Umění padělání

Beltracchi - umenie falšovania

Dokumentární / Životopisný

Německo, 2013, 97 min

Arne Birkenstock

Bavila som sa, ako blázon. Ten človek bol neuveriteľne uvoľnený. Predstavila som si snobov a ich rozhovory o tom, ako ktorý autor "pojednáva farby" ako ako si myslia, že majú fantastické originály - a smiala som nahlas. Geniálny pán Beltracchi nepovie a nepovie, ktoré "originály" v svetových zbierkach sú jeho deti a odborníci si môžu vytrhať zvyšky vlasov. Teraz sa podpisuje na varianty slávnych obrazov svojím menom, predáva ich za desaťtisíce (a viac) Eur - a je mu ľúto, že je falšovateľný ! A ja mu silno fandím. Btw., nezdá sa Vám, že aj fyzicky sa podobá na Maxa Ernsta? https://sk.wikipedia.org/wiki/Max_Ernst(22.9.2017)

V jeho úsmeve som videl spokojnosť, jeho "falošné" obrazy visia v múzeách a súkromných zbierkach po celom svete a je len málo žijúcich umelcov ktorý by to dokázali. Je to rana pre umenie, ale verím, že Beltracchiho vytvoril trh a on využil svoj talent a svoj potlačený pud zodpovednosti k dejinám umenia.(22.9.2017)

Ak sa dá o niečom povedať, že je to "ako vystrihnuté z filmu", tak toto bol ten najlepší príklad. Hádam to bolo ešte lepšie.(21.9.2017)

Na to, že spadol aj s rodinou do bahna priemerného života to bral Wolfie veľmi športovo. Nuž toľko sa chodí s džbánom po vodu až...(21.9.2017)