Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! (divadelní záznam)

Romantický / Drama / Hudební

Česko, 2014, 138 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (12)

Představení jsem viděla v divadle a byla z něj nadšená, publikum dlouho aplaudovalo a bylo to zasloužené. Hra je v poněkud netradiční formě, ale hudba velmi dobře do příběhu zapadá, pěvecké a dokonce i taneční výkony jsou velmi slušné. Stropnický v hlavní roli působil velmi charismaticky, snad bych jen vytkla výběr Roxany, přeci jen Dagmar Veškrnová, ač vypadá na dálku v červených šatech dobře, je už je věkově za hranicí.(27.1.2018)

• rt12

To by asi Rostand čuměl, co mu z jeho poetického Cyrana vyrobili páni Morávek, Křístek a Pavlík Kohoutů !! A k tomu stoletá Roxana ? To byl jako Cyrano po 30 letech, či co ? No potěš koště. Vinohradské divadlo pamatuje daleko lepší zpracování například z roku 1986.(18.2.2014)

• otík

Omlouvám se za své neobjektivní hodnocení, ale tuto divadelní hrůzu jsem po 10 minutách musel přestat sledovat. To bylo strašné. A to mám divadlo rád a Cyrana jsem se těšil. Moderní hrůza.(18.8.2015)

• Přemek

Cyranovský příběh zbavený romantična a Vrchlického starého překladu se v rukách Pavla Kohouta a Vladimíra Morávka stal banálním, kýčovitým a nudným. Dokonce ani herecké výkony nejsou nikterak zajímavé.(17.2.2014)

Trochu neobvyklá adaptace dramatu. Kdo by neměl rád Cyrana z Bergeracu? I zde se vám dostane porovnání lásky s krásou a zbabělosti se statečností. Jen nevím, proč režie obsadila herce s tak výrazným věkovým rozdílem. Možná pro zvýraznění krásy v mladosti nebo nedostatečné vyjadřovací schopnosti mladých (nevzdělaných?)... I v tomto díle můžete sledovat jak si statečný hrdina poradí s množstvím nepřátel, ale bojí se vyjevit své city. Zase uvidíte Roxanu, která si vybere krásnou duši a hezké tělo jako bonus, ale víme, že si vždycky vybere krásnou duši, protože fyzická krása se projevuje o trochu později, tak to ovšem chodí u lásky. To ovšem nemůžou vědět náctileté (někdy i cetileté - to je ovšem smutnější) facebook-fňukny, které hořekují nad tím, že muži koukají jen po hezkých kxichtíkách, když sami by se za ošklivým mužem sotva otočily... Nač bychom se měli v rychlé moderní době zabývat charakterem, raději budeme hnít sami nebo šťastný ve lži. Ale zpátky k dílu. Nepochopila jsem jaký význam tam měla ta debilní jeptiška a ty písně taky nic moc... Podívejte se na to sami a sami si rozhodněte zda se vám adaptace líbila nebo nikoliv.(4.8.2015)

• lubospoti

Tímto ztvárněním přišel klasický příběh o Cyranovi o to nejdůležitější - o romantickou atmosféru. Hudba a texty mi k příběhu vůbec neseděly. A nezachrání to ani velká herecká jména.(17.2.2014)

V titulcích pořadu uvedeno: název Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! Roxanin poslední sen; režie Václav Křístek; divadelní režie Vladimír Morávek.(18.2.2014)

Stropnický se mi jako Cyrano líbil, proti Veškrnový bych ani nic neměla, ale PROČ z toho dělaj muzikál?? Kdyby to byla normální činohra s Vrchlickýho veršema a bez písniček s příšernejma melodiema (a ještě bez Vydry a Žilkový), tak by to mohla bejt paráda...(13.6.2014)

• karlee

Příliš fraškovité pojetí, navíc s rušivými náznaky písní. Ale některé momenty zaujaly.(19.4.2014)

• Khare

Jedna hvězda jen proto, že Cyrano, jakkoliv "moderně zpracovaný", nikdy nemůže být odpad.(28.8.2015)

• Shadowrat

Tak takhle opravdu ne.Raději komornější verzi, kterou uvádějí v Celetné. Toto byl Cyrano bez Cyrana, verše bez veršů a zpěv bez zpěvu.(17.2.2014)

Pro muzikály mám odjakživa slabost a proto mě toto zpracování notoricky známého příběhu nejen nepohoršilo, ale dokonce potěšilo. Z hudebního i hereckého hlediska téměř perfektní. Mám ovšem několik zásadních výtek: příliš dlouhé. Roxana má být mladá naivní kráska, ne vyžilá padesátnice. A Cyrano má být skutečně fyzicky odpudivý, jinak jeho souboj s Kristiánem poněkud pozbývá smyslu. Na film se podívejte, jestliže nelpíte na tradičním provedení, nerozčilují vás notně chytlavé melodie a chcete se trochu dojmout. Na film se nedívejte, jestliže vám výše zmíněné chyby výrazně vadí, nevydržíte poslouchat zpěv déle než dvě hodiny v kuse a nechcete si týden po shlédnutí permanentně prozpěvovat o gaskoňských kadetech...(23.8.2015)