Any Day

USA, 2015, 100 min

• mat.ilda

A že to někoho pořád baví, točit melodramata o propuštěncích... navíc je tvůrci rádi stylizují do nepochopených chudáčků, na které číhá pokušení na každém kroku a o jejichž křehké štěstí se coby diváci máme fakt obávat. Nic proti druhé šanci, každý by ji měl dostat, ale když to bušení do pytle a tři sta kliků denně nijak zvlášť nesvědčí o poctivých životních záměrech... já tak kupříkladu vůbec nečiním :-) Ten chlap byl ublíženej jenom za ním zaklapla brána vězení, nu ale kdo zabije holýma rukama, měl by počítat s nějakou tou nepřízní osudu, alespoň v podobě nedůvěry okolí, pověst, o kterou jsme se sami připravili, nelze získat zpět v plném rozsahu... i v tom je právě kus (alespoň té světské) spravedlnosti. Krom postmuklovské glorioly mně těžce nesedla ani všechna další, veskrze předvídatelná protivenství, včetně důsledků, nemluvě o podivné mystické lince s uhozeným shawshankovským zakončením... Inu, Rustam Branaman vyslechl na dobrou noc hodně pohádek a do jedné z nich se nedopatřením zapletl i Sean Bean, kterému bych tímto poradila: "Zpátky do zbroje!"(7.3.2016)

Nemůžu si pomoct, ale mě se to prostě líbilo. I když je jasné, jak celý film bude probíhat, přece jen čekáte na to, co bude zlomem. Ten zlom je zde celek efektní, i když jde hodně o to, že je divák citově vydírán. Sean Bean v jedné z mála rolí, kde přežije, mi sedl, a ukázal, že i hrát umí, když má možnost. No jo, místy je to fakt hloupoučké, ale já se bavil, čekal jsem, co bude a jak se to opravdu vyvrbí.(10.4.2015)

Musim sa priznat, ze sa mi tento film velmi pacil - je to trosku ine ako filmy na podobny namet. Clovek by od toho filmu mohol ocakavat mnozstvo klise, ktore ale neprichadza. Stoji za to si to pozriet(28.2.2016)

----"Just trust that you can." "Trust that I can do what?" "That you can do anything."----Je to prvoplánové a jednoúčelové, nevadilo by mi kdyby ta snaha o ohromení a emocionální omráčení a nevím co ještě, nebyla tak veliká. Celkově to na mě ale z nějakého podivného důvodu relativně fungovalo. Možná proto, že postavy měly nějakou osobnost a možná díky hereckému obsazení. Jo a postava toho kluka byla skvělá. Mělo to spád a i přes jednoduchost některých zápletek jsem se nenudila. ----"Did you ever think there's something bigger than the whole wide world?" "I don't know. Like the universe?" " Like, it's so big and amazing, but no one can see it."----(15.8.2015)

Sean Bean láme prokletí ... letos neumřel ve ČTYŘECH filmech!!(10.10.2015)