Kono danši, ningjo hiroimašita.

• Japonsko

この男子, 人魚ひろいました.

• Japonsko

Kono danshi, ningyo hiroimashita.

This Boy Caught a Merman

Animovaný / Romantický / Fantasy

Japonsko, 2012, 29 min

Sóbi Jamamoto

Júki Kadži

Ponořme se pod hladinu oceánu v záplavě pestrobarevné a divoké animace. Snad aby vyvolala dojem lámajících se paprsků pod vodní hladinou. ______Příběh je, jako celá tahle série, o dospívání. Středoškolák musí přemoci svůj strach být odmítnutý a projevit navenek své vlastní já. Nikoliv vzorného synka, nikoliv nejlepšího kamaráda, nikoliv pilného studenta – ale kluka s chybami a stinnými stránkami, které tak dlouho pečlivě ukrýval. Odvahu k tomu dostane, když se vším všudy přijme svou lásku tak nedokonalou, jaká ve skutečnosti je, a přitom i tak nádhernou. Až tohle mysteriózní setkání tichému utrápenému studentíkovi dodá sílu, že se do toho vrhne po hlavě a bez ohledu na následky. ____ Při krátké stopáži je děj trochu uspěchaný, ale nahrazuje to lyričností. Přes zdánlivě pohádkový námět jde o metaforu reálného strachu mnohých dospívajících (i dospělých). SHRNUTÍ: Dva lordi rybaří na jachtě. Jeden z nich zachytí něco do sítě: Vytáhne ji a v ní je nádherná mořská panna. Lord si ji dlouze prohlíží, pak uvolní síť a nechá mořskou pannu sklouznout zpátky do vody. Druhý lord se zeptá: „Proč?“ A první mu odpoví: „Jak?“ ----- Doufám, že japonský student a mořský muž (panic?) budou trochu vynalézavější a na něco přijdou.(14.6.2019)