Kókaku kidótai: Arise – Border 2: Ghost Whispers

• Japonsko 攻殻機動隊ARISE Border 2: Ghost Whispers (více)

ScarPoul

Nerozumiem rozpoluplným reakciám. Nová schéma GITS možno neprináša nič nové, ale mne sa tento akčnejší prístup páči hlavne kvôli samotnému faktu, ako si to celé pohráva so vznikom celej Sekcie 9. Naháňačka zápchou na Logicome je skvelá a vírus, ktorý z našich dobrákov spravil v zásade záporné postavy je skvelým ozvláštnením. Za mňa spokojnosť. Teším sa čo bude ďalej. ()

Tom_Lachtan

Zbytečná akce za doprovodu lehce odpuzující hudby (netuším co to je, ale zní mi to jako jakási podivná kombinace techna a popu a to je pro mě asi stejně přitažlivé, jako kdyby ohudebnění obstarávala Eva a Vašek v doprovodu hip hopového uskupení "přátelé východního ghetta"), kde se místo nějakého propracovaného příběhu, nebo alespoň ozvláštnění akce sází na ustřelování robotických končetin přítomných kyborgů, což působí mnohem méně zábavně, než jak to zní. Valná část postav se chová blbózně a téměř vše je podřízeno jen a pouze existenci akce (Pandora, modul). Tenhle Šepot duchů je jednoduše moc hlasitý a nesmyslný. Krleš. ()

Madsbender

Border 02: Ghost Whispers sa točí okolo plukovníka Sogu, súdeného za vojnové zločiny, mj. masaker utečencov počas bojov proti partizánom. Plukovník chce očistiť meno seba i svojich mužov a neváha preto povolať do zbrane bývalú jednotku a držať ako rukojemníkov takmer 20 miliónov Japoncov vďaka nahackovaniu dopravných systémov. Je zrejmé, že v tejto časti sa tvorcovia viac zamerali na akciu ako na komplikovaný príbeh, a to ma dosť sklamalo. Okrem toho na povrch vychádzajú logické kiksy (aj u Bata, ale mj. okolo Saita), animácia je oproti jednotke odfláknutá, hudba nevýrazná a celý diel je asi to najslabšie, čo som doteraz z celého univerza GitS videl. Lepšie povedané jeho jediná slabá súčasť. Značné sklamanie. HODNOTENIE: 45% ()

kaylin

Tak nějak se mi potvrdilo to, co jsem si začal myslet po prvním filmu. Je to vizuálně pěkné, animace je dobré, místy docela příjemně experimentální v tom, co se objevuje okolo hlavních postav, ale dějově je to prostě nuda, která se snaží být přemýšlivá, zapomíná na akci, ale vlastně vám ani nic pořádného neřekne. ()

Adasin

Odlehčenější a akčnější, avšak opět jsem se hodinu dobře bavila, a nevím, proč bych za to měla nějak víc srážet body. Skládání týmu se zase posunulo, takže v tomhle ohledu celkem spokojenost. Jen jsem nemyslela, že Saito je takový hovado a Togusa byl jako kde? A s tou umělou inteligencí mi připomněli mangu a první film, tak snad příště nepojedou rovnou vykrádačku. 7/10 ()