Wooahan geojitmal

• Jižní Korea 우아한 거짓말 (více)

Ked' pred deviatimi rokmi Hyun-sook (Hee-ae Kim) pochovávala svojho muža, nemala najmenšej potuchy, že raz pochová svoju najmladšiu dcéru, stredoškoláčku Cheon-ji, ktorá si sama siahla na život a opustila tento svet bez toho, aby zanechala list na rozlúčku. Po smrti jej staršia sestra Man-ji náhodou zisťuje, že jej sestra mohla byť obeťou manipulatívnej spolužiačky Hwa-yeon, ktorá sama o sebe vyhlasovala, že je jej jedinou skutočnou priateľkou. Keďže žiaľom zdrvená matka nemôže prísť na to, čo jej najmladšiu dcérku, ktorá si každé ráno s úsmevom na tvári sama žehlila košeľu svojej rovnošaty, trápilo, Man-ji sa snaží prísť na akúkoľvek stopu vedúcu k objasneniu sestrinej samovraždy. Až neskôr obe zisťujú, že Cheon-ji ukryla svoj odkaz v klbku červenej vlny... (sochoking)

Fr

,,KRUTÁ SLOVA MŮŽOU ZABÍJET. NEJSTE I VY POTENCIONÁLNÍ VRAH?“… /// Devět let po smrti táty, musela máma pohřbít i svoji mladší holčičku. Život jde dál… ovšem zůstává otázka: Proč? Dostáváme možnost nahlídnout do holčičího světa. Toho, kde hrají prim kamarádky, spolužáci… a zdá se mi, že je mnohem krutější než ten náš, klučičí (nevím, no, jen si to myslím…). A určitě nejen v Koreji. Zpětný „přehrávání“ náznaků, který jsou najednou jasnými signály volání o pomoc a na který nikdo nereagoval… Zajímavě zpracovaný drama o šikaně. Taková sonda do nešťastný duše, při který vám často vyběhnou slzy do očí. Ne hrůzou nebo hněvem, ale lidskostí. Ten film totiž kupodivu přináší taky radost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve škole (i doma) mě všichni tak nějak serou. 2.) Můj parchant nemá moc kamarádů. 3.) Thx za titule „mevrt“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

sniper18

Je to veľmi dobrá dráma. Má dosť dobrý príbeh o jednej rodine, žene v stredných rokoch a dvoch dospievajúcich dcérach, ktoré síce hlavne kvôli dávnej smrti manžela nemajú úplne ideálny život, ale aj tak sú celkom spokojné, keďže sa majú navzájom a pomáhajú si. Ale všetko sa pokazí, keď najmladšia dcéra, ktorá pritom pôsobila spokojne nečakane spácha samovraždu, pričom nenechá list na rozlúčku a tak sa s touto veľmi bolestivou ranou musia obe vyrovnať a zistiť, čo ju k tomu viedlo, aby mohli nájsť aspoň trochu pokoja. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce o nejakej originalite sa tu určite hovoriť nedá, niečo podobné sa už dalo vidieť viackrát, ale aj tak si určite nemôžem sťažovať. Už od začiatku som mal z toho veľmi dobrý pocit, dej síce neponúkne nič nové a to hlavné sa dá bez problémov predvídať, ale aj tak ma to úplne vtiahlo a až do konca nepustilo. Všetky dôležité postavy a vzťahy medzi nimi sú skvelo zvládnuté a tak je skutočne radosť pozerať hlavne na tú matku s dcérou, ako sa s tým vyrovnávajú, rovnako ma bavilo to postupné zisťovanie dcéry, čo jej sestru k takémuto radikálnemu rozhodnutiu viedlo, výborné sú aj scény z minulosti, kde sa dá dobre zoznámiť s celou tou situáciou v škole. Navyše sa to nesie v skvelej atmosfére, presne takej, akú mám v tomto žánri najradšej a určite mi nevadí ani to, že sa celý film odohráva prakticky len na pár miestach, ktoré sa neustále striedajú, pozerá sa na to mimoriadne dobre. Takže žánrovo je to dráma v tej najčistejšej podobe a zvládnutá je veľmi dobre. S hereckým obsadením som dosť spokojný, skvelá postava matky a oboch dcér, aj keď jedna z nich má samozrejme priestor hlavne v scénach z minulosti, ale výborné sú aj spolužiačky. Jedine bez postavy mladého suseda a nápadníka v strednom veku by som sa určite obišiel, ale ani ma nerušili. Réžia a technická stránka sú výborné, vizuálna stránka a aj atmosféra sa vydarili, v rámci žánru veľmi výrazný nadpriemer. Takže keby to bolo trochu originálnejšie, neváhal by som s plným hodnotením, ale aj tak som veľmi spokojný, Thread of lies je skvelá dráma, ktorá už v rámci možností témy ani nemohla byť lepšia a jeden z najlepších juhokórejských filmov za dlhú dobu. 80% ()

sochoking odpad!

Neuveriteľná chujovina, ktorá sa točí okolo samovraždy mladej stredoškoláčky s tak tupým a debilným výrazom v ksichte, že by som ju najradše zabil sám! Ale asi by som nemal aj tak sily nazvyš, kedže mi energiu vycucala prvá polovica filmu, kým som sa konečne začal orientovať v ostatných ksichtoch. Mrzí ma, že hodnotím odpadom, ale už som videl jeden film od tohto režiséra a jeho rukopis je jasne tupý a tak trochu akoby pre idiotov! ()

Lacike

Film v ktorom sledujeme ako sa matka so starsou dcerou vyrovnavaju so samovrazdou jej mladsej dcery a zaroven postupne zistujeme, co ju k tej samovrazde viedlo. Vysledok sa mi do velkej miery pacil. Hlavne sceny v ktorych sledujeme ako sa s touto situaciou matka s dcerou vyrovnavaju. Bolo to natocene citlivo a kludne to mohlo tvrat aj dlhsie. Linia v ktorej postupne odkryvame, co tu dceru k samovrazde viedlo bola tiez zaujimava. Trochu zvlastne pôsobia niektore skro az komicke vystupy. Hlavne sceny s dlhovlasym susedom. Vdaka tomu film nema nejaku depresivnu atmosferu, ale skôr pozitivnejsie naladenu. Mozno prave to bolo pre mna miernym sklamanim. Cakal som a zaroven dufal, ze si vzhladom na tento namet poriadne poplacem ako to je u mna u tychto melodram zvykom, ale film ma vo vyplatych scenach nedojal. Ale nakoniec to prilis nevadi, lebo sa aj tak jedna o pekny film, ktory sa oplati vidiet. 7/10. ()

Tyckin

Celkem solidní zpracování tématu šikany, manipulace, falše, přátelství a neporozumnění. Po sebevraždě mladé dívky je třeba postupně rozplést klubko minulých událostí aby vyplul na povrch pravý důvod jejího zoufalého činu. A ač jde o film převážně dramatický, i tak dokáže nabídnout několik velmi vtipných scének. ()

Aljak

Námet a téma tohto filmu naozaj stáli za to, len mám pocit, že potenciál sa akosi utopil v tom spracovaní, ktoré mi príliš nesadlo. Miestami mi to prišlo také bezemočné, inokedy to zas pôsobilo až príliš vyhrotene, inými slovami - neprirodzené. Ale základ bol vynikajúci - nepochopiteľná samovražda, na ktorú nadväzuje celá tá spleť obvinení, pocitov viny, ľútosti a snahy o odpustenie. Napokon tá samovražda nebola až taká impulzívna ako sa mohlo zdať. A v tom je to pekné posolstvo, netreba teda podceňovať silu empatie, vzájomnej podpory a priateľstva. Lebo potom už môže byť na ľútosť príliš neskoro, potom už žiadne obviňovanie a hľadanie vinníkov nepomôže. ()

Sennhie

Někdo, myslím že to byl Louis CK, si dělal srandu z toho, že používáme slova jako amazed, amazing pro prachobyčejné všední věci a to dost často, ale nemohu jinak, bylo to úžasný. ()