Hlavní hrdina je jednoruký a vnitřně vyhořelý filmový střihač, který momentálně pracuje na nízkorozpočtovém hororu. Brzy se ale ukáže, že ne všechna mrtvá těla, která se kolem něj vrší, pocházejí z dílny autorů filmových triků. Hravé nadšenectví Astron-6 i tentokrát žene žánrová klišé ad absurdum. Dočkáme se série vpravdě groteskních smrtí, vyšinutých postav, hlášek a nahoty (samozřejmě většinou v naprosto nevhodných a absurdních situacích), to vše v charakteristicky přepáleném barevném tónování a se syntetizátorovou hudbou italského klasika Claudia Simonettiho. (Festival otrlého diváka)

PetrPan

Rouhačská parodie na italské filmové klenoty sedmdesátých let, zejména hororů, gialla, ale i třeba takového poliziotteschi. Možná i díky tomu se zde dnešní klasický hororový divák zcela ztrácí, na docenění všech odkazů musíte mít nakoukáno a v dnešní době, kdy letí zejména koupání ve Waně nebo třeba přežvykování halloweenských dýní i pro dnešní i-mladez.com, bych se širšímu zájmu či úspěchu tohohle filmového zjevení opravdu divil. Mě například hodně rozesmál hned dvojí a dokonale zparodovaný odkaz na Lo strano vizio della Signora Wardh (1971), ale kolik ze zdejších hodnotitelů to asi tak vidělo? A mohl bych pokračovat a pokračovat. Těch odkazů, podařených i méně podařených tu byla tuna a vlastně o nic jiného tu ani nejde. U mě povedený Scary movie po italsku pro fajnšmekry. Střihám čtyři prsty. ()

J*A*S*M

Hodnotím sice nízko, ale přesto doporučuju tento snímek ke zhlédnutí, protože v tomto případě je výsledný hvězdičkový příděl úplně jedno. Střídají se v něm scény pětihvězdičkové s takřka odpadovými, sekvence stylově nápodobující staré giallo filmy se sekvencemi takřka parodicky výsměšnými. Kdyby se jednalo o vážnou poctu, byl bych patrně nadšený (jako jsem skutečně byl v prvních minutách, dokud se nepřeplo z filmu uvnitř filmu do filmu), ale s tou esenciální komediální meta nadsázkou, na které celý film stojí, v tomto konkrétním případě nesouzním a nepřijde mi vtipná. ()

Marceloo

Rey je filmový strihač, ktorý má svoje najlepšie časy už dávno za sebou a momentálne ním väčšina ludí včetne jeho ženy pohŕda, čomu nepomáha ani fakt, že je telesne postihnutý. Našťastie má momentálne zákazku na jednom horore. V štúdiu však začne besniť vrah, ktorý zabíja členov štábu jedného po druhom. - Tento film ostal jemne za mojimi očakávaniami. Samozrejme som žiadny trailer nevidel a ani som nevedel, o čom tento horor bude (veď to by som nebol ja), ale mal som vyššie očakávania hlavne kvôli hereckému obsadeniu. Jediný ma ale potešil Laurence, ktorý dostal po úlohe psychopata v stonožke úlohu kňaza! v tomto horore. Paz ma naopak velmi sklamala. Zo svojho magnifikátneho výkonu z Nurse 3D sem nedokázala preniesť takmer nič, čo je velká škoda. Krvavé scény sú vcelku dobré a najviac sa mi páčilo vytrhnutie tváre. Nádherných a obnažených žien je tu taktiež velmi vela, no žiadna z nich ma nejak výraznejšie nezaujala. Vtipných prvkov je tu neúrekom a väčšinou dosť dobre fungujú. Vadil mi ten old school look, ale to je otázka personálnych preferencií. Pre mňa sú to slabšie 4*. Taktiež som zvedavý, ako dlho sa tento horor udrží v červenej farbe. + herečka z Nurse 3D + herec z Halloween, Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. a The Lords of Salem + herec z The Human Centipede II, The ABCs of Death 2 a The Human Centipede III (Final Sequence) ()

Bobik9

Až mě mrzí, jak nízko film hodnotím. Ale bohužel po celém jeho shlédnutí to nejde jinak. Ten záměr je super. Celý ten nápad je dobrý a Brooks s Kennedym by určitě měli tvořit dát a věřím, že časem udělají něco opravdu velkého. Nicméně po naprosto parádním začátku začínal děj trochu uvadat až nakonec totálně zvadl. Příjemná je malá účast Udo Kiera a naprosto famózní Paz de la Huerta, která zářila. Je to chvilkama opravdu vtipné, ale nedokáže si to držet žádný solidní standart. A právě ta neskutečně kolísavá kvalita sebrala tomuto filmu kouzlo, které sem tam dokázal vytvořit. ()

JohnMiller

Na moje prekvapenie, veľmi podarená pocta Talianskym Giallo filmom sedemdesiatych rokov. Aj napriek tomu že sa snímka nebrala absolútne vážne, by som sa priklonil k názoru, že išlo o takú svojráznu paródiu, a to je niečo, čo vo filmovom priemysle priamo nenávidím, ma nesmierne bavila. Editor je vo svojom jadre veľmi poctivé giallo, s toľkými detailami daného žánru, že ich dokáže plne oceniť iba skalopevný fanúšik tohoto okrajového žánru, ostatným určité vsuvky budú určite prekážať. Je tam toľko takých, tých, jednoduchých, malých vsuviek, ktoré ma, ako fanúšika dráždili, že aj keď si to robilo zo seba celý čas srandu a nebralo sa to vážne, bolo vidieť, že materiál mali uchopení pevne a keby chceli, tak by spravili aj smrteľne vážny film. Z nejakého pre mňa záhadného dôvodu to tak nespravili. Za to srandy popri natáčaní si mohli užiť kopec Príbeh je zasadení asi do polovičky 70´s rokov, podľa kostýmov, automobilov a makeuopu a všetkého okolo to tak dedukujem, a rozprával o jednom strihačovi filmu, ktorý má už svoju všetku slávu dávno za sebou, starne a momentálne už strihá iba brakové horrory a giallo filmy. Raz mu nervy natoľko praskli, že si náhodu odsekol prsty na pravej ruke, so strojom na strihanie filmového materiálu a tak si svoju prácu ešte viac skomplikoval. Pri natáčaní a strihaní nového braku sa vo filmovom štúdiu začnú diať záhadné veci. Postupne niekto likviduje protagonistov filmu a odsekáva im prsty rovnako ako strihačovi. Najprv je podozriví on, ale prípad sa tak zapletie ako v poctivom giallu, že až do posledného momentu neviete kto je vrahom. Nechýbajú tu surrealistické flashe, 70´s outfity, šteklivé erotické scénky, cigarety v každých ústach, nádherný pestrofarebný vizuál, dlhé zábery široko-uhlov kamerou, vrah v kožených rukaviciach, vynikajúci soundtrack Proste, to má všetko čo má poctivé giallo obsahovať. Iba že na rozdiel od tých ostatných, tento sa berie z nadhľadom a nieje to film Taliansky ale Kanadský. ()