Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! (divadelní záznam)

Romantický / Drama / Hudební

Česko, 2014, 138 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (13)

Představení jsem viděla v divadle a byla z něj nadšená, publikum dlouho aplaudovalo a bylo to zasloužené. Hra je v poněkud netradiční formě, ale hudba velmi dobře do příběhu zapadá, pěvecké a dokonce i taneční výkony jsou velmi slušné. Stropnický v hlavní roli působil velmi charismaticky, snad bych jen vytkla výběr Roxany, přeci jen Dagmar Veškrnová, ač vypadá na dálku v červených šatech dobře, je už je věkově za hranicí.(27.1.2018)

• rt12

To by asi Rostand čuměl, co mu z jeho poetického Cyrana vyrobili páni Morávek, Křístek a Pavlík Kohoutů !! A k tomu stoletá Roxana ? To byl jako Cyrano po 30 letech, či co ? No potěš koště. Vinohradské divadlo pamatuje daleko lepší zpracování například z roku 1986.(18.2.2014)

• otík

Omlouvám se za své neobjektivní hodnocení, ale tuto divadelní hrůzu jsem po 10 minutách musel přestat sledovat. To bylo strašné. A to mám divadlo rád a Cyrana jsem se těšil. Moderní hrůza.(18.8.2015)

• Přemek

Cyranovský příběh zbavený romantična a Vrchlického starého překladu se v rukách Pavla Kohouta a Vladimíra Morávka stal banálním, kýčovitým a nudným. Dokonce ani herecké výkony nejsou nikterak zajímavé.(17.2.2014)

Trochu neobvyklá adaptace dramatu. Kdo by neměl rád Cyrana z Bergeracu? I zde se vám dostane porovnání lásky s krásou a zbabělosti se statečností. Jen nevím, proč režie obsadila herce s tak výrazným věkovým rozdílem. Možná pro zvýraznění krásy v mladosti nebo nedostatečné vyjadřovací schopnosti mladých (nevzdělaných?)... I v tomto díle můžete sledovat jak si statečný hrdina poradí s množstvím nepřátel, ale bojí se vyjevit své city. Zase uvidíte Roxanu, která si vybere krásnou duši a hezké tělo jako bonus, ale víme, že si vždycky vybere krásnou duši, protože fyzická krása se projevuje o trochu později, tak to ovšem chodí u lásky. To ovšem nemůžou vědět náctileté (někdy i cetileté - to je ovšem smutnější) facebook-fňukny, které hořekují nad tím, že muži koukají jen po hezkých kxichtíkách, když sami by se za ošklivým mužem sotva otočily... Nač bychom se měli v rychlé moderní době zabývat charakterem, raději budeme hnít sami nebo šťastný ve lži. Ale zpátky k dílu. Nepochopila jsem jaký význam tam měla ta debilní jeptiška a ty písně taky nic moc... Podívejte se na to sami a sami si rozhodněte zda se vám adaptace líbila nebo nikoliv.(4.8.2015)

• lubospoti

Tímto ztvárněním přišel klasický příběh o Cyranovi o to nejdůležitější - o romantickou atmosféru. Hudba a texty mi k příběhu vůbec neseděly. A nezachrání to ani velká herecká jména.(17.2.2014)

Nechápu lkaní, když se někdo snaží o jiné ztvárnění literárního díla. Pokud mu vadí, že je jiné, pak ať si pustí znovu to své oblíbené. To, že jsou herci starší, je jen jinou formou posunu času. Děj roztažený do desítek let tak hrají herci v reálném věku konce hry. Byl jsem příjemně překvapený pěknou hudbou a nečekal jsem od herců tak dobré pěvecké výkony.(24.7.2018)

V titulcích pořadu uvedeno: název Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! Roxanin poslední sen; režie Václav Křístek; divadelní režie Vladimír Morávek.(18.2.2014)

Stropnický se mi jako Cyrano líbil, proti Veškrnový bych ani nic neměla, ale PROČ z toho dělaj muzikál?? Kdyby to byla normální činohra s Vrchlickýho veršema a bez písniček s příšernejma melodiema (a ještě bez Vydry a Žilkový), tak by to mohla bejt paráda...(13.6.2014)

• karlee

Příliš fraškovité pojetí, navíc s rušivými náznaky písní. Ale některé momenty zaujaly.(19.4.2014)

• Khare

Jedna hvězda jen proto, že Cyrano, jakkoliv "moderně zpracovaný", nikdy nemůže být odpad.(28.8.2015)

• Shadowrat

Tak takhle opravdu ne.Raději komornější verzi, kterou uvádějí v Celetné. Toto byl Cyrano bez Cyrana, verše bez veršů a zpěv bez zpěvu.(17.2.2014)

Pro muzikály mám odjakživa slabost a proto mě toto zpracování notoricky známého příběhu nejen nepohoršilo, ale dokonce potěšilo. Z hudebního i hereckého hlediska téměř perfektní. Mám ovšem několik zásadních výtek: příliš dlouhé. Roxana má být mladá naivní kráska, ne vyžilá padesátnice. A Cyrano má být skutečně fyzicky odpudivý, jinak jeho souboj s Kristiánem poněkud pozbývá smyslu. Na film se podívejte, jestliže nelpíte na tradičním provedení, nerozčilují vás notně chytlavé melodie a chcete se trochu dojmout. Na film se nedívejte, jestliže vám výše zmíněné chyby výrazně vadí, nevydržíte poslouchat zpěv déle než dvě hodiny v kuse a nechcete si týden po shlédnutí permanentně prozpěvovat o gaskoňských kadetech...(23.8.2015)