, Portugalsku a Nemecku. Hlavná postava jeho románov agent 007 je zložený zo života reálnych agentov a samozrejme aj z agenta 17F Iana Fleminga ()

M.i.k.e

v půlce minisérie zatím solidní,koukatelná a dobře obsazená záležitost,která ale nikterak nevybočuje z linie "životopisných" filmů/seriálů.Určitě dokoukám a jsem zvědav co přinesou zbylé dva díly,ale na vyšší hodnocení to zatím není.To pomrkávání na Bondovské fanoušky je ale každopádně fajn...70% (zbylé 2 díly to bohužel nedokázaly zvednout na vyšší hodnocení.Konkrétně třetí díl je vůbec nejslabší z celé série.Jsem sice velký fanda Bondovek a jsem rád za tenhle fajn vhled do Flemingova života,ale znovu už vidět nemusím) ()

V.Silver

Musím říct, že jsem nečekal, že mě finální díl tak zklame - nestalo se to u mnoha seriálů, které jsem si oblíbil. Po prvních třech dílech, které byly našlapané až po střechu sakrasmem a drsňáctvím nám tu přichází poslední, který je našlapaný jenom na oko. Ve skutečnosti tady máme velice nemastnou a neslanou romanci, podivnou akci za nepřátelskými liniemi a vlastně žádnou závěrečnou katarzi. Místo ostrovtipu, kterým minisérie překypuje, dostáváme konec, který jakoby napsal někdo úplně jiný než všechny předchozí díly a jen použil stejné herce. A za ten poslední díl musím dát hvězdu dolů a podotknout "jen" 70%. ()

Pedross800

Opravdu zajímavý pohled na tvůrce nejslavnějšího agenta na světě a já po dvou dílech marně přemýšlím, zda mě víc zajímá a přitahuje linka milostná, či válečná. Zatím to má náběh na plný počet! Závěrečný díl trošku zklamal, ale celkově fakt povedená minisérie s úžasnou dobovou atmosférou plnou erotického napětí i špionážních her. Tohle dílko má opravdový šmrnc a herci tomu dodali tu správnou šťávu. Pecka ()