Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

Jako vždy, i tentokrát Miroslav Táborský již tradičně skvělý. Lepšího průvodce našimi tradicemi bych nenašel. Díky pane Táborský a vůbec všichni tvůrci tohoto nádherného dokumentu.(15.9.2014)

Parádní věc a i když pana Táborského mám moc rád a asi se svým přirozeným a nenuceně civilním vystupováním nejlépe hodí jako průvodce lidovými tradicemi, nemusel se u dílu - dušičky tak pořád usmívat do kamery. Místy mi to připadalo, že si před natáčením krapet pokouřil... Ale jinak super a tenhle dokument rozhodně patří mezi ty povedené, na které by navíc měly koukat naše děti. Například až zase budou mít ve škole halloweenský maškarní, večer dají za okno vydlabanou dýni se svíčkou a budou brblat proč mají na Dušičky jet s rodiči na hřbitov ,,na nějakej starej hrob'' ... * * * *(2.11.2014)

Kdyby to uváděl Petr Novotný, tak to tady tak vysoký hodnocení nemá. Táborský dokáže servírovat množství (většinou) zbytečných faktů s klidnou důstojností, jako by ani na ničem jiném v životě nezáleželo. Takže je to asi v pořádku, ale pravidelný divák ze mě nebude.(3.4.2014)

Seznámení s tradicemi ve školním formátu s lehce podbízivým pomrkáváním na diváka(28.9.2014)

Táborský je výborný průvodce a zejména, když se jedná o církevní tradice, svou vlídností a humorem dokáže navodit sváteční atmosféru. Dokument na nás chrlí data, člověk se musí docela soustředit na to, aby všecko pobral. Rozhodně přínosný pořad, který mi konečně vyjasnil spoustu věcí, které jsem si sám z lenosti nebyl schopen vyhledat. Pokud si divák promítne jednotlivé svátky chronologicky za sebou, má před očima církevní rok, se svými slavnostmi a rituály, včetně vysvětlení jejich původu a vývoje. 85%(31.5.2015)

Připomínat tradice našich předků by měla být samozřejmost rodičů i veřejnosti. A pokud to připomíná svým milým způsobem Miroslav Táborský, nemůže jít o špatný pořad. Poučné i zábavné.(21.1.2017)

Napůl hraný a vysloveně hřejivý dokumentární cyklus. Poučí i pobaví. Takhle nějak si představuji vzorové populárně naučné dokumenty.(22.3.2016)

Co se nedá čt upřít je to že dokáže do tv dostat i pořady, které dokáží člověka zaujmout i poučit. A díky bohu je jich stále víc.a(1.1.2016)

Vždycky, když v programu objevím nějakým pořad, jehož průvodcem je Miroslav Táborský, tak zbystřím a snažím se ho nepropásnout. Snad ještě nikdy se mi nestalo, aby takový pořad byl vyloženě špatný. A konkétně tento cyklus má obrovský potenciál. Viděl jsem zatím jen díl o Silvestru a Novém roce, ale musím konstatovat, že je perfektně provedený. Příjemný průvodce, tradice se tu nenásilně mísí s tím, jak vnímáme zvyky v dnešní době.(5.3.2014)

Opravdu užitečné dílo. A ta užitečnost, ta jej staví nade vše, co kdy bylo natočeno.(31.3.2015)

Běžně takovéto pořady nesleduji, ale při letmém listování programy mě zaujal Miroslav Táborský a jeho laskavé, vtipné, kultivované a zajímavé vyprávění mě donutilo dokoukat a vyhledat další. Jak to ten chlap dokáže - zahrát slizkého stbáka, škodolibého ohnivce a všechny ty odporné záporáky a pak něžně s vtipným pousmáním seznamovat diváky s velikonočními tradicemi. Dokument je pěkně natočen, ale bez Táborského by byl poloviční.(6.4.2014)

Po Národních klenotech se opět probouzí skrytá schopnost ČT1 tvořit zajímavé věci a za pomocí příjemného M. Táborského vznikl pořad o tradicích minulých, děvčeti žijícímu na sídlišti jako z jiného světa. Líbí se mi že je to napůl hrané, přece jen Škola hrou forever!(11.5.2014)