Život se s Amy (Amy Schumer) docela mazlí. Má skvělou práci ve společenském časopise, báječné kamarádky, útulný byt a pěknou sestavu přítulných partnerů, kteří od ní kromě příležitostného sexu nic nechtějí. Když tu a tam uslyší tikat biologické hodiny, navštíví vdanou sestru nebo brutálně cynického otce a tikání hned ustane. Amy by takhle spokojeně žila asi až do přechodu, kdyby se nerozhodla napsat rozhovor s velmi úspěšným sportovním doktorem Aaronem (Bill Hader). Jako správná novinářka se rozhodne poznat objekt svého zájmu opravdu důkladně, a tak se s ním vyspí. Zcela v duchu svého životního názoru, naprosto nezávazně. Jenže tenhle doktor je z poněkud jiného materiálu než ostatní příležitostní milenci a chtěl by s ní sex závazně opakovat. Fakt, že je hradba její monogamie takhle brutálně napadena, Amy naprosto vyděsí. Rozhodne se, že vezme nohy na ramena, jenže sotva vyrazí, uvědomí si, že se jí už nechce běžet životem samotné. To by ale předtím nesměla dát „svému" doktorovi kopačky. (CinemArt)

Matty

Zajímalo by mne, co distributora po dvou přehlédnutých Apatowových filmech přimělo koupit do kinodistribuce právě Vykolejenou, která vyžaduje jisté povědomí o americkém sportu a celá stojí na osobě komičky, kterou v tuzemsku téměř nikdo nezná. V tom, nakolik titul připomíná dosavadní tvorbu Amy Schumer, tkví jeho výjimečnost i většina nedostatků. ___ Vyprávění má nápadně skečovou povahu. Nadbytek vedlejších postav, nikam nevedoucích komických scének a cameí slavných sportovců dost zásadně narušuje rytmus a film, už tak chudý na nosné dějové konflikty, trvá o dobrou půlhodinu déle, než by zápletka potřebovala. Stejný problém mají ovšem všechny Apatowovy filmy (i většina filmů z jeho produkce), upřednostňující improvizované scénky herců před soudružností a zacíleností vyprávění. Vykolejená je přitom jedním velkým komediálně-dramatickým výstupem Amy Schumer, která svůj humor zakládá na brutální upřímnosti ke všem okolo, ale hlavně k sobě samé. ___ Koncept sexy blondýny v minisukni, která má svůj sexuální život plně pod kontrolou a nezdráhá se o něm dlouze mluvit, je vytěžován méně nápaditě než v některých skečích z Inside Amy Schumer, ale stále jde o příjemné rozvíření stojatých hladin romantických komedií. Sexuálním predátorem zde oproti konvencím není muž, nýbrž žena, jejíž dilema spočívá v otázce, zda nadále odolávat monogamii a děsit se myšlenky na děti a manželství, nebo se začít chovat méně promiskuitně a více zodpovědně. Podobný problém ve filmech zpravidla řeší a metodu „sveď a smeť“ mnohem častěji aplikují muži. Sympatické také je, že film protagonistčino manipulativní jednání, sklony k alkoholismu a nedostatek empatie sice neomlouvá, ale na druhou stranu ani neoslavuje. Je prostě taková, jaká je. ___ Konvencím se film podřizuje až ve finále, které ovšem také pracuje s myšlenkou, že se Amy za svou sexualitu nestydí a neváhá ji využít k získání toho, co chce. I kdyby se při tom měla strašlivě zpotit a ztrapnit. Zcela generická ženská postava se z ní nestává. Přesto má Vykolejená podstatně "měkčí" konec než mnohé předkodexové filmy o náruživých a svéhlavých zlatokopkách, zkažených natolik, že pro ně spása a náprava již nepřichází v úvahu. ___ Muži jsou oproti Amy od začátku do konce velmi dobře čitelní a předvídatelní. Zatímco u Stevena to slouží ke hře se stereotypy (kulturista s homoerotickými sklony), Aaron zůstává po celou dobu Panem dokonalým, vinou čehož není ve vztahu mezi ním a Amy mnoho překážek k překonání. Lépe paradoxně funguje chemie mezi Aaronem a LeBronem Jamesem, jejichž vztah má tak funkční dynamiku, že jsem čekal, zda se film nezlomí v další Apatowovskou bromanci. ___ Svou vlastní žánrovou identitou si Vykolejená není tak jistá, jak by její propagování jako přisprostlé komedie napovídalo. Linie se sestrou (která se jmenuje Kim, stejně jako skutečná sestra Amy Schumer) a otcem (který stejně jako skutečný otec Amy Schumer trpí roztroušenou sklerózou) rozhodně není linií vedlejší a zanedbatelnou. Ve skutečnosti má mnohem větší emocionální náboj než sbližování Amy a Aarona, když nám protagonistku ukazuje bez obranné cynické masky jako zranitelnou, citově nejistou ženu. Scéna, ve které se Kimin nevlastní syn Allistera na chvíli promění z komické figurky v nebývale empatické lidské stvoření, patří k tomu nejdojemnějšímu, co dosud Apatow natočil. Stejně civilních, nikoli lacině sentimentálních okamžiků je ve filmu více a zamrzí, že netvoří jeho těžiště namísto dialogů o velikosti penisů a vytahování kondomu z děložního čípku. ___ Upřímnější než v oblasti sexuálních vtipů, z nichž jsou některé poněkud nucené, je tak Vykolejená nakonec v oblasti citové. Oproti jiným romantickým komediím se v ní – alespoň chvílemi – objevují skuteční lidé s autentickými city. To považuji za hlavní přínos scenáristky Amy Schumer pro filmografii Judda Apatowa. Pro vlastní filmovou kariéru, a nepíšu to rád, by herečka Amy Schumer udělala lépe, kdyby se prozatím držela kratších a přednostně komediálních výstupů. 75% () (méně) (více)

MrHlad

Filmy Judda Apatowa mám rád, ale skoro všechny mají potíž s délkou a měly by být tak o půl hodiny kratší. A u Vykolejené je to zvlášť problém, protože držet hodin u a půl palce zamindrákované samolibé kravce, která si od dětství syslí hromadu traumat a ty háže na všechny lidi okolo, jednoduše nejde. Jasně, ke konci se to celé promění v hollywoodské romantické klišé, ale díky za něj. Radši to klišé než třicet minut navíc s touhle slepicí. Amy Schumer by se dál měla věnovat hlavně stand-upu. Tam ji budu moci ignorovat mnohem jednodušeji, než když se bude pokoušet o herectví nebo psaní scénářů. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $110,212,700Tržby Celosvetovo $140,795,793Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,632,208Tržby za predaj DVD v USA $7,838,696║ Na komédiu príliš mdlé a pasívne, na zábavnú notu sa tu až tak netlačí, takže úsmevné scény narátate na jednej ruke. Dejovo to v konečnom výsledku nemá čím zvláštnym upútať. /videl v kine: 40%/ ()

Fr

“NEJSEM NORMÁLNÍ. NEJSEM V POŘÁDKU. VÍM, CO JSEM, VÍM, KDO JSEM, A VÍM, ŽE JSEM ROZBITÁ“… /// Drama, který chce bejt komedií.!? Možná, že jsem něco nepochopil (něco jo? Spíš sem napiš, až něco pochopíš…), ale jako drama ze života paní, kterou vykolejí vážnej vztah, to celkem ujde. Nejen kvůli LeBronu Jamesovi, kterej hraje, jako když hraje. Vobčas se tady někdo zachová jako magor a dějou se jim divný věci (do kterejch se dostali vlastní vinnou), to asi budou ty speciální kousky ve scénáři pro Apatowa, aby to nebylo až přehnaně normální. Orál je přece věc přirozená… Fajn je účast sportovních hvězd, a přestože mně Amar'e Stoudemire netyká, s klidem můžu napsat, že jsem se u týhle NEkomedie nenudil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že Dog Walker bude hit! 2.) Nevěřím, že Apatow není úchyl. 3.) Thx za titule „xxxmischaxxx“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne ()

emma53

Já byla taky vykolejená a jestli tohle měla být vtipná komedie, tak já jsem anglická královna. Judd Apatov nebude můj šálek kávy, to je jasné. Nikomu neberu tenhle druh humoru, já občas taky spadnu do něčeho ulítlého, ale tohle tedy ne a ještě dlouho budu přemýšlet, proč jsem Vykolejený dala dokonce tak vysoké hodnocení? ()

Jara.Cimrman.jr

"Proč máš nekonečnýho ptáka? Počkej, už jsi někdy nějakou vojel? Kde je pohřbená?" Tak na rovinu - dvě hodiny jsou na komedii moc. Senzačnímu hláškovacímu úvodu totiž vydrželo tempo jen chvilku a pak už došlo pouze na poměrně řídké dávkování humoru uprostřed rodinné moralitky. Mne tedy nejvíce dostávaly scény s lakomým LeBronem Jamesem, zamilovaným tupounem Stevenem či žebrajícím Noamem, ale ta cesta k očekávanému závěru na můj vkus trvala příliš dlouho. A aby bylo jasno, tak s LeBronem si basket zahrát nepůjdu, protože hrát se zdí mne nebaví. Nepřesvědčuj mě, LeBrone, nejdu. ()

ORIN

Amy je nový typ ženské hrdinky a Amy Schumer by mohla být budoucnost hollywoodských sebeuvědomělých žánrovek. Pro mnoho lidí může být obhroublost a nevtipnost Amy odrazující a film zadupou do země, pro mě spolu s postavou Billa Hadera, na něhož jsou nabaleny ty další, především ze světa NBA, nesmírně inspirativní a osvěžující. Spoustu narážek a odkazů nepochytí každý, ale kdo je basketbalu znalý, ten bude nadmíru spokojen. Btw LeBron po návratu do Cavs opět dokázal překvapit, tentokrát herecky. ()

choze

Apatow genderově převrací svoje žánrové kousky o nedospělých mužích, co jsou nuceni dospět. Na poprvé mě to moc nevzalo, na podruhé velká spokojenost. Schumer a Hader (a Tilda) perfektní. ()

Gilmour93

Říká se, že ženu, to něžné stvoření, ani květinou neuhodíš, nicméně v případě vylité, ojeté a až teprve potom vykolejené Amy se úplně vnucuje motto domácích tyranů, že na ženě nikdy nesmí zaschnout krev.. Šablonovitá romance o nádobě mindráků (čti protivná promiskuitní pizda), která se pohybuje v prostředí, kde jsou všichni (navzdory svým profesím a společenským statusům) absolutně vylízané paka. Do toho hromada popkulturních a sportovních odkazů, drobet oplzlostí, pár prásků trávy a pojďme se v tom všichni hledat.. Apatow dál bloudí v kruhu uhlazené sprostoty, stereotypů a přemrštěné stopáže, ale když mu okolí nadšeně tleská, proč by hledal cestu ven..? ()

Spiker01

Já v tom vidím klasickou Apatowovku s několika obsazenými světovými sportovci a mnoha náhodně rozesetými vtipy..Bill Hader je mnohem větší sympaťák, než jsem čekal a věřil jsem mu naprosto vše. S hlavní představitelkou už je to o něco horší, ale otravná mi přišla jenom v pár situacích a naopak když přišlo na dojemnější chvilku, najednou ukázala, že umí záhrát i jinou polohu než jen v leže..Pohodová dvouhodinová komedie na dlouhé večery, jsem rád, že jsem tomu dal šanci..75% ()

castor

Labužníci zase zavřou jídelníček, protože tohle menu není zdaleka tak chutné a pestré, jak bychom od chlapíka s takovou pověstí měli čekat. Judda Apatowa postihl „stejný“ osud jako třeba Kevina Smithe. Už nevíří vody strnulého komediálního žánru, už nerýpe do skutečně zajímavých témat, už není tak autentický a zajímavý. Tentokrát představuje další na první pohled sebevědomou ženu, na druhou stranu ovšem nevyrovnanou, hysterickou, otravnou, frustrovanou, divnou. Její one woman show mě nestrhla. Redaktorka rebelského magazínu chlastá, hulí, souloží s těmi, kteří jsou zrovna k dispozici. Chirurg sportovců, s kterým má udělat rozhovor, samozřejmě její zažité postupy utne. To, proč jí zrovna on dokáže zaujmout a změnit, se ke mně nedostalo. Celé je to roztahané. Mnohé scény jsou dvakrát delší, než by měly být. Apatowovy filmy vesměs nabízely nějakou netradiční zápletku, na kterou nabaloval další a další linie, tady přišel (autorem scénáře nicméně není) s klasickým příběhem, který se snažil okořenit vesměs nevtipnou vatou. A to je rozdíl. Stand-up komička Amy Schumer se jen hloupě pitvoří a ač to byl zřejmě záměr, zůstává otravnou i poté, co se má divákům přibližovat. Zdaleka není tak zajímavá jako třeba Leslie Mann nebo Charlize Theron, které si podobné role vyzkoušely. Skutečných lidí s autentickými city je ve snímku pramálo, v reálu ani vztahy takhle nefungují, nadhozené novinářské postupy už vůbec ne. Ani v New Yorku. Závěr byl ale docela fajn. ()

MMR

Netradiční komedie, která byla svým způsobem zvláštní. Mě se ovšem líbila, hlavně oceňuji jistou míru originality. Je to možná i díky tomu, že tvorba Judda se mi zamlouvá. Jen mě zarazil výběr hlavní postavy, s touto herečkou jsem se vědomě potkal poprvé až zde. ()

pepo

Ďalší Apatowov fail. Okrem toho, že je to absolútne nezaujímavé a (opäť) zbytočne dlhé, tak to do pekiel ťahá hlavná predstaviteľka a scenáristka v jednom. Postava Amy je tak ohromne nesympatická krava, že s prehľadom v tomto ohľade prekonáva aj všetky štyri pi*e, pardon....hrdinky Sexu v meste dohromady. Takže nie je komu fandiť, s kým súcitiť. Čo je pri romantickej komédii dosť problém. Ostáva iba nenávisť a nepochopenie nad každým v tom filme kto dáva tomuto individuu nejakú šancu na funkčný citový život. Tým pádom nefunguje ani väčšina humoru. Zvyšok castingu a postáv je ale fajn a jedine kvôli nim sa to dá s trochou námahy dopozerať. Ak má byť toto portrét modernej ženy som rád, že som sám. 4/10 a aj to s odretými ušami ()

Xmilden

Humoru by se v témhle komedii, jak má ve zvyku Judd Apatow, nedořezal. Vykolejená je jen další z mnoha zfilovaných zpovědí. "Netradičně" si jako svou vypravěčku film volí ženu po třicítce, bezdětnou a bezstarostnou, která vlastně ani netuší jak by se život dal žít jinak než střídáním milenců na jednu noc a chlastáním při každé příležitosti. Až jednoho dne ... Jistě tušíte co se stane a to se taky stane. Co nám z filmu zbylo? Solidní pejskařský film na který bych si zašel klidně do kina. Zoufale nevyužitý klenot Ezra Miller a napumpovaný John Cera. Sečteno podtrženo, přežít se to nakonec i dá, ale ty dvouhodinové stopáže mě prostě u těchto filmů ničí. 50% ()

JohnnyD

Je to klasický apatowovsky dlhé a chcelo by to riadne prestrihať a bohužiaľ na rozdiel od ostatných jeho filmov (čo som videl), to nie je bohvieako originálne. Trainwreck je klasická romantická komédia, ktorej jediným spestrením je, že tradičné role sú tu obrátené, takže žena je tá, ktorá má neusporiadaný život a na konci urobí romantickú volovinu, aby si získala lásku svojho života. Fajn jednohubka s pár vtipnými momentami, bohužiaľ potenciál bol väčší. Najväčšia slabina je paradoxne Amy Schumer, ktorá vie lepšie tancovať ako hrať, resp. hrať totálne nevie a i John Cena a LeBron James sú uveriteľnejší herci než ona (dokonca Cena je tým najlepším na celom filme). ()

Nin

Vtipné, dobré nápady, správně ujeté... v podstatě kdykoliv, kdy nemluví Amy Schumer. Což je bohužel dost často, když je to hlavní hrdinka. Ale vzhledem k tomu, že pod scénářem je podepsaná pouze ona, tak mi z toho vychází, že si jen napsala mizernou postavu (která je pravděpodobně částečně autobiografická). Amy prostě jednoduše není vtipná. Chápu, že má být za toho antihrdinu, co provádí zlé kousky, což často funguje (Černá zmije, Bernard Black...), ale její postava je prostě jen otravná a naprosto nesympatická. Chápu, že tím filmem chtěla ukázat, že ačkoliv není typická hollywoodská kráska, tak pro ni není problém sbalit chlapa a vyspat se s ním. Jenže v tomhle filmu to vypadá, že se může vyspat s jakýmkoliv chlapem, čemuž nevěřím ani náhodou. Ještě jsem snad neviděl film, ve kterým by jeden důležitý aspekt (zde hlavní hrdinka) byl absolutně příšerný, ale zbytek byl dobrý, často dokonce výborný. Třeba i ten předvídatelný děj (romantika s chlapem plus usmíření s rodinou) kupodivu funguje. A většina postav je dobrá. Bill Hader je kupodivu sympaťák, LeBron James je super, John Cena se úžasně shazuje, Ezra Miller je parádní úchyl, Brie Larson je milá... snad jen kamarádky Amy jsou příšerný (a nevtipný) pipky. Ale furt je tady toho dost, co stojí za zhlídnutí. (6/10) ()

Pilda17

Ze začátku dobré, nenudil jsem se, párkrát dokonce i uculil. Jenže čím se jelo dál, tím snímek ztrácel na hodnotě. Ano 90 minut bych zvládl koukat na nadrženou blonďatou pipku, která není nikterak krásná, ale potatila se a jede si své. Bohužel 125 minut je přestřelená délka a radil bych příšte trochu ubrat, divák se postupně začne nudit. Chtěl jsem jít aspoň do průměru, ale bohužel kvůli té délce nemůžu. Až takovou pozornost si tohle dílo nezískalo .. 4/10 =45% ()

Zemřel herec Norman Lloyd

03.12.2016

Goldie Hawn se vrací na velké plátno

Goldie Hawn se vrací na velké plátno

19.07.2016

Málokdo si to uvědomuje, ale Goldie Hawn se už 14 let vyhýbá filmovému byznysu. Na svoje místo tak trochu vyslala dceru Kate Hudson, teď se nicméně vrátí do kin v novém filmu s Amy Schumer. Velká… (více)