Thou Wast Mild and Lovely

Josephine Decker

Ashley Connor

Laura Heberton

David Barker

Skvelý film, ale... nie lepší ako režisérkin debut. Hoci je zjavné, že Josephine Decker má unikátny štýl, po druhom celovečernom filme sa jej ho stále nepodarilo dotiahnuť k dokonalosti. Pritom sú vo filme momenty, ktoré sú strhujúce a miestami som sledoval so zatajeným dychom. Podobne ako v debute, aj tu sa pohybujeme na veľmi nejasnej hranici medzi realitou a snom/predstavami, čo nádherne podporuje nasnímanie s veľmi malou hĺbkou ostrosti. Takisto niektoré drobné editing triky či už v zvukovej alebo obrazovej doméne ešte viac podporujú snovú atmosféru filmu. Napriek tomu sa tu objavuje zopár momentov ktoré vo filme pôsobia lacne a nedomyslene, a narúšajú tak celkovú koherentnosť snímku. Dovolím si dokonca tvrdiť, že sa tu takýchto momentov objaví viac ako v režisérkinom debute, čo je pre mňa trochu sklamaním. Napriek tomu ide však stále o výnimočné dielo, ktorého naratív je vykreslený lepšie a detailnejšie ako v Butter on the Latch, a pomerne unikátna forma snímku je jeho silnou stránkou, ktorá naviac značne podporuje jeho vyznenie.(11.2.2017)