Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dont
  ****

  Námětem i formou zpracování specifický film, který rozhodně neoslní každého, je to spíše pro fajnšmekry, obchodníky s olejem nebo třeba i diváky, kteří si libují v retro atmosféře 80. let. Ale je to poctivá filmařina, a přestože A Most Violent Year neobsahuje příliš dramatických momentů a řeší se povětšinou fungování firmy, zajištění financí na její růst nebo policejní dotírání, je to film, který pozornému divákovi má co nabídnout. Ve správnou chvíli hraje správná hudba, film nenápadně stupňuje tempo a graduje, do věrné dobové atmosféry zapadli velmi dobře vybraní herci. Za závěrečný dialog s detektivem a celkově vynikající výkon Oscara Isaaca přidávám čtvrtou hvězdu. Rád bych jednou Oscara Isaaca viděl v dobře napsané mafiánské roli alá Kmotr.(27.2.2015)

 • classic
  ***

  Určite kvalitný herecký ansámbel ISAAC a CHASTAIN+schopný režisér a scenárista,nový talent J.C.CHANDOR,zaujímavá téma podnikania riešená spôsobom,že v tejto firme by som pracovať nechcel,aj keď by som mal takúto sexy účtovníčku,lebo môj šéf sa ponára do vlastných sračiek,pretože si naň posvietila vláda,ktorá bude snoriť,ako zmyslov zbavená,tak ABEL MORALES musí do lehoty získať pôžičku v sume 1,5 mil.dolárov,tak behá,zháňa a pchá sa do zadku svojim známym...Banka naň zvysoka kašle! K tomu nákladiaky s olejom bývajú ošklbané konkurenciou,ktorí si namastia kapsy na úkor nich,jedného zamestnanca zmlátia práve pri prepade,neskôr si zaobstará zbraň,s ktorou sa dostane do konfliktov so zákonom a urobí osudné rozhodnutie,keď ju namieri sám proti sebe a vystrelí si ňou mozog z hlavy! Ešte dobre,že nepracujem pre Abela,ale tento židovský prisťahovalec v NEW YORKU najprv si dohaduje pozemok so svojimi židovskými kumpánmi,potom bude mať problém udržať firmu... Film,ktorý je ponurý,depresívny ako jeho zimné počasie,postavy sa oblečú do svojich kabátov,a ja som mal problémy sa s nimi stotožniť,snažil som sa,nie je to nudný film,ale na konci titulkov som premýšľal,čo som videl,či to bolo prospešné,myslím,že z nejakej časti bolo,lebo tieto postavy sa skoro stále tvária vážne,tak som zvážnel,že nevidieť to by bolo možno dobré riešenie? Som mierne sklamaný...A vy: MAZEL TOV!(14.2.2015)

 • verbal
  **

  Co udělá běžný divák a čtenář HOMObáze, než nakoupí film? Většinou si sjede žánr, obsah a pak rychle okem zabrousí, kolik artových teplometů to opětkovalo, aby se když tak místo toho esoterického zážitku věnoval raději třeba daleko příjemnějšímu projíždění tělesných otvorů mimořádně pichlavými sukulenty. Tak tohle mělo být Akční / krimi / drama, už jen název sliboval násilí, obsah mele cosi o hrozbách, korupci a nespravedlnosti, no a ta banda zdejších patrně zrakově postižených žvanilů točí jeden jako druhý o gangsterech, krvi a Alpačínech, až je člověk pln radostných očekávání, že nakupuje nějakou vytuněnou reinkarnaci Kmotra. A hned od startu se i objeví nějaký cigánský Mirek Dušín v alpičínovkém mantlu, co jede za všech okolností legálně a poctivě v eltéóčkách, přičemž sem tam akorát zčadí nějaké to dépéháčko, a vy jen napjatě čekáte, až se mu z hrabivosti začne Jizvit tvář a vykozí nějakou tu nostru s cílem potlačení konkurence. Čekáte, čekáte a čekáte, po úmorných dvou hodinách se objeví závěrečné titulky a zjistíte, že nejakčnější scénou filmu bylo žádání židáckého lichváře o prodloužení splátky na PARAMO, krvavou brutalitu reprezentovalo asi minutové, nechutně drsné profackování romského řidiče cisterny nějakým pouličním narkáčem s ukrutně gore následky jako bestiálně opuchlý nosík a strašlivý, centimetrový šrámeček na xichtě, a jinak jste v podstatě sledovali unylou až otravnou, stodvacetiminutovou žádost o provozní úvěr, prokládanou odpornou Džesykou Čestejn. No, abych tomu zase tolik nekřivdil, asi tak ve čtyřicáté osmé minutě tam s chropotem chcípne jelen, nemilosrdně přejetý autem mimo záběr, takže nějaké to makabrózní vyřizování účtu mezi na život a na smrt znepřátelenými gangy spárkaté zvěře a urugvajských picéristů tam skutečně bylo. Já si ale příště zvolím film raději tak, že brnknu do televize Jolandě, budu jí pomalu slabikovat jednotlivé názvy a půjdu jen do toho, u kterého vytasí pyčomore pykove eso.(17.6.2015)

 • Freemind
  ****

  Puristické drama, které se rozjíždí pomalu, ale jistě jako parní lokomotiva - Sidney Lumet by měl radost. "A Most Violent Year" je příběh charismatického podnikatele, pro kterého jsou v životě nejdůležitější dvě věci - hrát podle pravidel a zvítězit. Jeho nejriskantnější projekt se ale pomalu bortí, a tak začíná být jasné, že minimálně jeden z těch cílů je vážně ohrožen, když se hrdina se tak ocitá v kleštích mezi nelítostnou konkurencí, policejním vyšetřováním a rodinnými problémy. Cíleně tlumené drama oživují perfektně načasované akční scény, skvělé obsazení herci naplno využívají potenciál scénáře a precizních dialogů. Chyb je pramálo - místy nevyvážený rytmus některých scén a celkově pomalé tempo, zbytečně zamlžený poslední dialog a hlavně postprodukce, která to trochu přeťápla s barevnou korekcí, takže všichni vypadají jako by měli žloutenku. Pro těch pár nejsilnějších scén - honička v tunelu, honička na mostě, jelen, 3-4 klíčové dialogy - tomu ale bez váhání uděluju soukromý titul "krimi roku".(25.8.2015)

 • castor
  ***

  Al Pacino je holt jen jeden!! Uslyšíme řeči o úspěchu, hrdosti, respektu, úctě. Americký sen v New Yorku léta páně 1981. Dva velmi slušní herci, zajímavý režisér a scénárista a jeden rodinný byznys. Jejich podnik čelí nejednomu obvinění – krácení daní, zatajování příjmů, do toho jejich náklaďáky s tisíce galony oleje někdo přepadává. Jak velkou roli v tom hrají proradní kolegové z branže? A jak je tohle manželství pevné? Režisér J.C. Chandor, který byl před čtyřmi lety nominovaný na Oscara za scénář k dramatu Margin Call, tentokrát nenapsal úplně zajímavou látku. Výsledek je nevzrušivý, prchavý, pro mě prostě chybí důvod, proč se k němu ještě někdy vracet.(17.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace