Tokyo Ghoul (TV seriál)

Tokyo Ghoul

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 2014, 12x24 min

• Saraph

Všichni jsme chtěli vývoj charakteru, ovšem dostalo se nám ubrečeného idiota, který pořád mluví o tom, jak se za každou cenu musí stát silnějším, ovšem dělá pro to kulové a místo toho si jen sedí ve své kavárně s kafíčkem u pusy. Jako u všech těhle (pod)průměrných sezónních záležitostí, po prvních pár dílech si člověk uvědomí, že to ztrácí ten prvotní nádech a jde to do kytek.(21.9.2014)

• Kimkong

Z počátku vypadal seriál zajímavě. V podstatě klasika s upíry vyměněná za ghouly. Jen mi chyběla nějaká historie odkud se vzali, protože tady to nejsou klasičtí nemrtváci. Děj mi trochu připoměl Akame ga Kill, kdy proti sobě bojují dvě frakce, přičemž každá si myslí, že oni jsou ti správní a mají právo žít. Mezi boji jsou permanentně vsouvány, a to hlavně ve druhé sérii, vsuvky o smutné minulosti všech postav. Všechny postavy měli trpkou minulost a všechny jsou si dost podobné. Každému někdo zemřel, každý byl na scestí tíhnou ke zlu. Avšak v tomhle seriálu to vůbec nefunguje a nikdy to semnou nehlo. Kromě openingu, kdy je opravdu ukňouraný soundtrack je hudba rádoby epická, a hlavně v počátku seriálu působí fakt dobře. Jenže jeden motiv se brzy ohraje. Navíc je zde silná cenzura skrývající se za stíny a záři světel. Potenciál tady byl, ale úplně to zazdili.(10.4.2015)

Asi jsem od toho očekávala až moc, takže mě docela mrzí, že to vlastně vůbec nesplnilo moje očekávání. Nebylo to úplně špatný, ale aby mně to nějak extrémně zaujalo, to se říct nedá. Poslední díl byl v podstatě jediný, který mě upřímně bavil a hodnotit něco na základě posledních pár minut posledního dílu se mi zdá jako blbost. Postavy byly taky takový nijaký, tak alespoň ta písnička v openingu se mi líbila. Je to škoda, myslím si, že to mělo mnohem větší potenciál a určitě se z toho dalo vytřískat víc. Jedna pomyslná hvězda navíc za ten konec.(23.7.2016)

Ghúlové jsou zajisté zajímavé téma a díky tomu se také příjemně sledují. Zároveň obdivuji tvůrce, že se odvážili jít zde až do takového násilí, jaké můžeme vidět ke konci. Škoda jen, že jsme se nedočkali nějaké hlubší zápletky a děje. Nebo to tak přišlo jen mně? Nejzajímavější je nejspíš poslední díl, který ač je velice brutální, tak nám konečně ukáže pořádného Kanekiho. Škoda jen, že jsme si na to museli počkat tak dlouho. Aspoň díky tomu vypadá další série slibně. Nakonec snad jen dodat, že se zde objevil jeden z nejlepších openingů.(26.6.2016)

• TomX2

Celkový dojem: Tokyo Ghoul je anime, ktoré sa odohráva vo svete ľudí, v ktorom nežijú len "obyčajní ľudia", ale aj stvorenia - Ghouli, ktorí síce na prvý pohľad vyzerajú ako my, akurát s tým rozdielom, že im "nechutná" to, čo my zvykneme jesť a skôr si vypijú kávičku a napapajú sa nejakým tým mäsom. Ľudským. Samozrejme. Hlavná postava tohto anime je Kaneki, úplne obyčajný tichý človek, ktorému zomrela matka (áno, klitšé, s ktorým sa stretaváme snáď v každom filme) a má len jedného kamaráta z detstva, ktorý mu je ako brat. Jedného dňa sa ale stala udalosť - Kaneki mal možnosť sa stretnúť s jedným Ghoulom (wau, závidim mu). Áno, kto by nechcel mať rande s Ghoulom a nechať sa od neho (teda nej) vypapať? Lenže to by nebolo klasické anime, aby sa tam nestal zázrak? Áno, krásnu Ghoulku zabije nedostavaná stavba (fňuk), ale ešte predtým sa raz stihne zahryznúť do našeho Kanekiho. Z toho sa ale nejakou náhodou stáva Ghoul (teda aspoň z polky) - jedlo mu nechutná, nezvyčajne sa snaží prekusnúť si ruku a aby toho nebolo málo, je to uplakaný debil, ktorému všetci máme taku veľkú chuť dáť desať výchovných. Časom bude stretávať nových Ghoulov, tvoriť si kamarátov a nepriateľov a ako spravný gentleman, nechá vyvraždiť niekoľko nevinných ľudí a spojencov a krčiť sa v rohu. Wau. To je dobrá charakteristika. Moje celkové pocity sú ale zkreslené - nejedná sa o zlé anime, vlastne má Tokyo Ghoul veľmi krásnu animáciu, niekoľko zaujímavých postáv (sorry Kaneki, ty medzi nimi nie si, možno nabudúce) a dobrý nápad, ktorý nie je tak zvyčajný. Lenže na druhú stranu, anime je plné blbých WTF momentov, až príliš vyplakávania a hlúpych dialógov a to kvalitu len zhoršuje. Teda, do zhruba nejakého 10. dielu je anime len plné hysterického revu Kanekiho a jeho dementného chovania, no v predposlednej epizóde to získa skvelý obrat a Kanekiho si naopak zamilujete - stane sa z neho úplne iný človek a op, ktorý nebude mať zľutovanie s nikým a ničím a dosť pravdepoodbne sa z neho stane aj najsilnejší Ghoul. K tomu tvorcovia často zabudajú na postavy (Hide) a tak sa snažia flashbackmi nejak zamotať príbeh, ale to sa im vcelku nedarí. Ako celok je ale Tokyo Ghoul dobrý nadpriemer, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Má niekoľko dychberúcich momentov a silných scén, dokonca aj niekoľko nezabudnuteľných ("happyend" and "white" Kaneki), ale celkovo to pôsobí skôr ako lepší nadpriemer, ktorý má niekoľko svetlých, ale aj slabých stránok. Pre začiatočníkov anime si to ale rozhodne nenechajte újsť, pretože to za pozretie rozhodne stojí. Moje hodnotenie: 80% (6.8.2017)