Reklama

Reklama

Drsňák

(festivalový název)

Obsahy(1)

Film o lásce na první pohled a instinktivní nenávisti, uvedený v soutěžní sekci letošního Berlinale. Gangster a pasák Han-gi spatří na lavičce v parku studentku Sun-hwa, do níž se okamžitě zamiluje. Přes přítomnost dívčina přítele neváhá a dlouze ji políbí. Vytrvale pak Sun-hwa sleduje, a když ji přistihne při krádeži v knihkupectví, využije situace: po dopadení majitelem obchodu se dívka musí vykoupit. Vysokou částku ale nemůže vydělat jinak než v Han-giově nevěstinci. Její vztah k nové profesi i místu nabývá po počátečním zhnusení nejisté a dvojznačné podoby... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (71)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ki-duk Kim .. I. Podivné milostné drama z Asijské uličky lásky a zároveň můj první Ki-Duk Kim. .. Jenže po širším věhlase jeho jména přišlo mé osobní zklamání. Syrový příběh nemluvného pasáka, nevinné školačky a jejich jednostranné „lásky“ na první pohled, střižený násilím a sexem jsem čekal, ovšem že bude podaný tak chladně a nevěrohodně už ne. Jednání postav a celkově příběh jsou tak nelogické a nepochopitelné, že nestačí na vyšší hodnocení. Zajímavých scén lze několik najít, ovšem jen po formální stránce a to hlavně co se kamery týče. To samé platí i pro hudební doprovod. Bohužel za scénář by si Kim zasloužil minimálně jednu facku – a to hezky po Korejku! ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Příběh o lásce? No, pokud je láska mít někoho ve své moci, tak ano. Potom je to film o podivné, kruté a vynucené lásce.. „V případě, že nezaplatím 15.000 $......vzdávám se všech práv na svoje tělo“. Nevím, tady se asi střetlo mé evropské vnímání světa s tím asijským. Nepůsobí to na mě moc věrohodně a přestože film má několik silných momentů: polibek přes zrcadlo, plakát jako vražedná zbraň a velmi podmanivou hudbu, vyšší hodnocení nedám. ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv to dlouho nevypadalo, očekávaný emocionální zážitek při sledování tohoto nezvyklého milostného dramatu se přeci jen dostavil. Sice ne v takové míře jako třeba u 3-iron, ale i tak stačil na to, abych podlehl zvláštní tesklivé atmosféře snímku a pln veskrze pozitivních dojmů mu těch 5 hvězd nakonec udělil. Díky intenzivním dojmům z filmu se mi z hlavy vykouřily všechny konkrétní výtky k chování postav. Snad jen ten tuhý kořínek Han-giho.. 9/10 ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Příběh lásky (!?!) pasáka a dívky, z které udělá prostitutku, nemůže člověka nechat chladným. Hlavou se vám honí myšlenky, jestli Kim není náhodou misogyn, vyžívající se ve scénách ponižování žen a zobrazování jich jako kurev, sloužících mužům pouze k ukájení jejich sexuálních potřeb. Den po zhlédnutí Drsňáka si to nemyslím. Film beru jako do extrému dohnané zkoumání mužské potřeby dominance nad ženami, posedlosti krásou ženského těla a neschopnosti komunikace a empatie. A i po stránce čistě filmové (jakkoliv se to v tomto případě kvůli extrémnosti tématu nedá oddělovat) je to mimořádný zážitek. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Nelogické a křečovité chování postav jsem schopný odpustit, pokud by sloužilo nějakému sdělení, metafoře, či poetické atmosféře, což zde z větší části funguje, Kim Ki-Dukovo vyobrazení lásky je sice obtížněji stravitelné, ale specifické a svým způsobem fascinující. O něco horší je to u atmosféry, u níž poetika místy drhne a je nahrazována nudou a dále nedávají smysl některé (ne)logické dějové twisty, např. na základě čeho se hlavní postava změnila ze školačky-panny na prostitutku (samoúčelné!) apod. Avšak samotná postava Bad Guye představuje dost zajímavého antihrdinu, jehož hlásek je nepatrným náznakem toho, že Kim Ki-Duk má snad i nějaký smysl pro humor. 6/10 ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdina Han-gi skoro celý film nemluví - je to kvůli vadě řeči, která způsobuje, že může mluvit jen vysokým hláskem. (cubajz)

Reklama

Reklama