Já, padouch 3

Ja, zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 89 min

A máme tu vaření z vody. Třetí díl je rodinná podívaná se vším všudy - Lucy se snaží zvládnout roli mámy, dcerka touží po jednorožci, Gru ztrácí práci a sbližuje se s bratrem, Mimoni odchází protože chtějí páchat zlo, ale stýská se jim. A řešení toho všeho zabere většinu filmu. Zbytek tvoří bývalá dětská hvězda 80. let, obklopená vším možným včetně hudby z osmdesátek, která se chce pomstít světu. A tak krade diamant a v obřím robotovi chce zničit město. Finální akce působí jak z komixovek a je suprová, stejně jako těch pár 80´s hitů, ale jinak je to dost nastavovaná kaše.(25.7.2018)

Třetí pokračování padoucha už nemá takový drive jako první dva díly, ale pořád je tu slušná porce zábavy, ačkoliv už tam není tolik funny scén jako předtím - highlighty jsou určitě Mimoni ve vězení a talentová soutěž a to zrovna teď jsem chtěl, ať mají větší prostor, takže si budu muset počkat na pokračování jejich sólovky, která snad bude lepší než ta první. Záporák se povedl a 80tkový feel tomu rozhodně seděl. Kdybych to měl shrnout, tak to byla povedená záležitost a doufám, že už Grua a spol. nechají uzavřeného. Maximálně sequel o Druovi a jeho zločinecké kariéře! Trsnem si ! (14.7.2017)

• baiskon108

Byl jsem přesvědčen, že když filmu bude zase dominovat starý dobrý Gru, na rozdíl od filmových Mimoňů, bude to zase ta výborná padoušská komedie, kterou předvedly předešlé dva díly - ale bohužel, kvalita tohoto originálního animáku se krutě snížila. Mimoňové teda ani jednou nepobavili, holky se mi v příběhu zdáli totálně nevyužité a ,,originální" nápad s hodným a zlým dvojčetem je to největší klišé, které mohli vůbec udělat. A naprosto nejtrapnější postavou byla tentokrát MAMČA Lucy. Záporák Michal David :) byl docela zajímavý, v tomto díle s rozhodně největším potenciálem, ale konec to celé pokazil, plán jít s obří hračkou na Hollywood a nechat ho vzlétnout do vzduchu je opravdu debilita. Tuto výbornou sérii měli utnout už u dvojky, u filmů jako Mimoni a Já, padouch 3 je to už totiž zbytečné vyhazování (mých) peněz a (mého) času.(24.8.2017)

Holt nejsem cílovka, děti naopak nadšeným jekotem šetřit nebudou. Protože těm přece stačí, že je to pestrobarevné a zběsile se to hýbe, což tady zakopávající a pitvořící se postavičky naplňují do puntíku. Ale budu hodný, přestože mě ohraná špiónská x "ztraceno-bratrská" zápletka uvrhla do mírné letargie (zejména v povinně megalomansky akčním + sbližovacím finále), pořád zůstala tak nějak kompaktně milá, s výborným "80's disco" přitepleným zlosynem. Ani Mimoni se tentokrát příliš nepředvedli (i když nejlepší - pěvecké a vězeňské - scény patřily jim); zase jsem se mohl neustále kochat nádherným technickým zpracováním. 5/10(3.10.2017)

Není to už tak povedené jako druhý díl, ale má to nápad, novou postavu, která je docela dobrá, a hlavně dobrý osmdesátkový look, který se mi zamlouval, a to i díky tomu, že ve filmu zazněly opět docela pěkné hudební fláky. Pobavil jsem se navíc, jsem už dlouho nebyl v letním kině, tak tohle byl fajn příležitost.(9.7.2017)

• - Prvý film zo série Ja Zloduch, ktorý nevyšiel v júli, zároveň druhý od Illumination Entertainment, ktorý dostal od MPAA hodnotenie PG pre akciu a hrubý humor. Prvým boli Mimoni (2015). Tiež ide o druhý film od Illumination Entertainment, kde sa stretli Steve Coogan a Jenny Slate. Prvým bol Tajný život maznáčikov (2016). (LuiCJ)

• - Nev Scharel nahradila Elsie Fisher s hlasom pre dievčatko Agnes. Je to preto, že Fisher prechádzala pubertou a tak bola už "stará" pre túto úlohu. (LuiCJ)

• - Film mal premiéru na Annecy International Animated Film Festival vo Francúzsku 14. júna 2017. (LuiCJ)