X Factor (TV pořad)

X Factor

Reality-TV / Hudební

Slovensko / Česko, 2014

• Ainy

Tak dneska jsem čirou náhodou nechala zapnutý televizní program na Primě a ke svému úžasu jsem okamžitě neskočila po ovladači a nezačala zběsile přepínat na něco jiného (jelikož tenhle typ pořadu normálně nesleduji), ale zaposlouchala jsem se do hudebních výkonů soutěžících, kteří už byli vybráni do úzkého předkola než se pak zbytek těch "nej" objeví v živém vysílání. Výběr z pěti kapel ... no, tak tam bych si asi nevybrala. Možná to duo a pak ta jedna skupina z Nového Jičína. Ta jejich zpěvačka měla vážně skvělý hlas (však jak jinak, vždyť jsou to Moraváci a hlavně u nás se to muzikantsky kvalitně líhne). Škoda, že nepostoupili a vybrali skupinu lunetiků, kteří byli nesladění, pěvecky nic moc ... kam dali uši Najtworci. ... chjo. Pak ale přišli na řadu kucí. Vůbec bych se nechtěla ocitnout v pozici Šelesty a mezi nimi vybírat. Ti borci byli hotoví zpěváci s čistým jedinečným projevem a originální barvou svého vrozeného hlasového talentu.(27.4.2014)

• ..Lucas..

Na začátku jsem si říkal, že by to mohlo být jedno nejlepších zpracování pěvecké soutěže u nás. Ale postupem času nacházím čím dál více minusů, především nedodržování formátu a zkrácení live show jen na tři večery! Navíc nedostatek talentů a vyhazov talentů dobrých tomu moc nepřidá. Nakonec v tom vidím spíše více nedokonalostí, takže snižuji hodnocení. Největším plusem X Factoru je Sisa Sklovská, jejíž hodnocení jsou trefná. Celeste se snaží a je fajn, což se nedá říct o pánské části poroty. Ondra neuvěřitelně přehrává a Ota je jednoduše trapný. Škoda, že takto zmrvili celý formát, je mi to opravdu líto.(18.3.2014)

• peiton

X Factor ma mierne prekvapil.Po sérii opakujúcich sa tých istých porotcov v podobných speváckych súťažiach (Superstar,Talent,Hlas..) prichádza štvorka čerstvých posíl z radov neopozeraných tvárí.Napríklad taký Oto Klempíř-v živote som o tom človeku nepočula a o jeho zvláštnom vkuse a hodnotení adeptov tohtoročnej súťaže sa mi nad niektorými jeho verdiktami až rozum pozastavuje.Tí,ktorí sa vyžívajú a pozerajú takéto druhy relácií,ktoré ponúkajú zostrihy a mix rôznych indivíduí,ktorým spev nič a nikdy vravieť nebude (v Superstar to nazývajú Hviezdnou Rotou) budú sklamaní.Pretože jednotlivé kastingy sú zamerané skôr na ľudí s talentom,ktorý spievať vedia,čiže réžia nám ponúka zostrihy prevažne z tej lepšej stránky veci.Co sa mi nepáči a už ma tak trocha nudí je sám moderátor Pyco a teraz neviem či to je len môj subjektívny názor,no zdá sa mi,že je z roka na rok trápnejší a nudnejší.A navyše opakujúci.Na záver nemám pocit,že by X Factor splnil zatiaľ svoj cieľ,ktorou nás v upútavke vyzýval a síce "Ak máš v sebe X Factor a navyše dobre vyzeráš,prídi na casting".Hlas tu síce u väčšiny súťažiacich prítomný je-klobúk dolu,ale čo ten vkus?!No vidím to asi tak,že stylisti budú mať plné ruky práce :)(29.3.2014)

• SOLOM.

Dám tomu dvě hvězdy – jednu za to, že už tahle kokotina neměla další řady (zatím) a jednu za porotu. Oto Klempíř i Ondřej Gregor Brzobohatý jsou celkem v pohodě lidi (u toho druhého jen do doby, než mu začne poroučet stará, co má dělat a co má říkat…) - Celeste Buckingham a její kukuč tu byla hlavně pro ozdobu – no a nekompromisní Sisa si získala palec nahoru za to, že si nebrala servítky a mnohdy řekla na kameru, co si doopravdy myslí…Jinak ze soutěžících mě moc lidí nezaujalo…(1.12.2018)

Dobrá kulisa, Pyco jako moderátor, občas fungující porota......jen to hraní na city už je trošku trapné. Kde vůbec ty naše televize berou ty neustálé fronty přihlášených??? Ale zase na druhou stranu, lepší jak nováckej Hlas, kde ještě měli tu drzost si u zakoupeného formátu překopat pravidla, až je to hnus.(19.3.2014)