Red Kingdom Rising

Navin Dev

Scénář:

Navin Dev

George Stobbart

MaryAnn je celý život prenasledovaná víziami o bizarnom kráľovstve tzv. Red Kinga. Keď sa jedného dňa vráti do starého rodinného domu, dostáva sa čoraz bližšie ku konfrontácii s víziami, snovým svetom i minulosťou, pred ktorou predtým utekala. Nezávislácky fantasy horor, inšpirovaný príbehom Alice v krajine zázrakov, avšak spracovaním nevhodný pre deti, iba ak by túžili po nočných morách. Ide totiž o dosť podivný, morbídny, miestami atmosférický a miestami zase krvavý horor. Spracovanie nie je zlé; má to slušný audiovizuál, obstojnú hlavnú hrdinku, vydarené masky i pár gore scénok, ale celkovo ma to proste príliš nebavilo a finálny dojem mám len taký mdlý. ()

DavidWebb

Prostredníctvom psychadelického úletu mimo akúkoľvek realitu, snáď len okrem reality režiséra, sa hlavná predstaviteľka vyrovnáva so svojím detstvom, resp. svojím vzťahom k matke a otcovi cez rozprávkovo "hororový" príbeh Alenky z ríše divov. Vždy keď vidím podobnú psycho pakáreň neprestávam sa čudovať nielen nad tým pre koho/aké publikum sú takéto fliky určené, ale aj kto do prdele na podobné zlátaniny dáva peniaze? MaryAnn má problémy so spaním plus nočné mory a tak má rejža ospravedlnený zmätok z toho, či bdie alebo spí a divák je akože "zmätený". No, ako som už napísal vyššie, ja som zmätený hlavne z toho, že niečo podobné vôbec niekto produkuje. Preto ani neprekvapí fakt, že režisér je zároveň scénaristom aj producentom a hodil na obrazovku (za svoje 3 mesačné platy) pravdepodobne svoju nočnú moru z nejakého LSD tripu. Ono, ja vlastne určité "psycho" formy môžem, ak sú kvalitne spracované (ako napr. Cela alebo Donnie Darko) ale toto je vyslovene patetické ako formou tak aj obsahom. Aj dve sú veľa, 30%. ()