Rutinní kriminálka s nikterak výjimečnou zápletkou (což by nevadilo), ve standardním provedení (snad jen vztah stárnoucího detektiva a mladé prostitutky je alespoň na tehdejší dobu neobvyklý) a s absencí zapamatováníhodných scén. Důvody k jejímu shlédnutí jsou pouze dva - působivá jazzová atmosféra a skvělý Jean Gabin. 60%.(26.7.2017)

Takže zas a znovu můj oblíbenec Jean Gabin. Rozhodně už kvůli jeho hereckému výkonu stojí tento film za zhlédnutí. A že jde o parádní zážitek, není snad třeba zdůrazňovat. Hudba jazzových tónů z nočního klubu Vajíčko přináší nepopsatelnou harmonii příjemných pocitů. Stačí jen vnímat a nechat ji působit. V rámci děje dojde k pikantnímu spříznění dvou antipodů mladé, krásné německé zpěvačky Lucky feťačky a stárnoucího policejního inspektora Georges Vallois (Jean Gabin), který zde rozdá i pár facek. O to více je ovšem zajímavější v neuvěřitelně pochopitelné lásce i pátrání po vrahovi majitele nočního klubu Alberta Simoniho. Způsob jakým je to natočeno není sice akční, ale zaujme především psychologickým rozkrytím vraha. Na závěr dodám, že v tomto krimi žánru z pařížských bulvárů města nad Seinou dneska zase tolik dobrých filmů není. O to více jsem si toto znamenité krimi vychutnal.(10.4.2011)

Poctivý francúzsky noir s všadeprítomným jazzom a svetlami nočného veľkomesta. Na pozadí vraždy majiteľa nočného klubu sa odvíja zvláštny vzťah staršieho inšpektora ( opäť vynikajúci Gabin ) s podozrivou drogovo závislou mladou ženou ( možno najlepší výkon kariéry Nadji Tiller ). Hoci atmosféra hustne, film sa drží svojej línie. Vyniká konverzačkou a pevnou stavbou príbehu, kde všetky zložky dokonale fungujú.(27.1.2012)

Vypadá to, že jsem dnes večer neměla naladěno, začátek se příšerně táhl, podivný střih mi nesedl a výrazný hudební podmaz mě rušil. V druhé půlce se to zhouplo a bylo to podstatně lepší, pro mě.. Nicméně pro sjeté přítulné dívenky nemám slabost a tentokrát mě ani Jean Gabin nepřesvědčil.. Za zdařilý závěr dávám třetí hvězdu..(28.4.2020)

Klasické krimi s přesvědčivým Gabinem, jehož velmi civilní herecký projev je na tolik uvěřitelný, že vůbec nepochybuji o tom, co říká nebo dělá. Role detektivů v tomto ranku mu neobyčejně seděla, vzpomeňme například na Maigreta, Le Guena z filmu Zabiják a další, ve kterých se projevuje jako ostřílený mazák znající svět podsvětí. Celý film se v podstatě tvářil, že se nic neděje, více naslouchal než mluvil a postupně rozmotal vraždu překupníka Alberta Siminiho tak přirozeně, jako když ráno vychází slunce. Tohle herecké umění nepřestanu obdivovat.(17.10.2010)