Tatry bez limitov

Krátkometrážní
Slovensko, 2012, 25 min

Režie:

Jozef Páleník

Parta slovenských vrcholových sportovců přijímá výzvu aby přepsali dějiny extrémních sportovních výkonů ve Vysokých Tatrách. V drsném počasí se snaží uspět ve své disciplíně. Podaří se jim zdolat zimní přelez legendární tatranské stěny. Snow kayak exhibice dramaticky končí v nemocnici, zimní bouldering je po mnohých pádech nakonec korunovaný úspěchem. Při historicky prvním B.A.S.E. jumpu ve Vysokých Tatrách z 2633 metrů vysokého Lomnického Štítu tuhla krv v žilách každému členovi týmu. Síla lidské vůle a touha po zdolávaní překážek je ale silnejší než to nejhorší horské počasí a v kritických podmínkách se rodí autentické přátelství. Ve filmu vystupují tito sportovci: lezci Martin Krasňanský a Tomaš Greksák, basejumper Roman Dubský, freestyle kajakáři Peter Csonka a Nina Csonková. (Expediční kamera)

pp

Na mě film působil spíš takhle: Partička slovenské zlaté mládeže vyrazí na hory. V chatě se nudí (asi už je nebaví chlastat a souložit), tak si každý vybere něco co "musí" dokázat. Jsou to samé übercool věci jako sjet ze střechy chaty v kajaku, nevyšplhat v zimě na šutr a pak o tom meditovat, vysekat si díru v ledu a na dvě vteřiny vlízt do vody. A všichni mají moc moc rádi Adidas. ()

DannyVlk

Nevím jestli to má cenu dál rozepisovat, jak už zmínili ostatní. Reklama na adidas. Sjíždění kopců v kajaku? Pardon, ale se svými boby jsem sjel horší kopce, bez značkového vybavení a nikomu jsem to necpal. Boulder byla pěkná výzva, bohužel nezdolaná a Hvězdičky dávám jen za skok na lyžích zakončený seskokem s padákem a konečné koupání v horském plesu. ()

MeGab odpad!

Nevíte, proč se mám dívat na magory, kteří nikam necestují, zato však zkouší bouldrovat namrzlou a zasněženou stěnu nebo na kajaku sjíždí střechu turistické chaty? Já to totiž nevím. Kdyby byli namol, tak bych byl schopen jejich předvádění se pochopit. Ale za střízliva? U takových filmů bych očekával, že budou ukryté ve stejné skříni jako soukromé fotografie z dětství, které taky nikoho cizího nezajímají. Film by totiž mohl posloužit výhradně jejich aktérům k tomu, aby si poté, až jej za 20 let najdou zapadaný prachem, mohli po jeho opětovném shlédnutí (bude-li na čem…) říct, že byli v mládí pěkně hloupí, když dělali takové věci. ()

MM_Ramone

Nemecký podnikateľ Adolf Dassler, spolu so svojim bratom Rudolfom, založil na začiatku dvadsiateho storočia firmu Adidas. Dnes patrí táto spoločnosť medzi najväčších výrobcov športrovej obuvy, oblečenia, potrieb, vybavenia a doplnkov. Práve táto firma zasponzorovala aj krátkometrážny film "Tatry bez limitov". A tak šiesti mladí športovci: Pavol Čučo - extrémny športovec, Roman Dubský - skydiver a B.A.S.E. jumper, Tomáš Greksák - boulderista, Martin Krasňanský - horolezec, Peter Csonka - freestyle kajakár a Nina Halašová Csonková - freestyle kajakárka, urobili nenápadne nápadnú dvadsaťpäť minútovú tatranskú reklamu na Adidas. ** ()