Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ****

  Drama s kriminálním nádechem se vzkazem všem podnikatelům, že být poctivý a úspěšný neznamená klidný život. Úspěch neodpouští ani úřady a už vůbec ne konkurence. Je to k vzteku o to víc, že policie nestíhá, nebo na všechno kašle. Poctivě natočené, bez scénáristických děr a dýchala z toho taková ta atmosféra charakteristická pro starší mafiánské filmy. Nebo mě to alespoň tak připadalo. Z velké části to bylo asi způsobeno alpacinovským výkonem Oscara Isaaca, ale i ostatní atributy byly takové lehce kmotrovské, což platí předevší pro budování atmosféry a kladení důrazu na dialogy. Zatím jednoznačně nejlepší Chandorův film. 85%(20.2.2015)

 • Cedr
  ****

  Zlověstná atmosféra této negangsterské gangsterky by se dala krájet. Námět jakoby vypadl z typického akčního krimi, ale Most Violent Year je až nečekaně pozvolným dramatem. To je ostatně největším kladem ale i slabinou filmu. Slabinou protože, tempo filmu asi odradí většinu diváků, kteří čekali konvenčnější gangsterku. Kladem protože drama je to sakra povedené a velmi dospělé. Dospělost pramení ze sebevědomé přímočarosti bez zbytečných oklik. Hlavní hrdinové jsou dva, 80kový New York a Oscar Isaac. Isaac září obzvlášť a snadno zde připomene Al Pacina v době své vrcholné slávy. 9/10(30.8.2015)

 • classic
  ***

  Určite kvalitný herecký ansámbel ISAAC a CHASTAIN+schopný režisér a scenárista,nový talent J.C.CHANDOR,zaujímavá téma podnikania riešená spôsobom,že v tejto firme by som pracovať nechcel,aj keď by som mal takúto sexy účtovníčku,lebo môj šéf sa ponára do vlastných sračiek,pretože si naň posvietila vláda,ktorá bude snoriť,ako zmyslov zbavená,tak ABEL MORALES musí do lehoty získať pôžičku v sume 1,5 mil.dolárov,tak behá,zháňa a pchá sa do zadku svojim známym...Banka naň zvysoka kašle! K tomu nákladiaky s olejom bývajú ošklbané konkurenciou,ktorí si namastia kapsy na úkor nich,jedného zamestnanca zmlátia práve pri prepade,neskôr si zaobstará zbraň,s ktorou sa dostane do konfliktov so zákonom a urobí osudné rozhodnutie,keď ju namieri sám proti sebe a vystrelí si ňou mozog z hlavy! Ešte dobre,že nepracujem pre Abela,ale tento židovský prisťahovalec v NEW YORKU najprv si dohaduje pozemok so svojimi židovskými kumpánmi,potom bude mať problém udržať firmu... Film,ktorý je ponurý,depresívny ako jeho zimné počasie,postavy sa oblečú do svojich kabátov,a ja som mal problémy sa s nimi stotožniť,snažil som sa,nie je to nudný film,ale na konci titulkov som premýšľal,čo som videl,či to bolo prospešné,myslím,že z nejakej časti bolo,lebo tieto postavy sa skoro stále tvária vážne,tak som zvážnel,že nevidieť to by bolo možno dobré riešenie? Som mierne sklamaný...A vy: MAZEL TOV!(14.2.2015)

 • DwayneJohnson
  ***

  Řemeslně velmi slušně natočené, dobově velmi věrohodné, přesto se nemohu ubránit lehce rozporuplnému dojmu, který po skončení tohoto filmu přetrvává. Jako by Isaac pořád ještě hledal klíč od dveří první, herecké ligy a s tímhle filmem zůstal (zase) někde uprostřed. Rozhodně nelze jemu, ani celému filmu upřít snaha, která však zůstala pouze u dobrého příběhu, bez nějakého překvapivého monetu, či zvratu.(10.3.2015)

 • verbal
  **

  Co udělá běžný divák a čtenář HOMObáze, než nakoupí film? Většinou si sjede žánr, obsah a pak rychle okem zabrousí, kolik artových teplometů to opětkovalo, aby se když tak místo toho esoterického zážitku věnoval raději třeba daleko příjemnějšímu projíždění tělesných otvorů mimořádně pichlavými sukulenty. Tak tohle mělo být Akční / krimi / drama, už jen název sliboval násilí, obsah mele cosi o hrozbách, korupci a nespravedlnosti, no a ta banda zdejších patrně zrakově postižených žvanilů točí jeden jako druhý o gangsterech, krvi a Alpačínech, až je člověk pln radostných očekávání, že nakupuje nějakou vytuněnou reinkarnaci Kmotra. A hned od startu se i objeví nějaký cigánský Mirek Dušín v alpičínovkém mantlu, co jede za všech okolností legálně a poctivě v eltéóčkách, přičemž sem tam akorát zčadí nějaké to dépéháčko, a vy jen napjatě čekáte, až se mu z hrabivosti začne Jizvit tvář a vykozí nějakou tu nostru s cílem potlačení konkurence. Čekáte, čekáte a čekáte, po úmorných dvou hodinách se objeví závěrečné titulky a zjistíte, že nejakčnější scénou filmu bylo žádání židáckého lichváře o prodloužení splátky na PARAMO, krvavou brutalitu reprezentovalo asi minutové, nechutně drsné profackování romského řidiče cisterny nějakým pouličním narkáčem s ukrutně gore následky jako bestiálně opuchlý nosík a strašlivý, centimetrový šrámeček na xichtě, a jinak jste v podstatě sledovali unylou až otravnou, stodvacetiminutovou žádost o provozní úvěr, prokládanou odpornou Džesykou Čestejn. No, abych tomu zase tolik nekřivdil, asi tak ve čtyřicáté osmé minutě tam s chropotem chcípne jelen, nemilosrdně přejetý autem mimo záběr, takže nějaké to makabrózní vyřizování účtu mezi na život a na smrt znepřátelenými gangy spárkaté zvěře a urugvajských picéristů tam skutečně bylo. Já si ale příště zvolím film raději tak, že brnknu do televize Jolandě, budu jí pomalu slabikovat jednotlivé názvy a půjdu jen do toho, u kterého vytasí pyčomore pykove eso.(17.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace