Osem náhodne vybraných nešťastníkov sa ocitá vo vnútri zvláštneho objektu zostaveného z miestností v tvare veľkých kociek. Nevedia ako sa dostať von a sú masakrovaní fyzikálnymi silami nadpozemských dimenzií. Panika prerastá v zúfalstvo, zúfalstvo v šialenstvo. (POMO)

Jordan

Sú filmy, ktoré by NEMALI mať pokračovanie, sú filmy, ktoré sú VYNIKAJÚCE také aké sú, ktoré majú nápad, myšlienku a všetko, čo nimi autori chceli povedať bolo viacmenej vypovedané a téma bola dotiahnutá do zdarného konca, filmy, ktoré dávajú zmysel a niekam spejú a keď tam dospejú, tak vo vás niečo zanechajú,. prinajmenšom pocit, že film sa logicky a systematicky skončil s posolstvom, ktoré sa vám buď páči alebo nie, ale skrátka tam je - as takéto filmy by pokračovania mať nemali. Dúfam, že je jasné, že k takejto skupine filmov zaraďujem aj Kocku. Keď som na ňu bol pred rokmi v kine, na druhý deň (po dobe potrebnej na uležanie filmu v hlave) som poslal kamarátovi dlhý odporúčací mail na tento film. O pár dní som vo svojej mailovej schránke našiel mail od tohto kamaráta, v ktorom napísal rozsiahlu a pozoruhodnú štúdiu o ľudskom strachu, paranoi a nepriateľovi, ktorý je okolo nás, medzi nami a často aj v nás - o nekonečnej ľudskej hlúposti a čistej ľudskej osobnosti/duši, ktorej sa nikdy nezbavíme - esej inšpirovanú práve filmom Kocka - nízkorozpočtovým polohororom so skvelou atmosférou, prepracovaným scenárom s vynikajúcim námetom. Je pochopiteľné, že takýto exemplár sa dočkal pomerne zaslúženého ohlasu a úspechu. A potom si niekto povedal, že tyký skvelý film by mal mať pokračovanie (buď to bol niekto dostatočne "neinteligentný" alebo až príliš vypočítavý) a natočil . . . "toto" ! Niečo (nebudem to volať film, dobre?) bez šťavy, pointy - od pokračovania sa čaká, že bude mať všetko dobré z jednotky a navyše lepšie efekty a viac akcie (ale to sa samozrejme očakáva od filmov akčných, sci fi a hororov - takých, ktorým pokračovania nijako neublížia), ale v tomto prípade tu nebolo ani to dobré z jedničky (ba dokonca ten nápad a niektoré finty z jedničky tu boli extrémnym spôsobom zhovadené a zanedbané) a ak očakávate lepšie efekty - pozrite si Káčera Donalda. (Keď už nič iné - v jednotke mali "obete" văzenské rovnošaty a miestnosti boli farebné). Ja som len vďačný, že kdesi v sebe mám zakódované akési teliesko, ktoré včas vycíti, že sa jedná o kravinu a akosi podvedome ma prinúti zaspať. Na druhý deň som sa však kamarátky pýtal, ako sa to všetko skončilo a ona iba vyvrátila všetky moje pochybnosti (či lepšie potvrdila ich) a tak bez váhania vyslovujem toto želanie: dúfam, že tvorcovia hypekocky sú tiež len ľudia, ktorí sa učia na vlastných chybách a v budúcnosti ich nenapadne natočiť Kocku 3 (alebo kváder . . .) alebo že neprídu s nejakým diabolským nápadom natočiť pokračovanie ET. mimozemšťana . . . jednalo by sa o film, ktorý ak by sa mal zmeniť na zviera, bolo by také škaredé, zbytočné a choré, že by sme ho z ľútosti čo najrýchlejšie utratili a urobili by sme to tajne, aby sa o ňom nikto iný nedozvedel a nemohlo by tak robiť zlé meno ostatným príslušníkom druhu. Ďakujem za pochopenie. ()

Anderton

Takže výborný námet (tesarakt), trochu nezvládnutý scenár (prekombinovanosť) a dosť slabá réžia (príšerné triky). Na druhú stranu fajn atmosféra (biela farba) a prvý film, v ktorom bola spracovaná téma tesaraktu. O tom som čítal v jednej sci-fi poviedke od tvorcu Hviezdnej pechoty a tam ten svet bol oveľa jednoduchší a zrejme teoreticky reálnejší. Takže bolo otázkou času, kedy sa tejto trikovo vďačnej témy ujme aj nejaký tvorca. Takže zopakujem, že triky tento film strhávajú o jednu hviezdu dole, v rukách takého Nolana a za väčšie prachy by to bola pecka. ()

Carol Pifková odpad!

Rada by som to ohodnotila odpadom ale "bohužiaľ" len som sem-tam načúvala a vykukla spoza PC, že čo sa tam deje. Ako v predošlom filme, samozrejme, že nič. EDIT: Nakoniec som našla tú odvahu si to pozrieť a bola to neuveriteľná sračka. Neviem čo viac k takejto kktine napísať. Tú starú kravu by som obetovala ako prvú... Ono sa to snažilo byť horor alebo psycho sračka? Ale toto určite horor nebol podľa môjho názoru. Minimálne tá sračka. ()

Frajer42

Ze 3 rozměrů se staly 4, z krychle se stal teserakt a z filmu se stala píčovina. Zabřednutí do neprobádaných vědeckých vod má ve světě filmu mnoho výhod. Například si můžete ve filmu vymyslet hromadu absolutních píčovin, váš film nemusí dávat vůbec smysl a přesto vám nikdo nemůže povědět ani popel. Myslím si, že je třeba ocenit alespoň originalitu. Hororů, kde vraždí teoretická matematika přeci jen mnoho není. V podstatě už po přečtení toho, že byl snímek natočený v Kanadě mi mělo dojít, že místo herců bude na plátně parta ochotníků bez jediné špetky náznaku jakéhokoli talentu. Ochotníci se bohužel nevyskytovali pouze na pozicích herců. Vznikla tedy maximálně divná snůška všemožných volovin, bez jasného směřování, která dokáže udržet pozornost maximálně tak tím, co šíleného přinesou další sekundy. Velmi slabé dvě hvězdy za originalitu a za to, že jsem byl ke sledování podobného snímku velmi dobře naladěn. ()

Okara

Co to sakra bylo? Vůbec nevadí, když si přečtete tenhle vyspoilovanej komentář, protože se na to stejně nemá žádnou cenu dívat, akorát by jste si zkazili chuť od povedené jedničky. Tvůrci zjevně nevěděli roupama co dělat, tak stvořili asi nejhorší scénář všech dob, najali ještě horší herce a završili to naprosto trapným nápadem. Banda neschopných herců se probudí v kostce a jakoby nic, udělaj si tam seznamku, představujou se, jako by se nechumelilo. Pak otevřou dveře, udělá na ně baf jejich paralelní druhé já, neboť v hyperkrychli se prolínají dimenze, to dá přeci rozum ne? Pak se tam roztočí kostka udělá z jednoho otřesnýho tlusťocha louži, samozřejmě s úúúúchvatnými efekty, ale to přeci nevadí ne? Vždyť tu pobíhají další jeho paralelní identity, který na sebe pořád dělaj baf. A navrch je to dovršeno závěrem, který se tváří jako "Aaaaaaah to je hrůza, naprosto hrozivý", ale já už to jen znechucenej vypnul. Naprosté zklamání od pětihvězdičkové jedničky, víc se to zmrvit nedalo a nebýt ke konci uspokojivého Simona, který paralelních dimenzí jak se patří hororově využil, dal bych s plnou chutí odpad. 15% ()

Campbell odpad!

Sračka. Opravdu ubohost. Hloupé, naivní, blbé. S tak skvělého příběhu udělat takovou sračku. Na to je potřeba opravdového cvoka. ()

silentname odpad!

Myslím si, že tento film si predsa len zasluhuje trošku väčší komentár než ten, ktorý som mu pôvodne venoval. "Hypercube" je dodnes jeden z mojich najmenej obľúbených hororov, ktoré som videl. Pre pochopenie problémov je ale potrebné sa trošku vrátiť na začiatok a niečo si povedať o prvom filme "Cube". Myslím si, že na svoju dobu to bol pre mňa veľmi prelomový film a priniesol celkom unikátny koncept. Dodnes sa mi stáva, že vidím nejaké filmy a mám pocit, že sa snažia opäť obnoviť to, čo nám priniesol prvý "Cube". Takže keď som vedel, že film má pokračovanie, neváhal som a pozrel som si aj to. A hoci sa mi to možno kedysi nezdalo tak hrozné, rokmi neskôr som začal týmto filmom absolútne opovrhovať. Prečo? V prvom rade, už to nie je inovatívne. V druhom rade sú postavy v tomto filme absolútne zrecyklované. Potom je tu fakt, že kým pri prvom filme som chcel vidieť niektoré postavy odtiaľ vyjsť so zdravou kožou, v tomto filme mi boli všetci úplne ukradnutí. Je pravda, že niektoré postavy sú sympatickejšie než iné, no dokopy mi boli osudy všetkých úplne ukradnuté. Okrem toho kým "Cube" predstavil skvelý koncept v jednoduchom filme, tak "Hypercube" to tak neskutočne prekomplikuje, že na konci z toho má divák iba absolútny chaos. A mal som pocit, že si len vymýšľali sami vlastné pravidlá, lebo prečo nie? Najlepšie čo ja na tomto filme je dizajn miestností. No aj tak sa im nedarí prekonať originál. Temné farebné miestnosti pôsobili hrozivejšie než jasne biele žiarivé miestnosti v tejto kocke. Efekty v tomto filme sú otrasné. Viem, že na svoju dobu to bolo asi maximum čo sa dalo, no nemá to na mňa dokopy skoro žiadny efekt. Proste nie. A korunu tomu nasadí absolútne mizerný záver, ktorý dokopy nevysvetlí absolútne nič. V podstate je to ako prvý film, ale oveľa horšie. Vo všetkých aspektoch. Nevidím dôvod, pre ktorý by ste mali toto pozerať. Ostaňte pri prvom filme. Dodnes jeden z najhorších hororov, čo som videl. Hodnotenie: F ()

iamek

Horší než první díl, ale i přesto jsem dostal co jsem chtěl. Takže zavládla spokojenost. Dojem akorát kazí nepovedené pc animace což snímku dost škodí. ()

klerik

Videl som to ako polsedné (tretie) v poradí. Nie je to pokračovanie, skôr nová daptácia. Má uplne inú atmosféru. Koniec je "štandardnejší" ako u jednotky a trošku menej vykonštruovaný ako u trojky (0). Tak ako séria SAW ani Kocka už po prvej časti nemá čo nové povedať, ale toto bol sympatický pokus o totálne využitie triválneho nápadu. Počas filmu som sa nenudil, na Kari Matchett sa dobre pozerá a ultra lacné triky sú celkm šikovne použité, že úplne prepáčim dementnú predtitulkovú scénu... Ak sa vám cnie za jednotkou odporúčam EDEN LOG... ()

SeBig

Tenhle díl jsem viděl ze série Kostek uplne první a musím říct, že když to dávali na tom HBO vtý době tak mě to docela zaujalo, ale po shlednutí prvního dílu a po dalším shlednutí tohoto musím říct, že tohle se vážně nepovedlo.. absurdnost.. místama zajímavé, ale ten konec prostě zkazily.. místama to připomína tu japonskou sračku Ring.. ()

Crocuta odpad!

Ani "Kostka" není bůhvíjaký šlágr, ale přece jen jde o napínavou podívanou založenou na zajímavém nápadu. Její pokračování tenhle nápad rozvíjí hodně nešťastným způsobem. To nejlepší z jedničky - různé sofistikované pasti a likvidace "vězňů" jejich pomocí - tu chybí, nahradily je prapodivné a nelogické změny fizikálních zákonů a pouťové digitální triky, které dnes stěží někoho ohromí. Příběh prakticky neexistuje, nudná scéna střídá ještě nudnější, aktéři se potácejí z jedné místnosti do druhé a vedou zmatené rozhovory, které spějí od nikud nikam, ostatně jako celý film, korunovaný závěrem, který svou nesmyslností předčí celý předchozí děj. Z mého pohledu je celá tahle hyperkravina blábol nemající hlavu ani patu a její sledování naprostá ztráta času. ()

Nancy

Jedničku jsem neviděla a to je možná chyba. Připadala jsem si, jako bych byla taky hozena do tohohle labyritu, protože jsem vůbec netušila, co se tam děje (a ne že k tomu by mi jednička nějak pomohla) a chápala jsem jen některé moudré výjevy všech těch "chytrých" lidí. Přesto jsem se alespoň moc nenudila a koukala jsem teda jen na ty "různé" zajímavé krychličky, kterých jsem si teda užila požehnaně. ()

honajz

Druhý díl hororového trháku a zajímavého nápadu nepřináší nic moc nového – opět skupina lidí v kostce, tentokrát ve čtvrtém rozměru a ohrožována i zevnitř hladovým lovcem-kanibalem. I když se dozvíme o trošku víc, než v prvním díle, zase tak mnoho toho není a otázky zůstávají. DVD: Hledáte-li nějaký bonus, smiřte se s tím, že vedle traileru již na DVD nic jiného není. JL: Film 2/4, Bonusy 0/4, Zvuk 3/4, Obraz 3/4 ()

SOLOM.

Zatímco v jedničce jsme měli možnost se postupně dozvídat pravdu o postavách a někdy to šlo až za použití síly, zde nám to vykecaly hned na začátku. Nevím proč, ale postavy v jedničce měli nějakou duši i zajímavý přínos pro ostatní, ale zde jde o skupinku naprostých tupců, kteří se několikrát rozdělí, navzájem si nevěří a máme zde opět zápornou postavu, která zmagoří a začne zabíjet ostatní – takže se vlastně opakuje podobně průběh předchozího dílu, což začala být pěkná nuda poté, co zabil asi pětkrát jednu osobu. Konec sice konečně přinesl jakž takž vysvětlení o původu a významu kostky, ale mě velice zklamal a rozhodně oproti jedničce se jí toto pokračování nemůže v ničem rovnat. ()

Sofia

Méně krvavější než jednička, ale také nudnější. Osm lidí pořád leze z místnosti do místnosti, aniž by se vlastně něco dělo - žádný strach z pastí jako v jedničce. Celkově vlastně o ničem. ()

eraserhead666

Tvůrci se evidentně snažili překonat perfektní jedničku a být ještě bombastičtější a tak kombinovali, kombinovali, kombinovali, až to překombinovali a poslali celej film do kytek. Hrozná, obrovská nuda s rádoby bombastickými, digitálními triky a ještě bombastičtějšími kecy. Kostky naprosto nudné, pasti často směšné (hlavně ta rotující kostka byla dost k smíchu). Kdesi v první půlce jsem vzdal pokoušet se nějak sledovat děj a různé konspirační teorie (které mě u jedničky bavily až dokonce) a jen jsem to prostě dokoukal do konce, jak to skončí. A to možná bylo mé štěstí, protože samotný konec se mi hodně líbil a bude to asi to jediné, co mi z filmu zůstane v paměti. A to je dost málo. ()