Wooahan geojitmal

• Jižní Korea 우아한 거짓말 (více)

Ked' pred deviatimi rokmi Hyun-sook (Hee-ae Kim) pochovávala svojho muža, nemala najmenšej potuchy, že raz pochová svoju najmladšiu dcéru, stredoškoláčku Cheon-ji, ktorá si sama siahla na život a opustila tento svet bez toho, aby zanechala list na rozlúčku. Po smrti jej staršia sestra Man-ji náhodou zisťuje, že jej sestra mohla byť obeťou manipulatívnej spolužiačky Hwa-yeon, ktorá sama o sebe vyhlasovala, že je jej jedinou skutočnou priateľkou. Keďže žiaľom zdrvená matka nemôže prísť na to, čo jej najmladšiu dcérku, ktorá si každé ráno s úsmevom na tvári sama žehlila košeľu svojej rovnošaty, trápilo, Man-ji sa snaží prísť na akúkoľvek stopu vedúcu k objasneniu sestrinej samovraždy. Až neskôr obe zisťujú, že Cheon-ji ukryla svoj odkaz v klbku červenej vlny... (sochoking)

Aljak

Námet a téma tohto filmu naozaj stáli za to, len mám pocit, že potenciál sa akosi utopil v tom spracovaní, ktoré mi príliš nesadlo. Miestami mi to prišlo také bezemočné, inokedy to zas pôsobilo až príliš vyhrotene, inými slovami - neprirodzené. Ale základ bol vynikajúci - nepochopiteľná samovražda, na ktorú nadväzuje celá tá spleť obvinení, pocitov viny, ľútosti a snahy o odpustenie. Napokon tá samovražda nebola až taká impulzívna ako sa mohlo zdať. A v tom je to pekné posolstvo, netreba teda podceňovať silu empatie, vzájomnej podpory a priateľstva. Lebo potom už môže byť na ľútosť príliš neskoro, potom už žiadne obviňovanie a hľadanie vinníkov nepomôže. ()

sochoking odpad!

Neuveriteľná chujovina, ktorá sa točí okolo samovraždy mladej stredoškoláčky s tak tupým a debilným výrazom v ksichte, že by som ju najradše zabil sám! Ale asi by som nemal aj tak sily nazvyš, kedže mi energiu vycucala prvá polovica filmu, kým som sa konečne začal orientovať v ostatných ksichtoch. Mrzí ma, že hodnotím odpadom, ale už som videl jeden film od tohto režiséra a jeho rukopis je jasne tupý a tak trochu akoby pre idiotov! ()

Fr

,,KRUTÁ SLOVA MŮŽOU ZABÍJET. NEJSTE I VY POTENCIONÁLNÍ VRAH?“… /// Devět let po smrti táty, musela máma pohřbít i svoji mladší holčičku. Život jde dál… ovšem zůstává otázka: Proč? Dostáváme možnost nahlídnout do holčičího světa. Toho, kde hrají prim kamarádky, spolužáci… a zdá se mi, že je mnohem krutější než ten náš, klučičí (nevím, no, jen si to myslím…). A určitě nejen v Koreji. Zpětný „přehrávání“ náznaků, který jsou najednou jasnými signály volání o pomoc a na který nikdo nereagoval… Zajímavě zpracovaný drama o šikaně. Taková sonda do nešťastný duše, při který vám často vyběhnou slzy do očí. Ne hrůzou nebo hněvem, ale lidskostí. Ten film totiž kupodivu přináší taky radost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve škole (i doma) mě všichni tak nějak serou. 2.) Můj parchant nemá moc kamarádů. 3.) Thx za titule „mevrt“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Tyckin

Celkem solidní zpracování tématu šikany, manipulace, falše, přátelství a neporozumnění. Po sebevraždě mladé dívky je třeba postupně rozplést klubko minulých událostí aby vyplul na povrch pravý důvod jejího zoufalého činu. A ač jde o film převážně dramatický, i tak dokáže nabídnout několik velmi vtipných scének. ()

Lacike

Film v ktorom sledujeme ako sa matka so starsou dcerou vyrovnavaju so samovrazdou jej mladsej dcery a zaroven postupne zistujeme, co ju k tej samovrazde viedlo. Vysledok sa mi do velkej miery pacil. Hlavne sceny v ktorych sledujeme ako sa s touto situaciou matka s dcerou vyrovnavaju. Bolo to natocene citlivo a kludne to mohlo tvrat aj dlhsie. Linia v ktorej postupne odkryvame, co tu dceru k samovrazde viedlo bola tiez zaujimava. Trochu zvlastne pôsobia niektore skro az komicke vystupy. Hlavne sceny s dlhovlasym susedom. Vdaka tomu film nema nejaku depresivnu atmosferu, ale skôr pozitivnejsie naladenu. Mozno prave to bolo pre mna miernym sklamanim. Cakal som a zaroven dufal, ze si vzhladom na tento namet poriadne poplacem ako to je u mna u tychto melodram zvykom, ale film ma vo vyplatych scenach nedojal. Ale nakoniec to prilis nevadi, lebo sa aj tak jedna o pekny film, ktory sa oplati vidiet. 7/10. ()

• Literární předlohou ke snímku, jehož natáčení trvalo po dobu čítající dva celé měsíce, se stala novela "Wooahan Geojitmal" knižním nakladatelstvím Changbi Publishers vydaná na sklonku roku 2009. Autorem je jihokorejský spisovatel Ryeo-ryeong Kim, autor literární novely "Won-Deuk Yi", které se pod záštitou jednoho a toho samého režiséra, Han Lee dostalo televizní adaptace, Punch (2011). (Conspi)