poster

Kókaku kidótai: Arise – Border 2: Ghost Whispers

 • Japonsko

  攻殻機動隊ARISE Border 2: Ghost Whispers

 • Japonsko

  Koukaku kidoutai: Arise – Border 2: Ghost Whispers

 • Japonsko

  Kōkaku kidōtai: Arise – Border 2: Ghost Whispers

 • USA

  Ghost in the Shell: Arise – Border 2: Ghost Whispers

Animovaný / Akční / Drama / Krimi / Sci-Fi

Japonsko, 2013, 56 min

Režie:

Kazučika Kise

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Zbytečná akce za doprovodu lehce odpuzující hudby (netuším co to je, ale zní mi to jako jakási podivná kombinace techna a popu a to je pro mě asi stejně přitažlivé, jako kdyby ohudebnění obstarávala Eva a Vašek v doprovodu hip hopového uskupení "přátelé východního ghetta"), kde se místo nějakého propracovaného příběhu, nebo alespoň ozvláštnění akce sází na ustřelování robotických končetin přítomných kyborgů, což působí mnohem méně zábavně, než jak to zní. Valná část postav se chová blbózně a téměř vše je podřízeno jen a pouze existenci akce (Pandora, modul). Tenhle Šepot duchů je jednoduše moc hlasitý a nesmyslný. Krleš.(5.8.2014)

 • Madsbender
  **

  Border 02: Ghost Whispers sa točí okolo plukovníka Sogu, súdeného za vojnové zločiny, mj. masaker utečencov počas bojov proti partizánom. Plukovník chce očistiť meno seba i svojich mužov a neváha preto povolať do zbrane bývalú jednotku a držať ako rukojemníkov takmer 20 miliónov Japoncov vďaka nahackovaniu dopravných systémov. Je zrejmé, že v tejto časti sa tvorcovia viac zamerali na akciu ako na komplikovaný príbeh, a to ma dosť sklamalo. Okrem toho na povrch vychádzajú logické kiksy (aj u Bata, ale mj. okolo Saita), animácia je oproti jednotke odfláknutá, hudba nevýrazná a celý diel je asi to najslabšie, čo som doteraz z celého univerza GitS videl. Lepšie povedané jeho jediná slabá súčasť. Značné sklamanie. HODNOTENIE: 45%(3.8.2014)

 • klerik
  ****

  Prijemné SF, dostatočne akčné. Opäť trochu komplikované rozprávanie, ale príbeh je trochu priamočiarejší ako minule...(14.1.2015)

 • ScarPoul
  *****

  Nerozumiem rozpoluplným reakciám. Nová schéma GITS možno neprináša nič nové, ale mne sa tento akčnejší prístup páči hlavne kvôli samotnému faktu, ako si to celé pohráva so vznikom celej Sekcie 9. Naháňačka zápchou na Logicome je skvelá a vírus, ktorý z našich dobrákov spravil v zásade záporné postavy je skvelým ozvláštnením. Za mňa spokojnosť. Teším sa čo bude ďalej.(9.4.2017)

 • kaylin
  **

  Tak nějak se mi potvrdilo to, co jsem si začal myslet po prvním filmu. Je to vizuálně pěkné, animace je dobré, místy docela příjemně experimentální v tom, co se objevuje okolo hlavních postav, ale dějově je to prostě nuda, která se snaží být přemýšlivá, zapomíná na akci, ale vlastně vám ani nic pořádného neřekne.(29.6.2017)

 • 2Hitman3
  ****

  Zrození Sekce 9 není až tak kulervoucí jak jsem očekával. Je to stále velmi kvalitní cyberpunk, ale kromě pohledu na formování úřadu, seriál nenabízí nic nového, nic co by nebylo v předchozích dílech vidět.(22.4.2016)

 • fr3ak
  **

  No a po tomhle už nemám očekávání vůbec žádné. Plné zbytečné a špatně nasnímané akce, která vlastně ani nedávala moc smysl, příběh úplný guláš, ach jo... jak mohl někdo vůbec dovolit něco takového natočit?(16.1.2016)

 • massdonfel
  ****

  Hodnocení na csfd je často dost podivné. Po zhlédnutí druhého dílu ghost in the shell jsem se hned říkal, že tohle bylo opravdu dobré. Příběh i provedení i přes pořád nic neříkající hudbu jsem velmi zaskočen, že tento díl má skoro o 15% horší hodnocení než předchozí.. Tento film se týkal dalších budoucích členů sekce 9, především Batoa, Ishikawa a Saito,ale objevily se zde krom Togusy všichni. Záporák plukovník Sogu se nakonec ukáže jako pouhá figurka v kybersvětě. Jak jsem zmiňoval výše bavil jsem se více než u prvního dílu 75%.(6.9.2014)

 • pekas
  ***

  Po jedničce už malilinko vím, co čekat, ale pořád je to chaos. 56%(5.9.2014)

 • IwoCZ
  *****

  Jak tady již někdo psal, moc nechápu, že toto má nižší hodnocení než první díl. Po pravdě mě tento díl bavil víc. Nový vzhled i hudba mi přijde slabší, ale nijak to nekazí zážitek a neruší. Takže určitě palec nahoru, jen tak dál.(8.9.2014)

 • Mukade
  *****

  akcia parádna, príbeh dobrý, grafika lepšia ako v jednotke, super (:(28.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace