Poslední Azték (TV film)

The Last Aztec

Dokumentární

Velká Británie, 2006, 2x47 min

Jon Wygens

Velmi poutavý dvoudílný dokument. O Aztécích si vždy rád něco přečtu nebo zkouknu něco nového. 75%(1.3.2014)

Trošku odlišné a možná, že i trošku extravagantní vyprávění o legendách, Aztécích a jejich zemi, kterou nás provede DBC Pierre(Peter Finlay) známý britský spisovatel, který jako malý žil v Mexiku.(8.3.2014)

Možná jeden z nejpůsobivěji zpracovaných dokumentů, jaký jsem vůbec kdy měl možnost shlédnout. Dokument, který musel být naprosto mimořádným zážitkem také pro člověka, který nás jím prováděl, jeho soucítěnost s místní historií docházela až na samé hranice dokumentárního filmu. Přál bych si více dokumentárních pořadů, které by byly vatvářeny podobným stylem s podobně obdivuhodným zaujetím průvodce, prolínáním do současnosti a zmapováním civilizační reflexe. 99%.(12.3.2014)

• AlfaNumerO

Ač má dokument veliký potenciál (rozuměno zajímavou tématiku - Aztéků), kvalita je srážena pro mě velice divným komentátorem/průvodcem, u kterého to vypadá, že má chvilkami větší vztah k pivu a alkoholu obecně než k celé aztécké kultuře.(11.3.2014)