Já, padouch 3

Ja, zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 89 min

Třetí pokračování padoucha už nemá takový drive jako první dva díly, ale pořád je tu slušná porce zábavy, ačkoliv už tam není tolik funny scén jako předtím - highlighty jsou určitě Mimoni ve vězení a talentová soutěž a to zrovna teď jsem chtěl, ať mají větší prostor, takže si budu muset počkat na pokračování jejich sólovky, která snad bude lepší než ta první. Záporák se povedl a 80tkový feel tomu rozhodně seděl. Kdybych to měl shrnout, tak to byla povedená záležitost a doufám, že už Grua a spol. nechají uzavřeného. Maximálně sequel o Druovi a jeho zločinecké kariéře! Trsnem si ! (14.7.2017)

• DA_NO

Bylo to skoro přesně to, co jsem očekával. Tuctový animák dnešní doby, bez jediné špetky originality, se spoustou prdění a jiného infantilního humoru, zkrátka ráj dnešních dětí, které se z tohoto typu filmů mohou zbláznit smíchy. A to se vyplnilo hned na začátku u loga Illumination, když se celé plátno zaprdělo. Samotný začátek však překvapil, okamžitě vtáhnul do děje, představil origin padoucha (který ale fakt nebyl nic moc) a novou šéfku Antipadousšké ligy. Nástup nové šéfky výrazně potěšil, ale k vývinu tohoto skvělého charakteru s obrovským potenciálem bohužel nedochází. Poté se na scéně objevuje Grůuv rozmazlený bratr, který je sice zezačátku extrémně nesympatický, později se to ale docela zlepšuje. Ale vztah mezi bratry je tak hrozně neoriginální... nerozumějí si, začnou si rozumět, nejlepší kámoši, pohádají se a nakonec si ve finále navzájem pomůžou. Ve filmu mě ale zaujala jiná, vedlejší dějová linie a to vztah Lucy s dcerami, kdy se Lucy snaží, aby ji holky braly jako skutečnou matku, což se nedaří. Z celého toho filmu mě tato dějová linka zaujala asi nejvíc. Čekal jsem, že po Mimoních tvůrci zatlačí tyto stvoření do pozadí a nedají jim moc prostoru, což taky udělali, ale z celého filmu to byl asi nejlepší aspekt. Nesnažili s nimi dělat nějaké hrozné dojemnosti, ale spíš takové "dokreslení atmosféry". A finále? Inspirace animovaným seriálem ze záporákovy minulosti pobavila a Lucy v akci byla perfektní, jinak ale nic moc. Zkrátka, Já, Padouch 3 ani zdaleka nedosahuje na kvality prvního a druhého Já, Padouch, ale zase je to uplně něco jiného než nepodaření Mimoni. 43%(30.6.2017)

Již čtvrtý díl mimoňské série, který i přes svou tvůrčí vyčerpanost dokáže bavit jak ty nejmenší, tak i odrostlejší diváky. Pro fanoušky série nutnost, pro ostatní naprostá zbytečnost, která nenadchne a nepřekvapí, ale dokáže na hodinu a půl pobavit a rozesmát. Nic víc, nic míň.5.5/10 Více v mé recenzi zde.(10.7.2017)

Možná nedosahuje kvalit dvojky, ale i tak mi tady přijde Já, padouch 3 trochu podhodnocený. Já jsem se opravdu bavila. Hlavně nový záporák "Evil Bratt" byl s těmi svými tanečními pohyby v rytmu osmdesátek naprosto k popukání. A do toho ještě nově nalezný brácha Grua... zkrátka nové postavy jsou na jedničku, každá má něco do sebe svým vlastním originálním chováním. Mimoni jsou samozřejmě kapitolou samou pro sebe a nutno říct, že ve filmu s "padouchem" Gruem jim to přece jenom sluší víc, než když byli odkázání na svůj vlastní (nepříliš úspěšný) film. Podařilo se z nich opět vytěžit další dávku komiky. Za mě proto nadprůměrné hodnocení - není to zbytečné pokračování, ale příjemný a vtipný animovaný film. ~(3,8)~(27.7.2017)

Myslím, že celej sérii Ja Zloduch pomaly ale iste dochádza dych. Už nemá čo nové povedať, a to ani detskému divákovi. Z tohto pohľadu je to síce stále dostatočne zábavné a detsky lákavé, no dospelý divák sa už začína trochu nudiť, aj keď grafická stránka je opäť výborná a Mimóni očarujúco roztomilí. Slabší nadpriemer. 70/100(1.10.2017)

• - Film mal premiéru na Annecy International Animated Film Festival vo Francúzsku 14. júna 2017. (LuiCJ)

• - Steve Carell v tomto snímku nadaboval rovnou dvě postavy a to postavu Feloniuse Gru a jeho bratra Dru Gru. Zajímavostí téže je, že v dabingu tyto postavy také nadaboval jeden herec a to Jiří Lábus. (P. J. D.)

• - Prvý film zo série Ja Zloduch, ktorý nevyšiel v júli, zároveň druhý od Illumination Entertainment, ktorý dostal od MPAA hodnotenie PG pre akciu a hrubý humor. Prvým boli Mimoni (2015). Tiež ide o druhý film od Illumination Entertainment, kde sa stretli Steve Coogan a Jenny Slate. Prvým bol Tajný život maznáčikov (2016). (LuiCJ)