Chrysalis

• USA Battle Apocalypse (více)

Chrysalis je postapokalyptický horor, zasadený do obdobia 25 rokov po biologickom teroristickom útoku, následkom ktorého bol na svet vypustený vírus, premieňajúci väčšinu ľudstva na desivé kreatúry a umiestňujúci klinec do rakvy civilizácie. Malá skupina zdravých preživších dlhé roky bojuje o život a základné potreby, až kým „infikovaní" začínajú pomaly vymierať hladom. Dvaja z preživších, Joshua (Cole Simon) a Penelope (Sara Gorsky) sa spoja s cieľom zachrániť ďalších a obnoviť civilizáciu. Keď sa stretnú s Abirou (Tanya Thai McBride), jedinou preživšou z podobnej skupiny, ich svet a ciele sa významne zmenia a musia čeliť novým zložitým a nebezpečným výzvam, ktoré ohrozujú ich životy. (Incantator)

FritoleXx

Konverzační drama musí mít prostě zajímavou zápletku, nečekaný zvrat či různorodé charaktery. Chrysalis nemá nic, je to špatný zombie horor a špatné drama. Přitom je to žánr který vyhledávám, tedy postapo o malé skupince lidí, která cestuje krajinou. Zde naše partička prochází vícemeně stejnými troskami města každý den a připadalo mi, jakoby se všechno natačelo v jedné ulici či co. Jediné plus, které zaslouží pozornost, je jeden zajímavý nápad, který jsem ještě u zombíků neviděl, ale co z toho, když ho nijak nerozvedli? Scénář ubohý stejně jako herecké výkony, ale to jim nemám za zlé, když se jedná o kickstarter projekt. Backeři museli být zklamaní. ()

ricci.s

Spomalená nezávislá postapokalyptická zombie konverzačka. Fanúšikovia týchto nízkorozpočtových snímkov si asi na svoje prídu aj tu, my ostatní (krvilační) to už nejako pretrpíme, čo iné nám ostáva. Trojica hlavných hrdinov sa snaží dostať do bezpečia a putujú z jedného miesta na druhé, sem tam zlikvidujú nejakého zombíka, a to je vlastne celé. Dejovo sa to vlastne ani nikam nesnaží dohrabať, skôr sa celý film koncentruje na charaktery postáv a vzťahy medzi nimi, gore takmer žiadne a celé je to od začiatku do konca monotónne, takže v pamäti mi to ostane maximálne pár hodín. Keď už spomalené zombárne, tak Exit Humanity, The Dead či The Road sú omnoho lepšou alternatívou (silný príbeh / atmosféra / solídne masky / kamera / prostredie / gore atď. - každý z nich vyniká v niečom inom). Pri tomto sa síce vydržať dalo, ale neodniesol som si z toho dokopy nič. Jediným pozitívom je najskôr to, že herci pôsobili vcelku uveriteľným dojmom. ()

maddy

Síce nízkorozpočtový, ale zato dostatočne snaživý zombie prírastok,. Kto od toho, z neviem akého dôvodu, očakáva ďalší Dawn of the Dead je na zlej adrese, kto však nemá problém s podobnými amatérskymi počinmi natočenými za „pár centov“ a približne tuší čo od nich čakať, tak by ho Chrysalis nemal výrazne sklamať. V tomto prípade totiž amatérske neznamená vôbec zlé. Film si samozrejme nemôže dovoliť žiaden veľkolepejší záber a tak sa celý odohráva v dvoch polorozpadnutých budovách kdesi pri miestnom smetisku, ale režisér rozhodne nie je žiaden amatér. Aj za malý peniaz dokáže v tomto prostredí vykresliť správne znepokojivými zábermi kamier a hudbou prostredie post-apokalyptického sveta a priniesť neistú atmosféru. Darí sa vybudovať aj vzťah k trom hlavným hrdinom, ktorí pôsobia ľudsky a sú stvárňovaní napodiv uveriteľnými hercami a príbeh-osobná dráma každého z nich zaujme. Príbeh síce využíva všetky známy atribúty zo zombie filmov a tak sa vedú reči o prvom nakazenom, protilátke, jednom imúnnom a podobne, ale vyústenie osudov postáv nie je také predvídateľné ako sa môže zdať. Hororových scén je síce pramálo, ale aj tie dve/tri sú zvládnuté slušne. Vo výsledku Chrysalisu veľmi nie je začo udeliť viac bodov, ale za ten rozpočet viac predviesť ani nemohol. No aj napriek tomu, že sa v ňom zase toho toľko nedeje, tak vďaka slušnej réžii dokáže celkom zaujať. Množstvo podobných nízkorozpočtových zombie počinov dopadlo omnoho horšie. Tu je vidieť aspoň dostatočnú snahu a nejaký ten kus profesionálneho prístupu. Fajn a viac sa tu ani nedalo predviesť. CELKOVO: 3* (6/10) ()

George Stobbart

Párik preživších sa pretĺka v postapokalyptickom svete po smrtiacej nákaze, ktorá pred rokmi zdevastovala ľudstvo. Časom natrafia na ďalšiu ženskú, ktorá uteká pred nakazenými a spolu sa snažia nájsť iných ľudí a nové útočisko. Na podobnú vlnu ako minuloročná slow burn indie pecka "The Battery" (či menej známa "Dead Weight") brnká práve "Chrysalis". Pomalé tempo, bezútešná atmosféra, chladný, depresívny a temný zombie nádych vyľudneného sveta, v ktorom sa snažia prežiť 3 postavy. Každá z nich má svoj príbeh i tajomstvo, je ľudská a divák jej praje prežiť to do konca. Nebezpečenstvo visí vo vzduchu a hoci sa môže zdať, že sa nič nedeje, veľkú časť stopáže som bol napnutý ako struna. Atmosféra hutná a tých niekoľko intenzívnejších hororových úsekov je spracovaných dostatočne pôsobivo, až strašidelne. Ja som spokojný; pri nočnej projekcii a s vyčíňajúcou búrkou za oknami to bol príjemne mrazivý zážitok. /Kickstarter financovanie zase raz padlo na úrodnú pôdu/. ()

Aluska88

Winter Post-Apo Zombie Urbex:) Chrysalis je více spíše konverzačním dramatem, než zombie nářezem. Samotné "nakažené" zde skoro ani neuvidíme, a pokud už je zahlédneme, vypadá to, že s jejich vzhledem si tvůrci moc práce nedali. Vypadají spíše amatérsky. Tři protagonisti putují zimní, zasněženou krajinou. Větší drama, než samotný boj o přežití v kruté zimě a v obklopení infikovaných, přináší drama jejich osobní příběhy a dobře vykreslené charaktery. Samo o sobě by se pro někoho mohlo jednat o docela nudný zážitek, ale právě lokace rozpadajících se domů a dávno opuštěných továren ve spojení s dobrými herci, dokáží příběh slušně utáhnout. ()

• Tvorcovia hľadali miesta, vhodné na natáčanie, na internete. Keď také miesto našli, pripísali ho do scenára.
    (Marceloo)