poster

Král padělatelů

 • francouzský

  Cave se rebiffe, Le

 • italský

  Re dei falsari, Il

 • anglický

  Counterfeiters of Paris, The

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1961, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mortak
  **

  Bohužel jakmile pochopíte název (Sklep vrací úder), což se stane velmi brzy, už vás ve filmu nic nepřekvapí. Dialogy jsou skvěle napsány a zahrány, jenže celé je to vlastně anekdota natažená na hodinu a půl.(25.11.2011)

 • Anderton
  ***

  Dobrodružný film o partie sympatických kriminálnikoch, v tomto prípade falšovateľov, sa dá nakrútiť aj v svižnejšom tempe, ale aj podstatne nudnejšie. V tomto prípade ale platí, že plusové body sa získavajú tým, že ide o oldschool záležitosť, kde si väčšinu času kradne pre seba Jean Gabin, zvyšok osadenstva je tak trochu bez charizmy a tým pádom aj v jeho tieni. Poteší záverečný twist, kde mi ale tých podvedených prišlo mierne ľúto.(11.9.2019)

 • Snorlax
  ****

  Šmrncovní gangsterka o tom, že nemusí být vždycky všechno tak, jak se zdá. Padesát let od doby vzniku je padesát let, některé postupy použité ve filmu, se staly filmovými klišé. Ale v roce 1961 to musel být opravdu parádní biják. Gabin a Blier dodávají snímku patřičný ironický nádech. Pro milovníky gangsterek se jedná o pochoutku.(6.7.2011)

 • marhoul
  ****

  Ve své době musel mít divák z takového filmu velikou radost. Dneska už jsme na takové téma zvyklí, dá se předpokládat, o co asi půjde, nicméně kvalita filmu je stále výrazná a Jean Gabin prostě úžasný.(13.9.2019)

 • progression
  ****

  Další skvělá role pro Jeana Gabina, který si víceméně "krade" celý film pro sebe. Příběh skvělého padělatele ve výslužbě, který si už léta kromě "zaslouženého" důchodu užívá "teplíčka", krásných žen i rychlých koňů. A když se nakonec přece jenom nechá přemluvit k poslednímu ritu, je to opravdu jízda. Vše až pedantsky a do detailů vymyšlené, s policií těsně za zadkem až do neodolatelného (i když trošku předvídatelného) konce. Jean Gabin je ve své roli naprosto přirozený, překvapivě dost často "hláškuje", ostatní snad s výjimkou Bernarda Bliera jsou proti němu opravdu "krajský přebor", každopádně celkově jde o moc příjemné pokoukáníčko, při kterém se divák pobaví i poučí.(19.9.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace