Veverka Strašpytel (TV seriál)

• Kanada

Scaredy Squirrel

Animovaný / Komedie

Kanada, 2010, 52x22 min

První pořad, co jsem sledoval na Megamaxu. Od té doby jsem si oblíbil Megamax a do půl roku jsem si oblíbil 10 pořadů v tom. Samotný seriál hodnotím podobně, jako Téměř nahá zvířátka - samé úderné vtipy podobně jak v Spongebobovi, zase občas nechutné vtipy (vyměšování), které mě dříve vytáčely, ale tady je jich míň.(2.6.2017)

• MERKATtv

Vykrádačka SpongeBoba...(6.9.2018)

• JFL

Vlastně by to byl celkem fajn animák, nebýt toho, že se jedná o zjevnou vykrádačku Spongeboba, která svou neoriginalitou vyloženě odrazuje. Seriál nepřichází s ničím novým, jen v jiných kulisách a s jinými figurkami rozehrává totožný styl humoru stavícího na hyperaktivitě a zcela totožně rozvržených charakterech postav. Jen tentokrát místo rychlého občerstvení je dějištěm jiná výkladní skříň kapitalismu, supermarket. Nejpodivnější na tomto projektu je fakt, že vznikl podle v Kanadě populárních obrázkových knížek od Mélanie Watt, které ale jsou seriálu svým stylem i příběhy naprosto vzdálené - asi jako kdyby někdo vzal Barbánka a udělal z něj superhrdinský komiks. Tady asi musel mít nějaký producent hodně nasněžíno, když si řekl, že koupí práva na knížky pro nejmenší, kde roztomilá veverka má vždy z něčeho strach, až následně zjistí, že ten strach může snadno překonat, a řekl si, že použije jen název knižní série a nechá si napsat kopírku mezinárodního hitu, ale aby předešel žalobám ze strany Nickelodeonu, bude všude zdůrazňovat, že to je podle původní knižní série.(17.4.2019)