Ruku na to

Rock the Kasbah

Válečný / Hudební / Komedie

USA, 2015, 106 min

• Johnny.ARN

Ťažko to brať vážne, ale ešte ťažšie sa na tom zasmiať. Miestami strašne nepriehľadné, zmätočné, človek si len hovorí, čo to tam robia a prečo. Potom sa tam akože začne odvíjať nejaká dejová linka, ktorá je ale tak klišoidná a obkukaná, že nenadchne a dokonca ani nezaujme. A Willis to zobral z neviem akého dôvodu. Slabé 2 z 5(2.8.2016)

Najlepšie na tomto filme bolo jednoznačne prostredie divokého Afganistanu a celá tá paštúnska atmosféra. Scenár tiež nebol najhorší, aj keď miestami trochu dosť hnaný do absurdna. Avšak zápletka o odvážnej dievčine v Afghan Star bola reálna - podobné pobúrenie v afgánskej spoločnosti spôsobila pred pár rokmi Setara Hussainzada, ktorá sa v speváckej súťaži odvážila nielen spievať, ale aj tancovať, a vyvolala tým obrovskú polemiku, dokonca sa jej vyhrážali zabitím. Pre záujemcov odporúčam dokument Afghan Star. Ale späť k Rock the Kasbah. Bill Murray nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale v tejto úlohe skrachovaného agenta sa mi celkom pozdával. Škoda ale, že Zooey tak rýchlo ušla. Myslel som, že bude jedna z ústredných postáv filmu. Ale inak to bolo celkom fajn, v podstate dejovo nenáročné, čo je aj dosť škoda. Myslím, že film z takéhoto prostredia mohol toho predviesť oveľa viac. Ale niektoré momenty celkom pobavili, najmä hláška "Ďakujem, že si ma nezabil", a tá odpoveď "Deň ešte neskončil!" :D(31.5.2016)

• malylada

Film o hudebním managerovi, jehož kariéra upadla a snaží se vzchopit poslední tour po Afghánistánu. Problém filmu je, že hlavní zápletka se začíná rozvíjet až po padesáti minutách. Do té doby je to snaha o bizarní scény, které tu nepasují a nudné přešlapování z místa na místo. Dialogy vůbec nefungují, vedlejší postavy jsou nezajímavé a jejich vývoj v ději je mizerný. Z hudebního prostředí je toho velmi málo a směr, jakým to celé nabírá je prostě špatně. Velmi nudná záležitost se solidním Billem Murrayem......4/10(9.12.2016)

Skvělá pohádka o tom, jak by se lidi na světě měli mít rádi a snažit se chápat. Bill Murray se pustil do předem prohrané bitvy, jelikož tahle filozofie zrovna v dnešní době moc nefrčí. Chopil se kormidla naprosto suverénně a táhne film nekompromisně a rutinérsky až do samého závěru. První půlka je naprosto v jeho režii a bavil jsem se královsky. Jeho setkání s Kate Hudson je fakt magické. Druhá půle s afghánskou Superstar už je výrazně slabší, to se ale nedá nic dělat, tam je zase podstatné to myšlenkové poselství. Barry Levinson se pustil tentokrát na velmi tenký led a já mu za to tleskám, protože tohle je jeden z filmů, který tu po něm opravdu zůstane, ač propadák, přesto v mnohém průkopnický....85%(26.5.2016)

Neviem, co je USO tour a po pozreti filmu myslim, ze to ani vediet nechcem. Kazdopadne film na sposob - chlap sa ocitne v afganskom Kabule bez pasu, bez znamosti a bez penazi. No ale su tu aj minusy a su dost vyrazne - tempo je v strede matne, nema cim film zaujat a len sa vlecie odnikial nikam, ako spomina tron, cudne dejove zvraty som jaxi neobjavil, ale dejove linia - respektive dejova linia mi casto nedavala zmysel. Barry Levinson ako reziser skoncil teda biedne, Bistro 1982 bolo dobre, potom sa mi od neho videli uz len Rain man a Good Morning, Vietnam. A to boli 80. roky, z 90. rokov natocil len slusnych Spacov. 50 %(8.8.2017)

• - Film byl natočen v Maroku a Afghánistánu. (BloodMax)

• - Název filmu je odkaz na píseň stejného jména od punkové kapely The Clash. Píseň ve filmu nezazní, protože filmařům bylo odepřeno právo ji používat. (BloodMax)

• - Snímek se zařadil na 1. místo největších propadáků roku 2015 podle časopiseu Forbes z listopadu toho roku. (Žralok)