poster

Shinui sunmool - 14il (TV seriál)

 • Jižní Korea

  신의 선물 - 14일

 • anglický

  God's Gift - 14 Days

Drama / Fantasy / Mysteriózní

Jižní Korea, 2014, 16x? min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

 • Pethushka
  *****

  Chtěla bych toho tolik říct, ale nějak mi při tom nadšení došla slova. Zkrátka jde o napínavý seriál s krimi nádechem, který diváka chytne a nepustí. A pokud jste z těch, co si u sledování občas popláčou, je možné, že dojde i na slzy. Stejně jako scénář je silné i herecké obsazení. Kim Yoo Bin, která ztvárnila malou Saet Byul, byla naprosto úžasná. Občas jsem až nechápala, jak to mohla ve svém věku tak výborně zahrát. Bo Young Lee v roli její mámy byla zase konečně hrdinka, do které jsem se dokázala úplně vžít a chápala jsem všechny její činy. O nic slabší nebyl ani Cho Seung Woo v roli Dong Chana a jeho bratr a synovec. Před těmi za jejich výkony opravdu smekám, protože ne každý dokáže tak přesvědčivě zahrát mentálně zaostalou osobu. Shin Goo tu měl sice menší roli, ale i tak jsem se utvrdila v tom, že je to neskutečně charismatický herec a po roli dědečka z Thank you u mě dál zůstává srdcovkou. Takže když to shrnu, God's gift je prostě jeden z těch, které MUSÍTE vidět. A negativa? Konec nebyl úplně podle mých představ a po dlouhé době jsem si u něčeho říkala, že klidně mohli ještě aspoň jeden díl přihodit. Ale já mám bujnou fantazii, takže jsem si finále vysvětlila po svém a jsem spokojená. Téměř celých 5*.(11.12.2014)

 • Zelilu007
  *****

  Hlavní hrdinka byla absolutně úžasná. Bo-yeoung Lee svou roli zvládla nanejvýš skvěle. Každé její slovo, mimika, panika, mateřská láska, nelze jí to nevěřit. Hrozně moc jsem si oblíbila policajta ve výslužbě. Samozřejmě i Saet Byul (to jméno už nikdy nezapomenu), mne se svým hereckým výkonem velice překvapila. Zajímavou postavou byl i zpěvák ze skupiny Snake. Korejci se v posledních letech zlepšili v psaní scénáře. A i když už trochu postrádají roztomilost s komediální stránkou (výjimkou je Modern Farmer), tak si vzpomenu na větu co říkal polda Saet Byul "Moje nevěsta je velice chytrá". Seriál mne od počítače nepustil a hodlal mne pustit, až už jsem to dokoukala. Vydařené dílko z Jižní Korei.(1.5.2015)

 • Mkqp
  ****

  Ti kteří čekají, že návrat v čase o 14 dní zpět se nějakým způsobem vysvětlí, tak ať na to rychle zapomenou, protože zápletka je pouze o tom, zjistit kdo stojí za záhadným únosem s úmrtím malé Saet Byul , jenž se staly a díky výše zmíněné události teprve stanou a odhalit něco víc než se zprvu zdá. I přes 16 téměř hodinových dílů, není v žádném z nich hluchého místa a není dílu, v němž by chybělo napětí. To se dokázalo držet stabilně, od prvního až po poslední díl ve velmi silné intenzitě a nebýt práce, tak je všechny zhlédnu za 1 den. V “Shinui Sunmool - 14il“ se objevuje spousta informací a korejských jmen v malé časové prodlevě, takže jsem měl občasný problém utřiďovat myšlenky s jejich pevnější fixací v hlavě, protože jsem mezi díly neměl téměř žádnou přestávku. Těm co si chtějí z tohoto seriálu odnést co nejvíce a rádi nad případy přemýšlí, vřele doporučuji, si průběžně projíždět nasbírané informace, ať si nemusí jako já místy říkat: „v jaké scéně jsem to jen slyšel?“ Tím co mě mimo děj nejvíce zaujalo, byla maličká Saet Byul, která byla natolik roztomilá, že by si jí snad každý přál mít za dítě.■ Scéna na střeše neupřesněného domu, při níž byl mohutný déšť (zasvěcení určitě budou vědět) byla jednoduše řečeno “Awesome“. Další věc, co mě zaujala, tak věta: „držíš se všech ran, které ti rozervali duši“. Krásná filosoficko-psychologická věta.(15.3.2015)

 • Tyckin
  ****

  Solidní krimi/drama kde o napětí vážně není nouze, velmi emotivní scény rovněž nechybí, v tomhle Korejci opět dokazují, že je to jejich parketa. Herní výkony hlavních hrdinů netřeba moc rozebírat, kvalita jak se sluší a patří, zejména pak náš bývalý detektiv dokáže velmi solidně pobavit. Ale i vedlejší role jsou obvykle podané dobře, v tomto ohledu žádné stížnosti. Příběh je pěkně napsaný a snad až moc spletitý, někdy jsem se v těch jménech lehce ztrácel :-) Bohužel zhruba od půlky začala jít výborná úroveň lehce dolů a čím dál častěji se objevovaly nelogické situace násilně posunující už až absurdně zašmodrchané události dál a dál, ale konec vše vysvětlí a dá divákovi možnost se nad tím vším hlouběji zamyslet – kam až může vést špína jež se vždy točí kolem moci a peněz. Závěrečný díl by snesl o pár minut prodloužit, bylo to moc našlapané a působil až useknutým dojmem když skončila poslední scéna. 81%(2.6.2018)

 • Giggs
  *****

  Absolutne dokonaly serial so skvelym scenarom a vybornym vykonom Bo-yeong Lee. Nelogickosti absolutne minimum, a skvele premyslene. Bomba.(30.4.2018)

 • Krysap
  ****

  Tomuhle rikam napinavej serial.. neslo prestat koukat. Jenom ten konec mi prisel ponekud divnej a to dite mi uz taky lezlo na nervy. Ale jinak slusna jizda!(26.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace