Ruku na to

Rock the Kasbah

Válečný / Hudební / Komedie

USA, 2015, 106 min

• Lacike

Neskutocne nezazivny film s dvoma exhviezdami, ktore hraju na stvrt plynu. Willis je nadobro v riti. Uz ani Barry Levinson ho nedokaze donutit, aby nieco predviedol a znova cely film znudene odziva s jednym vyrazom. No a Bill Murray uz je strasne stary a nevsimol som si u neho ani len naznak pokusu o nejaky vtip. Nechapem aky zmysel ma tento film a pre koho je urceny. 3/10.(14.5.2016)

Skvělá pohádka o tom, jak by se lidi na světě měli mít rádi a snažit se chápat. Bill Murray se pustil do předem prohrané bitvy, jelikož tahle filozofie zrovna v dnešní době moc nefrčí. Chopil se kormidla naprosto suverénně a táhne film nekompromisně a rutinérsky až do samého závěru. První půlka je naprosto v jeho režii a bavil jsem se královsky. Jeho setkání s Kate Hudson je fakt magické. Druhá půle s afghánskou Superstar už je výrazně slabší, to se ale nedá nic dělat, tam je zase podstatné to myšlenkové poselství. Barry Levinson se pustil tentokrát na velmi tenký led a já mu za to tleskám, protože tohle je jeden z filmů, který tu po něm opravdu zůstane, ač propadák, přesto v mnohém průkopnický....85%(26.5.2016)

• silentname

Rozmýšľal som dlho prečo bol tento film hodnotený ako jeden z najväčších prepadákov, roku 2015. Koniec koncov, s tým koľko známych osôb sa vo filme objaví by sme z toho mali mať veľký zážitok. Situácia sa má ale tak, že prvú polku filmu som rozmýšľal, ako sa do tohto projektu vôbec títo ľudia dostali, a v druhej polke som si hovoril, že to stále nie je dobré, ale aspoň už netápame v mizernom humore zostavenom z komického ponímania skratiek a menovania všetkých možných speváckych hviezd, ktoré asi existujú. A je to veľmi rýchlo otravné. Mali tu toľko reklamy, že vo filme sme nepotrebovali ani product placement. Potom ma rovnako štve, že sa tu nič nedarí vyťažiť z talentov našich hviezd a skôr len tápajú. Zooey Deschanell má tu snáď absolútne najhoršiu rolu svojej kariéry a sledovať ju je pre mňa maximálne utrpenie, Bruce Willis je v pohode, ale absolútne nevyužitý a Bill Murray je viac otravný, než sympatický. Potom mám pocit, že druhá polka filmu je o niečo lepšia asi len preto, že sa rozhodla povedať celkom iný príbeh a proste len úplne odbočili od témy, lebo nevedeli kadiaľ ísť a je to potom veľa dejov a nič čo by vynikalo. Ani raz som nemal pocit, že by sme boli v reálnej komédii a myšlienky, ktoré chcel film adresovať by sa skôr hodili do nejakého dokumentu. Pre mňa je to skutočne tragédia a absolútne premrhaná šanca o to, aby sme videli opäť talent Billa Murreyho. A plus soundtrack, ktorý absolútne nepasuje k názvu filmu a je tak farebný, že tam nepasuje. Jednoducho tragédia. Hodnotenie: D(20.1.2016)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "A co advokát a klient?" - "A doktor a pacient?" - "To nejsou posvátné vztahy." Bill Murray jako hudební manažer, který nachází hudební hvězdu ve válce někde v Afgánistánu. Bruce Willis tu má jenom štěk. A taky škoda, že modrooká Zooey Deschanel nedostala prostoru víc ... Čekal jsem alespoň průměrnou komedii, leč moc to nepobaví. - 40%.(13.10.2020)

Dosť staromódna záležitosť, na ktorú sa dá pozerať najmä kvôli hlavnému protagonistovi, hoci aj ten ide na pol plynu. Príbeh, veľmi pozvolna inšpirovaný hviezdnou dráhou účastníčky speváckej súťaže Afghan Star, je politicky neomalená a naivná báchorka plynúca v oddychovom režime. Ak pristúpite na túto hru a ste zvedaví na Billa Murrayho v ujetom, hoci zostarnutom móde, prežijete to bez väčšej ujmy.(6.2.2016)

• - Film byl natočen v Maroku a Afghánistánu. (BloodMax)

• - Snímek se zařadil na 1. místo největších propadáků roku 2015 podle časopiseu Forbes z listopadu toho roku. (Žralok)

• - Název filmu je odkaz na píseň stejného jména od punkové kapely The Clash. Píseň ve filmu nezazní, protože filmařům bylo odepřeno právo ji používat. (BloodMax)