Obchodník Abel Morales se snaží rozšířit firmu a oslabit konkurenci. Čeká ho životní obchod, musí se však potýkat s každodenním násilím, korupcí a nespravedlností. Snahu překonat tato úskalí komplikuje hrozba, která nad ním visí a která může způsobit ztrátu všeho, co se jeho rodině doposud podařilo vybudovat... Abel Morales je obchodník s topným olejem a snaží se rozšířit svojí firmu a pohltit či oslabit konkurenci. Abel se chystá na životní obchod, který má podepsat s jednou židovskou rodinou. Jde o prodej pozemku, na kterém jsou obří barely, kde se dá olej skladovat, a navíc má přístup k moři. Abel složí zálohu a pak má třicet dní na to, aby složil doplatek, na který si půjčí od banky. Mezitím je ale jedna z jeho cisteren přepadena, řidič je surově zbit a olej z cisterny ukraden. Abel řeší tyto problémy celkem často a myslí si, že by to mohl být někdo z konkurence. Abel pak jde povzbudit svého zaměstnance Juliana do nemocnice. Abel se zlobí na policii, že nic neudělala. Abel pak jde k vyšetřovateli Lawrencovi, který mu oznamuje, že předloží obvinění proti jeho firmě. Ta má být obviněna v několika bodech z daňových podvodů. Abel chodí do holičství, kde se potkává se svým obchodním konkurentem Arnoldem. Abel koupil nový dům, ale hned první noc se tam objeví zloděj a Abel ho honí po ulici. Zloděj však utekl. Jeho žena Anna se bojí, zda to nebyl někdo od konkurence. Abel další den ukazuje svým lidem, jak jednat se zákazníky. Konkurence je tvrdá, a tak je musí tvrdě přesvědčovat. Julian chce přejít na obchodní, ale Abel chce, aby pro něj řídil dál. Anna našla svou dceru, jak si hraje s pistolí. Ta zřejmě vypadla zloději, když utíkal od domu. Anna to vyčítá Abelovi. Nyní ale musí řešit vyšetřování jejich firmy. Tu Abel kdysi koupil od Annina otce, což byl gangster. Abel jde na schůzku s bankéři, kteří ho ujistí, že obvinění nebude mít na půjčku vliv. Šéf řidičů chce, aby každý řidič dostal pistoli. Nikdo zatím ale neví, kdo je za všemi útoky na firmu. Šéf řidičů je nechá vyzbrojit za Abelovými zády. Abel pak přijde za svým kamarádem a obchodním konkurentem Peterem a chce, aby zjistil, kdo se mu snaží vyhrožovat. Peter mu radí, že si postavil chráněný objekt s ochrankou. Abel ale říká, že takhle žít nechce. Další den se slaví narozeniny Abelovy dcery. Do domu přijde Lawrence s policisty a udělá domovní prohlídku. Anna schová všechno účetnictví, protože si ho chce projít, dřív než se v tom začne šťourat policie. Nový zaměstnanec Abela jde za novým klientem. Tam je ale přepaden, zmlácen a poté odvezen na skládku. Julian jede s cisternou a je opět přepaden. Tentokrát má pistoli a brání se. Při přestřelce není nikdo zraněn a oba útočníci utečou. Na místo jede policie a Julian se rozhodne utéct. Tento incident ublíží Abelově firmě. Abel má pak schůzku s bankéřem, který mu řekne, že půjčka už neplatí. Abel má tři dny na splacení a snaží se půjčit si. Abel také hledá Juliana. Toho nakonec najde u jeho přítelkyně a přesvědčí ho, aby se vzdal policii. Při předání ale Julian opět uteče. Abel shání peníze. Půjčí si od bratra a pak ještě od jedné své konkurentky. Pořád mu ale schází milion dolarů. Když jede autem, uslyší ve vysílačce, že jeden z jeho vozů je přepaden. Abel ho sleduje a dojde k dlouhé honičce... (TV Prima)

Freemind

Puristické drama, které se rozjíždí pomalu, ale jistě jako parní lokomotiva - Sidney Lumet by měl radost. "A Most Violent Year" je příběh charismatického podnikatele, pro kterého jsou v životě nejdůležitější dvě věci - hrát podle pravidel a zvítězit. Jeho nejriskantnější projekt se ale pomalu bortí, a tak začíná být jasné, že minimálně jeden z těch cílů je vážně ohrožen, když se hrdina se tak ocitá v kleštích mezi nelítostnou konkurencí, policejním vyšetřováním a rodinnými problémy. Cíleně tlumené drama oživují perfektně načasované akční scény, skvělé obsazení herci naplno využívají potenciál scénáře a precizních dialogů. Chyb je pramálo - místy nevyvážený rytmus některých scén a celkově pomalé tempo, zbytečně zamlžený poslední dialog a hlavně postprodukce, která to trochu přeťápla s barevnou korekcí, takže všichni vypadají jako by měli žloutenku. Pro těch pár nejsilnějších scén - honička v tunelu, honička na mostě, jelen, 3-4 klíčové dialogy - tomu ale bez váhání uděluju soukromý titul "krimi roku". ()

Morholt

Drama s kriminálním nádechem se vzkazem všem podnikatelům, že být poctivý a úspěšný neznamená klidný život. Úspěch neodpouští ani úřady a už vůbec ne konkurence. Je to k vzteku o to víc, že policie nestíhá, nebo na všechno kašle. Poctivě natočené, bez scénáristických děr a dýchala z toho taková ta atmosféra charakteristická pro starší mafiánské filmy. Nebo mě to alespoň tak připadalo. Z velké části to bylo asi způsobeno alpacinovským výkonem Oscara Isaaca, ale i ostatní atributy byly takové lehce kmotrovské, což platí předevší pro budování atmosféry a kladení důrazu na dialogy. Zatím jednoznačně nejlepší Chandorův film. 85% ()

Motinski

Pomalý, dejovo prázdny a až moc obyčajný film ktorý je spravený osobitou formou ale neponúka veľa silných scén, ani nevytvorí dostatočne dusnú atmosféru, ajkeď väčšinu času prezentuje že sa na ňu dostane. Najväčšie plus sú herci a menej tuctová zápletka. Pre fajnšmekrov ľahšie prijateľné, no pre masy bude pomalý spád určite problém. Rozprávačstvom sa to chce hrať na moderného Kmotra ale myslím že by sadlo skôr iné prevedenie. Vo výsledku solídny priemer ktorý sa citelne odlišuje od konkurencie ale neprekonáva ju. ()

agentmiky

Od Chandora jsem čekal víc. Jeho Triple Frontier mě chytlo od začátku do konce, tady se taktéž v hlavní roli objevil Oscar Isaac, zahrál perfektně, o tom nemá cenu polemizovat, ale samotný film nenabídl nic, co by ho vyneslo do zajímavějších filmových vod. Samozřejmě mám rád filmy, co se nesou v mírném tempu, moc akce se v nich nedostaví, ale vždy se ten snímek musí vytasit s koncem, jenž je schopen diváka odrovnat. To se zde nepovedlo. Ten název mě trochu irituje, je velmi zavádějící, a asi tím pádem dokážu pochopit, že mnoha lidem se ten výsledek líbit fakticky nebude. Já tohle překousnul, ale ta nuda mě ubíjela. Dialogy po většinu času bez spádu a potřebného napětí (no jo no, Scorsese je jen jeden), překvapivých situací se zde najde jako šafránu (nebo možná ještě méně?). Pořád zbývala jedna naděje, a to vyvedený konec. Jenže ono to skončilo zničehonic a já jsem si říkal.....Proč jako ?.......Úplný odpad to není, ale asi nemohu doporučit. Za mě dávám 50 % ()

verbal

Co udělá běžný divák a čtenář HOMObáze, než nakoupí film? Většinou si sjede žánr, obsah a pak rychle okem zabrousí, kolik artových teplometů to opětkovalo, aby se když tak místo toho esoterického zážitku věnoval raději třeba daleko příjemnějšímu projíždění tělesných otvorů mimořádně pichlavými sukulenty. Tak tohle mělo být Akční / krimi / drama, už jen název sliboval násilí, obsah mele cosi o hrozbách, korupci a nespravedlnosti, no a ta banda zdejších patrně zrakově postižených žvanilů točí jeden jako druhý o gangsterech, krvi a Alpačínech, až je člověk pln radostných očekávání, že nakupuje nějakou vytuněnou reinkarnaci Kmotra. A hned od startu se i objeví nějaký cigánský Mirek Dušín v alpičínovkém mantlu, co jede za všech okolností legálně a poctivě v eltéóčkách, přičemž sem tam akorát zčadí nějaké to dépéháčko, a vy jen napjatě čekáte, až se mu z hrabivosti začne Jizvit tvář a vykozí nějakou tu nostru s cílem potlačení konkurence. Čekáte, čekáte a čekáte, po úmorných dvou hodinách se objeví závěrečné titulky a zjistíte, že nejakčnější scénou filmu bylo žádání židáckého lichváře o prodloužení splátky na PARAMO, krvavou brutalitu reprezentovalo asi minutové, nechutně drsné profackování romského řidiče cisterny nějakým pouličním narkáčem s ukrutně gore následky jako bestiálně opuchlý nosík a strašlivý, centimetrový šrámeček na xichtě, a jinak jste v podstatě sledovali unylou až otravnou, stodvacetiminutovou žádost o provozní úvěr, prokládanou odpornou Džesykou Čestejn. No, abych tomu zase tolik nekřivdil, asi tak ve čtyřicáté osmé minutě tam s chropotem chcípne jelen, nemilosrdně přejetý autem mimo záběr, takže nějaké to makabrózní vyřizování účtu mezi na život a na smrt znepřátelenými gangy spárkaté zvěře a urugvajských picéristů tam skutečně bylo. Já si ale příště zvolím film raději tak, že brnknu do televize Jolandě, budu jí pomalu slabikovat jednotlivé názvy a půjdu jen do toho, u kterého vytasí pyčomore pykove eso. ()

• Okrem mesta New York, kde prebieha aj dej filmu, pracovali filmári aj v meste Detroit v štáte Michigan. (MikaelSVK)