poster

Vizantijsko plavo

 • anglický

  Byzantine Blue

Romantický / Fantasy

Fed. rep. Jugoslávie, 1993, 88 min

Scénář:

Dragan Marinković

Scénografie:

Aleksandar Denic
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Ekser
  ***

  Pri sledovaní prvej polovice filmu,, Byzantská modrá ,, len málo nasvedčovalo že mám do činenia s jugo filmom. Hudba pripomínajúca 80. roky tomu tiež moc nepridala. V druhej polovici už sú citeľné prvky Balkánu. Niečo z tajomného, a celkom zaujímavý záver , ma nakoniec presvedčili, že je to u mňa tri.(18.1.2010)

 • Bernhardiner
  ***

  Celý ten film se tváří hrozně tajemně a přitom vůbec tajemný není, tedy až na pár nadpřirozených jevů. Prostě obyčejný milostný příběh se sexy fenou Katarinou Zutic, která se ukázala být i dobrou herečkou, stejně jako Lazar Ristovski. Navíc ve filmu zní dost podivná rocková hudba, k snímku samotnému rozhodně neladící. Film asi mají ozvláštňovat různé prvky, jako například želvy, televizní sada a nějaký prapočítač. K tomu všemu tam je ještě zakomponováno tajemství složení byzantské modře, na které Arandjel (Ristovski) ne a ne přijít. A kupodivu zrovna to se ukáže být základním posláním filmu. //Zhlédnuto v rámci Challenge Tour: 30 dní se světovou kinematografií// 50%(25.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace