Schůzky naslepo (festivalový název)

• Gruzie

Побачення наосліп

Blind Dates

Komedie

Gruzie / Ukrajina, 2013, 95 min

Spíše drama s prvky komedie. Hlavní hrdina je čtyřicetiletý učitel, který bydlí u rodičů a snaží se seznámit s nějakou ženou. Do jedné takové se i zamiluje, ale jejího manžela propustí z vězení, což vede k sérii těžko předvídatelných událostí. Sympatický film si vyloženě neoslní, ale za pozornost stojí.(15.7.2014)

Další karlovarská pecka. Film od kterého jsem nečekal zhola nic, je ukázkou kusu života ztroskotaného učitele, který se v jeho 40. letech snaží najít s nejlepším přítelem tu pravou lásku. Ať se snaží ale sebevíc, nevychází mu to a nakonec se zamiluje do své kolegyně v práci. Bohužel ta už má rodinu a i přes její náklonost k němu nedokáže opustit manžela a znepřátelit si své dítě, které miluje jen pravého tátu, ať je jaký je. Film je krásnou ukázkou, že minulost nejde obejít, zapomenout a už vůbec jí neutečete. Jediné co se dá dělat, je ji vyřešit. Bohužel to umí, ale jen velmi malá část lidí a tak se minulost neustále vrací a nervově sžírá nejednoho jedince. 100%(14.7.2014)

Několik proč... a málo odpovědí. Nedotažené, jako by se to bálo vyvodit aspoň nějaký závěr. Pozitiva: hlavní hrdina ale dobře vystavěný nikam necílící melancholik a dobrák; gruzínská realita zase z jiného úhlu.(11.7.2014)

Režisér dle svých slov natočil depresivní příběh odlehčenou formou. Debata s režisérem po filmu byla fajn a zlepšila mi tak netradiční zážitek z průměrného filmu (Kviff 2014)(6.7.2014)

Táto Gruzínska komédiea plná miestami smutno-smiešneho, miestami ľahko bizarného a miestami zvláštne dojemného humoru so skvelou kamerou, úžasnými lokáciami spustnutého Tbilisi a opusteného prímorského mestečka, s pomilovaniahodným lúzrom v hlavnej role, krásnymi, "exotickými" gruzínskymi ženami a zvláštnou pomalou poéziou stojí určite za vašu pozornosť.(13.4.2014)