Tisícerý dík patří Primě za zakoupení tady toho filmu do české distribuce a vůbec jeho první české odvysílaní. Jinak bych ho asi nesehnal. Doufám, že se třeba někdy dočkáme i dalších premiér Gabinových filmů. Ale teď tedy k onomu filmu. Který sám o sobě má poměrně pomalý rozjezd. Asi tam taky hrálo roli, to že jsem si obtížně zvykal na český dabing. A navíc Gabin se nedostane na scénu hned. Ale jak se započne jeho zápletka, výrazně se to zlepší. Děj mi nepřipadal zrovna dvakrát originální, ale mám takové (polo)psychologické příběhy rád. Akorát škoda, že charaktery postav nejsou víc dopilovaný. Občas mi některé věci, připadaly nedotažené, i když načrtnuty byly výborně. Ale co funguje dobře, jsou herci. Gabin opět učaruje svým charakteriským herectvím a představitelka Lucy působí přesně tak jak podle scénáře měla. Taky se mí líbilo rozuzlení. Motivy vraždy, které se na konci dozvíme, mi připadaly nečekané, neobvyklé a zajímavé. Škoda, jen českého dabingu. Možná on má na svědomí zmíněné nedostatky. Výjma Heřmánka, který na Gabina sedl a pěkně navázal na předchozí dábery jsou všichni dabéři velmi nepřirození. Film to hodně zkazilo. Velká škoda. Ale on za tohle určitě nemůže a já mu uděluji čtyři hvězdičky s odřenýma ušima.(7.7.2017)

Noc je rodu ženského - a podle toho se chová. Třebaže miluje temná zákoutí, má vytříbený vkus a slabost pro elegantní vzhled. Umí být lhostejná i horoucí, krutá i milosrdná - a zná svou cenu, když cudně klopí zrak a rafinovaně předstírá lehký zmatek a roztomilou naivitu ... to aby vás zmátla, to aby vás získala - a udržela ve vlastní hře. A především: NIKDY, vůbec nikdy vám neodkryje všechny karty, protože teprve potom by byla bezbranná ... vydaná na milost nejenom vám, ale celému světu. Příběhu dominuje spíš romanitická linie ... třebaže kriminální zápletka ji vkusně doplňuje - a nedá se říct, že by hrála nějak výrazně druhé housle. Co chcete ... pořád je řeč o noci - o té záhadné, navenek distingované a chladnokrevné dámě, která si za všech okolností udržuje odstup ... a nenechá si jen tak vnutit vaše představy o tom, jaká by měla být - a čím by se měla zabývat.(10.7.2017)

,,Všichni tady blouzníme a mohli bychom se konečně už probrat." Tahle netradiční detektivka o jedném záhadném "zločinu z vášně", při jehož vyšetřování propadne vášním k podezřelé narkomance i samotný hlavní vyšetřovatel, rozhodně nebude náležet k tomu nejlepšímu, co Jean Gabin natočil. Zejména rozjezd v nepříliš podmanivém jazzovém černošském klubu byl trochu nezáživný. Přesto bych film úplně nezatracoval a nakonec mi ho bylo potěšením vidět a to nejen kvůli Gabinovi, který je (ostatně skoro jako vždy) coby osobitý francouzský komisař neodolatelný a dokonce si zde výjimečně jako postarší pán zahrál i v několika milostních scénách. Rovněž samotné zapletání vztahů, podezření, stejně tak odhalení pachatele a důvodu vraždy bylo vesměs zajímavé a vytáhlo s celkovou atmosférou mé hodnocení s přihmouřením oka na slabší 4 hvězdičky. Překvapivě hodně zdařilý byl i český dabing hlavní postavy s netypickou volbou Karla Heřmánka, což o nadabování většiny vedlejších postav se už bohužel říci nedá (ale za to režisér Noci a zmatku holt nemůže). 70%(29.7.2019)

• Gilmour93

Gabinův Junior lapený v hrsti věčně sjeté fräulein, fádní dialogy, banální zápletka, teatrální ženské herecké party a koneckonců ani ten Jean se nám moc nepředřel a vedle své německé milenky spíše působil jako její otec (s trochou fantazie možná i dědeček). Tohle mělo s noir-filmem společné leda černobílou a co hůř, Grangierův film neobstojí ani jako krimi. Nevidím důvod jej šetřit..(21.5.2018)

Takže zas a znovu můj oblíbenec Jean Gabin. Rozhodně už kvůli jeho hereckému výkonu stojí tento film za zhlédnutí. A že jde o parádní zážitek, není snad třeba zdůrazňovat. Hudba jazzových tónů z nočního klubu Vajíčko přináší nepopsatelnou harmonii příjemných pocitů. Stačí jen vnímat a nechat ji působit. V rámci děje dojde k pikantnímu spříznění dvou antipodů mladé, krásné německé zpěvačky Lucky feťačky a stárnoucího policejního inspektora Georges Vallois (Jean Gabin), který zde rozdá i pár facek. O to více je ovšem zajímavější v neuvěřitelně pochopitelné lásce i pátrání po vrahovi majitele nočního klubu Alberta Simoniho. Způsob jakým je to natočeno není sice akční, ale zaujme především psychologickým rozkrytím vraha. Na závěr dodám, že v tomto krimi žánru z pařížských bulvárů města nad Seinou dneska zase tolik dobrých filmů není. O to více jsem si toto znamenité krimi vychutnal.(10.4.2011)