Shaolin fotbalista

Siu lam juk kau

Šaolinský futbal

Shaolin Soccer

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Při tomto filmu jsem se vskutku bavil. Nemám sice rád žánr sportovních filmů, ale Stephen Chow to vzal pěkně od podlahy. Vzniklo tak dílko, které je svou kvalitou na míle před takovou Vybíjenou z amerických luhů a hájů. Chow sice neváhá použít humor i poměrně hrubozrný, ten však vyvažují jemnější vtípky, a v neposlední řadě i intenzivní romantická linie. Preferuji sice spíš jeho následující film Kung fu hustle - je ucelenější, propracovanější a například ona romantická linie (ač kratší) je ještě intenzivnější. Kdo se však nedokáže smířit s předčasně ukončeným životem Bruce Leeho, neměl by si Shaolin soccer nechat ujít. Je to jeho nejlepší posmrtný film.(3.8.2005)

• danco123

Tento film asi nešlo nevidieť, pretože svojho času ho takmer stále vysielali na Markíze. Videl som ho ešte ako menší a pamätám si, ako som s kamarátmi pred panelákom skúšal hrať podobne futbal. Film ako taký nie je zlý, má dosť vtipný dej a určite ma niečo do seba, len možno nie som ten správny divák, ktorého takýto film vie skutočne zabaviť a dostať natoľko, aby ma aj naozaj bavil. Preto mu dávam 40%.(24.3.2013)

Náhodou to bylo nebylo tak špatný, jak jsem čekal. Je to originální, a to se mi sakra líbí. Zapojení kung-fu do fotbalu, je skvělý nápad, akorát se to musí umět. Párkrát jsem to při tréninku zkoušel a zranění nohy nebylo daleko. Takže by tam měli mít upozornění - nezkoušet v reálu. Pobavil jsem se, a to je hlavní. 75%(1.8.2011)

Hodne originalni film a asi to nejlepsi, co kdy Stephen natocil. Film je sice ze zacatku spis smutnej, ale jako celek je to hodne vtipna komedie. Tym Kung Fu je vyborna sebranka a o to vic prevapi, kdyz to pak rozjedou. Triky jsou na hodne slusny urovni a klidne tu mohlo bejt vic podobne vychytanejch utkani, jako to zaverecny. Taky se povedla hudba, ktera dej skvele doplnuje. Film sice neni nijak zvlast komplikovanej, ale je tak narvanej ruznejma parodickejma scenkama nebo super vtipkama, ze jsem se fakt skvele bavil a nemuzu jinak, nez dat 5*.(24.11.2005)

kung fu hustle sa mi páčilo oveľa viac, čakal som po všetkých tých kladných ohlasoch, ktoré som počul, oveľa väčšia srandu, ostalo to pri pár úsmevných fóroch, ale celkový nápad hodnotím celkom originálne, najväčší problém je asi v tom, že S. Chow ako filmár má problém udržať si žáner a príbeh, preto to je také nejaké rozbité(25.1.2008)

• - V Chowově dalším filmu Kung-fu mela se objeví narážka na tento film. Chow tam narazí na pár kluků hrajících fotbal, vezme jim míč, předvede pár triků, potom ho rozšlápne a zakřičí "Už žádný fotbal!" (Morien)

• - V italské verzi jsou všechny hlavní postavy nadabovány profesionálními fotbalisty (Damiano Tommasi, Vincent Candela, Marco Delvecchio, Sinisa Mihajlovic, Giuseppe Pancaro a Angelo Peruzzi). V americké verzi Stephen Chow dabuje sám sebe. (Morien)

• - Stephen Chow prozradil, že film je inspirovaný animovaným seriálem Captain Tsubasa (od r. 1983). (jajano)