Reklama

Reklama

Nesmrtelní

(festivalový název)
  • Česko Nekonečné léto (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Isak a Em se potkají jedné noci ve Stockholmu a během vteřiny se všechno změní. Najednou neexistuje nic jiného. Isak chce Em. Em chce víc. Smích, sex, zmatek a dobrodružství. Společně vše opustí a vydají se na cestu po norrlandských lesích. To, co začalo jako báječné dobrodružství, se brzy promění v nebezpečnou hru. Začnou čím dál víc pokoušet osud, až na konec nebude cesty zpět. (Severská filmová zima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Založeno na chemii mezi oběma hlavními protagonisty, ale ta to sama o sobě nemohla utáhnout. Především mi vadil důvod, proč se Isak a Em vydali na touhle cestou. Postupné odkrývání jejich pohnutek mi neukázalo nic, než jen uměle vytvořené problémy, které vlastně ani problémy nebyly a cesty do hlubin dívčiny duše, které dostaly největší prostor, mě postupně přestávaly bavit. Nebýt povedeného castingu, nejspíš bych film vypnul už v první polovině. Ta druhá se pak přeci jenom trochu rozjela, ale pořád to nebylo nic, co by mě dokázalo uchvátit. No a ten konec vzbudil také spíš rozpaky. Stejně jako celý film. 40% ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Konečne sa to podarilo. Opäť som mal možnosť vidieť film, ktorý ma poriadne dostal do deja, nenudil ma, bol vynikajúcou štúdiou postáv a má absolútne skvelé vyvrcholenie. Príbeh ma nepustil, dvaja hlavní hrdinovia ho držia celý čas poriadne v rukách a majú medzi sebou toľko skvelých momentiek, že to tu ani nebudem rozpisovať. Hudba je skvelá, osvetlenie filmu je vynikajúce a okrem toho všetky dramatické momenty sú vynikajúce. Myslím si, že ale najviac to všetko ide v poslednej tretine filmu. Tá je absolútne fantastická. Film sa drží celý čas v rovine výbornej, no záverečných 30 minút je excelentných. Všetky scénky ako idú za sebou sú silné, sú emocionálne, majú vynikajúcu atmosféru a fantastické prekvapenie, ktoré podľa mňa nebude očakávať absolútne nikto. Film je síce trošku drsnejší, ako bol režisérov debut I rymden finns inga känslor (Simonuv Vesmír) ale absolútne mi to nevadí. Film má v sebe rovnako láskavé momentky medzi našimi postavami, ktoré sú základom pre to, aby tento film fungoval. A toto je zvládnuté vynikajúco. Ja tento film skutočne obdivujem. A teším sa, s čím režisér príde nabudúce. Hodnotenie: A ()

Reklama

Silas 

všechny recenze uživatele

Ten příběh je starý jak Bonnie a Clyde. My dva proti zbytku světa za hledáním svobody a útěkem před vlastní minulostí/přítomností, které způsobují pouze vrásky na obličeji. Co ale táhne tuhle známou story na vyšší level je velmi funkční a hmatatelná chemie hlavních protagonistů v celé jejich komplexnosti (Em je v jednu chvíli k zulíbání, hned nato na zabití a díky krátkým fungujícím flashbackům lze chápat proč), malé příběhové detaily podkreslené skvěle vybranou hudbou a pomalu se svírající spirála vedoucí díky špatným rozhodnutím od bezstarostnosti ke strachu o ztrátu všeho, proč si tuhle cestu zvolili. Jakmile budu mít příležitost, nasednu k této sympatické ale nesourodé dvojici do kabrioletu rád znovu. ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Musím říct,že takto skvělě udělaný flashbacky jsem dlouho neviděl a jsou skvěle zakompovaný do děje.Hlavně se režisér pořád drží dvojí roviny.Ze začátku mně to vadilo,pak jsem tomu přišel na chuť.Takže Isak pookrývá své já přímo,natož Em pookrývá své já s větším mírou a to hranýma právě flahbackama,především její ségry Felicii a její rodinou.Zde je to ok,ale malinko nafouklé to bohužel je.S tím se divák musí smířit.Soundtrack na pohodu a střihačké sekvece či prostřihy jsou ze začátku osvěžující.Příběh jako takový je skvělý,husinu jsem měl tedy pořádnou hlavně na konci.Slovy hospodskýho povaleče,to mělo svoje koule,med si kolem huby mazat všichni nebudou,ale když příběhu o tom,že dva čistě náhodou nejsou spokojeni v jaké fázi života se zrovna nachází a chtějí dělat blbosti a je jedno jaký,hlavně když jsou spolu.Závěr to bohužel úplně němá a akční vložka jestli se do dá nazvat s policií mělo malinko rub a líc.Sympatizovat lásce,když vidíte jaké činy dělají taky asi diváka zrovna nesejme z pohovky,ale na čtyři poctivý švédský hvězdy to je. ()

lineker 

všechny recenze uživatele

Nádherná severská romance dvou outsiderů hledajících sama sebe a zároveň životní lásku. Zprvu láskou a volností naplněná road movie se ovšem zvrtne a z milenců slasti se stávají Bonnie a Clyde. V boji za svobodou však nedokáží polevit a i když vzhledem k výkonanemu by člověk neměl musí jim ten sen nejen závidět, ale i přát. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama