Salamandr (TV seriál)

• Belgie

Salamander

Salamander

Krimi / Drama

Belgie, 2012–2018, 16 h 53 min (Minutáž: 41–50 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (24)

Dost napínavý seriál o velkém strachu, paranoi a vysoké politice, v světe, div se, Belgii. Nebýt pár mezer v logice a hlavně kvapně ukončené první řady, se stovkou bych neváhal.(12.3.2020)

Sestříhat oněch dvanáct epizod do podoby minisérie s výrazně menším počtem dílů, tak by šlo o vynikající a hutnou kriminálku z drsné škatulky „policejní vlk samotář versus zkorumpovaný politický systém". Potenciál tomu nechybí. Škoda, že je spíše tušený než vytěžený a převedený do praxe, protože takto zůstává akorát stokrát viděná, ale i tak ve výsledku celkem solidní a napínavá žánrovka, která je však soustavně degradovaná jedním (tu více a tu méně) otravným klišé za druhým a kolísavým tempem.(13.2.2014)

První sérii jsem vnímal jako průměrnou až lehce nadprůměrnou, druhá řada už to tak vysoko nedotáhla. Zatímco příběh vystavěný kolem banky Jonkhere mě ještě dokázal zaujmout, belgicko- africké dobrodružství mě už často nudilo, hlavní hrdina na mě působil stále více jalově a logika s postupem času slábla až do ztracena a s ní i celý příběh. Seriál mě jako celek neoslovil, z mého pohledu šlo hlavně o ztrátu času.(21.12.2018)

SVINSTVO! SVINSTVO! SVINSTVO! A celkem hodně slušně zobrazené... včetně hudby! Tohle beru.(17.1.2015)

• Radiq

Je to moc televizní, místama nelogické, trochu moc konspirační. Nejblbější je to, že trapně zasáhne náhoda, když se Paul Gerardi seznámí přes dceru s dcerou chlápka, kterej to celé zpaktoval (a kterej mimo jiné dokáže přežít postřelení ostřelovačkou a pak si jet autem v klidu za pomstou, jak kdyby se nechumelilo (teda poznámka: ono se ve skutečnosti fakt nechumelilo). Vadily mi opakované záběry vměstnané do děje kvůli divákovi, kterej neviděl něco z předchozích dílů. Jinak Filip Peeters v hlavní roli nebyl zas tak špatnej... Přemejšlel jsem nad 3 hv., ale na ty to nemá.(18.4.2018)

• klima777

Nabubřelý, prázdný žvást. Co platno, že je to hezky natočeno?(25.1.2015)

nemôžem si pomôcť ale od úplne prvého momentu mi to pripomína Chobotnicu- La Piovra, dokonca i hudbou akoby sa snažili tvorcovia využiť potencial už obohrateho motívu... Cattani v Chobotnici podobne ako i Gerardi v Salamandrovi sú Dávidovia v svete Goliašov, Škoda len že v prípade Salamandra som sa dosť často nudil, ale tak to už v prípade takýchto žánroviek chodí...(26.2.2014)

80% - Případ belgického „komisaře Cattaniho“ mě chytil od prvního dílu. Poctivě jsem každou sobotu sledoval oba díly a těšil se na další týden. Samozřejmě, v zájmu napínavosti děje se seriál neubránil občasným nelogičnostem, ale byl tak zajímavý, že jsem si to uvědomil třeba až s odstupem. Uprostřed seriálu mírně došel dech, ale naštěstí ho zase brzy nabral, možná však mohl být tak o 2 až 3 díly kratší. Poslední díl pak představoval takovou vývrtku, že jste až cítili, jak vám vítr sviští kolem uší. Obsahoval ale taky několik nelogičností, např. těžce postřelený, který se najednou sebere a jede si autem vyřídit účty, což je ale thrillerová klasika. Ale i přes zmiňované drobnosti se mi příběh líbil.(15.2.2015)

Mně ten závěr nějak nepozdával. Jak to všechno šlo 10 dílů krásně pomalu, tak poslední dva díly prostě zrychlily a všechno smázly............. ale celkově hodně dobrý(15.2.2015)

• dogma97

Vyloupení banky v prvním dílu je brilantní, ale zbytek (vydržel jsem do 4.části) je bohužel nesnesitelně rozvleklý, tupé řemeslo bez nápadu, hlavní hrdina - dědula bez charisma.(17.1.2015)

Pěkně špinavý příběh z Belgie. Příběh, kde organizovaný zločin infiltroval celý stát. Prý inspirován skutečnými událostmi (?). Lahůdka pro milovníky konspirací, tajných společenství a dobrých kriminálek, která donutí diváka zapřemýšlet. Dost podobné české Expozituře, jen o hodně lepší!(16.2.2015)

V rámci toho co představuje čt v rámci krimi detektivek ve svém programu nadprůměr. Jen škoda, že v hlavním vysílacím čase běží domácí podprůměrná a vykradená kriminální estráda s průměrným herecko zpěváckým obsazením a o třídu kvalitnější filmy ze Švédska, Dánska, Norska či Belgie jdou pro diváka od deseti či později.(25.2.2015)

Začátek super, pustupně se to ale víc a víc vleče, škoda.(1.3.2015)

Solidní TV detektivní seriál u kterého si lze dobře odpočinout a zapřemejšlet si proč je problém udělat tak dobré řemeslo pro naše televize, když to zvládaj i v Belgii, zemi jejíž TV tvorba je pro mne naprosto neznámou. Seriál vysílá BBC a zakoupil jej i Netflix.(17.1.2015)

Pěkný serál,tohle od českých tvůrců neuvidíme....(3.2.2015)

Moc z toho nadšená nejsem, některé nelogičnosti v ději, zabití policisty v posledním díle a úplně mně dostává chování žen... Holka co dělá sex pro zábavu, zamilovaná dcera miliardáře, manželka ministra, když sváděla hlavního hrdinu i chování jeho manželky.... Odkud ti lidé spadli? Ale jinak je to solidní kriminálka.(18.2.2015)

Je to marný, je to marný... Ano, můžu po 3 dílech kritizovat pár scén, které i mně přijdou zdlouhavé. Ale Filip Peeters svou roli sehrává bravurně a člověk mu naprosto zoufalství, vztek, odhodlání a další emoce věří. Fiktivní belgická politická a finanční elita dostává vykreslením charakterů řádně na frak, snad až příliš černobíle, ale budiž. A kopírování Chobotnice? Shrnul bych slovy, že za těch pár desítek let se sice změnily prostředky, ovšem hnací motivy zůstávají stále stejné: hněv, pomsta, nenávist, moc a touha po ovládání, hmotné statky. Inu, jsme lidé, přátelé!(17.1.2015)

Opravdu dobrá kriminálka. Když jsem si všiml, že na dvojce jde něco z Belgie, dost mě to zaujalo a řekl jsrem si, že to tedy zkusím...začátek super, vyloupení banky dost slušný. Pak se tam objevil ten děda a hned v posteli s hezkou ženskou. Trochu zvláštní polda, ten že by vydržel 12 dílů??? No, nejen vydržel, proplul jimi se slušnou grácií. Vůbec lze říci, že herecké výkony jsou velmi dobré - Jonkhere, Percigal, Wolfs...Jen dějová linka, která se odehrávala ve 2. světové, byla dost rozvleklá. Osobně bych ji zkrátil a zařadil o něco později...ale to je jen malá kaňka, celkový dojem mi to rozhodně nekazí. Co na závěr? Většina kriminálek ze zemí, kde s nimi mají zkušenosti, se můžou jít klouzat.(15.2.2015)

• Ruda.neck

Velké téma politiky provázané se zločinem podané v komorním belgickém balení. Byť jsem měl od počátku spoustu výhrad, s ohledem na příznivé recenze jsem vyčkal s vlastním hodnocením až do konce. Pořád jsem čekal na nějaký zajímavý moment, zvrat, vývoj, místo toho jsem byl svědkem stále větších dávek průměrnosti, předvídatelnosti a klišé ve spojení s pitomým chováním téměř všech postav. Od počátku bylo zřejmé, kdo je kdo, co je to ten Salamandr, "záhada", co se stalo v roce 1944, byla jasná od půlky série, veškeré "vyšetřování" bylo tak jen vyplňováním dvanáctidílného zbytečného děje. Gerardi sice pořád chodil a vypadal, že se právě vrací z flámu, ale to bylo tak vše z atributů osamělého drsného poldy, co mohl nabídnout. Nevyšetřil vlastně vůbec nic a nebýt neskutečných náhod, museli bychom se nudit o pár dílů déle. Největším "detektivem" tak vlastně byl mladý mnich-hacker. Také mě trochu zaráží, proč si všichni mocní v Belgii schovávají kompromitující materiály proti sobě, navíc často v podobě "vyvolaných" fotek, což mi v druhé dekádě 21. století přijde trochu "out". Zlatej Cattani.(15.2.2015)

• skipik12

Uplne obycejny, tuctovy serial- neurazi, nenadchne. Ztraceny cas pro me. Max 50%. Spousty kriminalistickych chyb, nekde zbytecne prehnane- knez co se hacknul do narodni banky- vysmech. Kdo tomuhle dal vic jak dve hvezdy opravdu nevidel zadny poradny serial a necha se krmit tema srackama co do nas nase televize cpou za ceckove serialy. Aspon ze to CT davala po dvou dilech. Ostatni televize by to rozhazely aspon na 3 mes.:) Pokud chce nekdo super serial tak treba The Company, House of card (oruginal ale i USA remake). a dalsi staci se trosku porozhlednout. Tohle bylo vazne trapne, hodne moc. Vystihl to presne uzivatel Ruda.neck.(16.2.2015)

<< předchozí 1 2