Bohové jsou pořád šílení

Billy Chan

Barry Wong

Tung-Chuen Chan
  • monolog

jestli jsem to viděl, to vám nepovím, protože kromě prvních dvou dílů se mi to slívá do jednoho nepovedenýho záběru. ale hádám, že nikoho neurazím, když dám (viz nahoře)(17.12.2005)

• flanker.27

Tohle je jeden z důkazů, že asijské mentalitě vůbec nerozumím. Nebo spíš asijská mentalita nerozumí humoru. Jak to vůbec může někomu připadat vtipný. Naprosté nepochopení poetiky a humoru prvních dvou dílů.(25.9.2008)

• SOLOM.

Kdo by neznal usměvavého a hlavně neúnavného křováka „N!xau“. První dvě komedie The Gods Must Be Crazy a The Gods Must Be Crazy 2 se staly ve své době velice oblíbenými a ještě dnes, když se náhodou objeví v televizi, se u nich člověk zasměje. I proto je škoda, že následující tři díly už moc kvality nepobrali. Trojka nás obohatí o prastarou čínskou mrtvolu (upíra), která je ovládána zvonečkem a kouzelným „papírem“ – no hopsající vampýr nějak závratně neokouzlil, za to dvojice co jí převážela letadlem ano – především pak jejich setkání s rozzuřeným nosorožcem či opicemi. N!xau a jeho lidé z vesnice musí čelit nejen upírovi, ale i zlomyslným otrokářům. Tvůrci se vše snažili vést opět v humorném duchu a skutečně se tu dá narazit na několik zajímavých situací, ale na své předchůdce to už prostě nemá a to po žádné stránce. Hlavně ke konci to už začala být docela nuda a jediným oživením bylo vtělení duše Bruce Lee do křováka. Jinak jsem se už nemohl dočkat, až to skončí. 40%(5.3.2014)

Třetí pokračování Gods Must Be Crazy III ("Crazy Safari") si vzala do parády Hong Kongská produkce a je to hodně znát, scénář napsal Barry Wong. !!! Spoiler !!! Příběh nás zavede na Aukci v Londýně, kde je předmětem aukce starověká Čínská mumie Upíra, která je od toho evropského imuní na standartní kříže a protiupírské postupy, ovládá se zvonečkem a kouzelnou nálepkou. Aukce se účastní i Čínský kouzelník a mladík, kterého je Úpír předkem. Při přepravě upíra letadlem, přes Afriku nastanou komplikace a všichni musí vyskočit do Africké buše plné nástrah. Samozřejmě nechybí ani N!xau a plechovky od Coca Coly, ale N!xau se tentokrát potýká s větším problémem než jen z plechovkou, ale z únosci a otrokáři, kteří odváží lid z jeho kmenu. !!! End Spoiler !!! Další pokračování díky HK produkci má dosti asijský nádech a hlavně humor, takže můžete vidět Čínského kněze sedícího na hřbetu pštrosa, který uhání o sto-šest africkou buší, křováky řídící Jeep, nebo malou ukázku Wu Shu a skákajícího Upíra. Samozřejmě nechybí krásná příroda se spoustou křováckých capartů lezoucích po Upírovi. Nejlepší scéná pro mě byla, když kouzelník z fotky Bruce Leeho vyvolá jeho ducha a převtělí ho do Xixaa. Podle toho jak je film ohodnocem, ho asi tak 80 % lidí co ho ohodnotili nevidělo, nebo se všichni drželi striktně prvních Odpadů co tu padlo. Je jiný, trošku bizardní jak již napsal Idaho, ale stále se drží stejně dobře jako předcházející díl. Film je ke shlédnutí po částech ZDE . Slabé 3*45 %(20.3.2009)

Třetí pokračování, narozdíl od předchozích dvou vyrobených v produkci se západními zeměmi pro západního diváka, je film produkován Honkongským producentem a vytvořen pro diváka z Číny a jejího kulturního okruhu. V ČR je dost nepopulární, protože lidé většinu vtipů nepochopí (kdo zná v ČR čínské pověry o mumijích?) a český divák je tak většinou odkázán jen na opakující se vtípky z předchozích dílů. Dle mého názoru jde o celkem povedený film,pouze prostě pro zcela jiného než českého diváka. Je v něm celá řada povedených vtipů a pokud jste vyrostli v Číně, výborně se u filmu pobavíte.(31.8.2015)

• - Ke zklamání fanoušků film nikdy vydán ve Spojených státech. (rafix)