Karibská krize: Neznámá fakta (TV film)

Man Who Saved the World, The

Muž, ktorý zachránil svet

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 53 min

Herci sa snažili, ale hraný thriller nebol napínavý, keďže koniec sveta nenastal. Dokumentárna časť bola na tom lepšie, fakty o tom, ako sme tesne unikli jadrovej vojne varujú, len či sa z nich niekto poučí.(3.11.2015)

v ten deň, keď kenedy prehovoril a chruščov tam poslal "obchodne lode" to otec počul na viedenskom rádiu, ráno ma nepustil do školy báli sme sa že vypukne vojna, mal som desať. a bál som sa otcovej nahnevanej a prísnej tváre. Historičnosť tohto diela len potvrdzuje aká naozaj skutočná chvíľa to bola.(3.11.2015)

Hrdina se jmenuje Archipov.(17.3.2015)

...alebo ako (ne)vyvolať 3. svetovú vojnu. Témou ma to síce až tak nezaujalo, ale kvalitné spracovanie musím oceniť. 70%(1.3.2014)

Dokument, který byl sice celkově zpracován dost slabě, ale naštěstí obsahoval zajímavé vyprávění pamětníků, z něhož si divák mohl o Karibské krizi udělat následující (trochu zjednodušený) závěr: sověti měli v čele nezodpovědné tupce, ale obyčejní ruští námořníci naštěstí dokázali jednat rozumně a odpovědně - naproti tomu američtí vojáci se chovali jako puberťáci, ale naštěstí měli Kennedyho.(11.3.2015)