X Factor (TV pořad)

X Factor

Reality-TV / Hudební

Slovensko / Česko, 2014

• O.Peta

Asi nejslabší pěvecká soutěž, kterou jsem zatím na českých TV stanicích měl možnost vidět. I ten X-Factor, který šel před několika lety na nově, měl o hodně vyšší úroveň. Tedy mám na mysli, co se týká výkonů soutěžících. Prima je možná lépe organizovaná, ale sleduju už několikátý týden a zpívat tam zatím neuměl snad nikdo, nebo hodně průměrně. Nejhorší na tom je a co mě totálně znechucuje, je jak porotci každého druhého vyzdvihují do nebe i když za nic nestojí. Navíc se to čím dál víc snaží postavit otázkami na životním příběhu víc jak na zpěvu. Letos to prima po delší době projíždí v souboji s novou na plné čáře. V Hlasu jsou talentovanější lidi. Vůbec i sestava poroty je dost špatná, Ondra dobrý, ostatní vyměnit.(9.4.2014)

• Aljak

Ďalšia spevácka súťaž? Preboha, koľká už? Áno, zase je to inší formát a inšie kritéria, ale aj tak - zas a znovu je to koniec koncov znovu o tom istom ako iné spevácke súťaže. Toto už je fakt hotové klišé. Je síce pravda, že za každým na hladinu vyplávajú aj nové doteraz neobjavené talenty, ale aj tak už to všetko splýva. Jediné plus je pre mňa osobne to, že v rámci súťaže je vytvorená zvlášť kategória aj pre hudobné skupiny. Inak, tá porota - to je teda poriadna bieda, hlavne tá slovenská ženská časť.(23.3.2014)

Uznávám, že nejen celá ČR, ale asi i celý svět je už přesycen těmito druhy pořadů. Ale já se vždy nechám zlákat, protože si najdu nějakého oblíbence, kterému pak velmi fandím a těším se na jeho vystoupení. Tentokrát to bylo jednoznačně duo Ricco a Claudia, jejichž pěvecké výkony mě nabíjely energií. A celkový vítěz Peter Bažík byl mým favoritem už v superstar a od té doby přitom urazil pořádný kus cesty a výrazně se zlepšil. Z porotců jsem jako správný "Kyjovják" souznil s Otou Klempířem, v jehož týmu zpívali právě Ricco a Claudia. A ačkoli mi Ondřej Brzobohatý přijde sympatický a inteligentní, jeho hodnocení naprosto nechápu a vůbec se nedivím, že jeho tým dopadl nejhůře. Pohřbil se vlastně už tím, že do finále nevzal nejlepší zpěvačku Šarkózyovou a když potom dal přednost Vávrovi před Brigitou, sršely z mých úst na něj ty nejhorší nadávky. Asi mu šlo lépe to moderování než porotcování.(2.6.2014)

• peiton

X Factor ma mierne prekvapil.Po sérii opakujúcich sa tých istých porotcov v podobných speváckych súťažiach (Superstar,Talent,Hlas..) prichádza štvorka čerstvých posíl z radov neopozeraných tvárí.Napríklad taký Oto Klempíř-v živote som o tom človeku nepočula a o jeho zvláštnom vkuse a hodnotení adeptov tohtoročnej súťaže sa mi nad niektorými jeho verdiktami až rozum pozastavuje.Tí,ktorí sa vyžívajú a pozerajú takéto druhy relácií,ktoré ponúkajú zostrihy a mix rôznych indivíduí,ktorým spev nič a nikdy vravieť nebude (v Superstar to nazývajú Hviezdnou Rotou) budú sklamaní.Pretože jednotlivé kastingy sú zamerané skôr na ľudí s talentom,ktorý spievať vedia,čiže réžia nám ponúka zostrihy prevažne z tej lepšej stránky veci.Co sa mi nepáči a už ma tak trocha nudí je sám moderátor Pyco a teraz neviem či to je len môj subjektívny názor,no zdá sa mi,že je z roka na rok trápnejší a nudnejší.A navyše opakujúci.Na záver nemám pocit,že by X Factor splnil zatiaľ svoj cieľ,ktorou nás v upútavke vyzýval a síce "Ak máš v sebe X Factor a navyše dobre vyzeráš,prídi na casting".Hlas tu síce u väčšiny súťažiacich prítomný je-klobúk dolu,ale čo ten vkus?!No vidím to asi tak,že stylisti budú mať plné ruky práce :)(29.3.2014)

• SOLOM.

Dám tomu dvě hvězdy – jednu za to, že už tahle kokotina neměla další řady (zatím) a jednu za porotu. Oto Klempíř i Ondřej Gregor Brzobohatý jsou celkem v pohodě lidi (u toho druhého jen do doby, než mu začne poroučet stará, co má dělat a co má říkat…) - Celeste Buckingham a její kukuč tu byla hlavně pro ozdobu – no a nekompromisní Sisa si získala palec nahoru za to, že si nebrala servítky a mnohdy řekla na kameru, co si doopravdy myslí…Jinak ze soutěžících mě moc lidí nezaujalo…(1.12.2018)