Umění padělání

Dokumentární / Životopisný

Německo, 2013, 97 min

Arne Birkenstock

Thomas Springer

Dokument o tom, že robiť umenie nie je až také umenie. Ale chce to veľa šikovnosti, a aj talentu, a vznikajú umelecké diela nevídanych kvalít a hlavne ceny. Len sa nenechať chytiť. Tento človek je lepší ako Jánošík, a nedá sa nedržať mu palce, keď obeťami sú všetci tí snobi, čo potrebujú mať svoj „originál“. Aj ho majú. Dokument je trochu dlhší, ako by sa patrilo, a tak je hviezd menej.(18.10.2018)

Zajímavý příběh,dokument až tak ne... Celkový odhadovaný zisk Beltracchi vyrobený z jeho padělků se odhaduje přes 100 Milonů $ . V roce 2011, byl Beltracchi odsouzen na šest let v německém vězení, manželce Heleně, bylo uděleno čtyřleté vězení, a oběma bylo nařízeno, aby zaplatily miliony v restitucích. Beltracchi byl propuštěn v roce 2015, tedy po polovině vykonaného trestu.(26.4.2019)

Bavila som sa, ako blázon. Ten človek bol neuveriteľne uvoľnený. Predstavila som si snobov a ich rozhovory o tom, ako ktorý autor "pojednáva farby" ako ako si myslia, že majú fantastické originály - a smiala som nahlas. Geniálny pán Beltracchi nepovie a nepovie, ktoré "originály" v svetových zbierkach sú jeho deti a odborníci si môžu vytrhať zvyšky vlasov. Teraz sa podpisuje na varianty slávnych obrazov svojím menom, predáva ich za desaťtisíce (a viac) Eur - a je mu ľúto, že je falšovateľný ! A ja mu silno fandím. Btw., nezdá sa Vám, že aj fyzicky sa podobá na Maxa Ernsta? https://sk.wikipedia.org/wiki/Max_Ernst(22.9.2017)

Dokument, poutavej, snadnej, o týpkovi, kterej byl asi trochu genius ve špatný (naší ) době. Dobrý vidět, jednou stačí, člověk si udělá prima obrázek o hodnotách umění dnešního světa, o tom, jak jeden borec je schopen bleskově mistrovsky nahradit všechny ty Fan Gogy, Pikasy, atak. P.S. Takže si pak kupte nějakej ten drahej vobraz :-)(5.1.2020)

V jeho úsmeve som videl spokojnosť, jeho "falošné" obrazy visia v múzeách a súkromných zbierkach po celom svete a je len málo žijúcich umelcov ktorý by to dokázali. Je to rana pre umenie, ale verím, že Beltracchiho vytvoril trh a on využil svoj talent a svoj potlačený pud zodpovednosti k dejinám umenia.(22.9.2017)

• - Celkový odhadovaný zisk Beltracchi vyrobený z jeho padělků se odhaduje na 100 milionů amerických dolarů. V roce 2011 byl Beltracchi odsouzen na šest let v německém vězení, manželce Heleně bylo uděleno čtyřleté vězení a oběma bylo nařízeno, aby zaplatily miliony v restitucích. Beltracchi byl propuštěn v roce 2015, tedy po polovině vykonaného trestu. (sator)