Jako vždy, i tentokrát Miroslav Táborský již tradičně skvělý. Lepšího průvodce našimi tradicemi bych nenašel. Díky pane Táborský a vůbec všichni tvůrci tohoto nádherného dokumentu.(15.9.2014)

Vždycky, když v programu objevím nějakým pořad, jehož průvodcem je Miroslav Táborský, tak zbystřím a snažím se ho nepropásnout. Snad ještě nikdy se mi nestalo, aby takový pořad byl vyloženě špatný. A konkétně tento cyklus má obrovský potenciál. Viděl jsem zatím jen díl o Silvestru a Novém roce, ale musím konstatovat, že je perfektně provedený. Příjemný průvodce, tradice se tu nenásilně mísí s tím, jak vnímáme zvyky v dnešní době.(5.3.2014)

Běžně takovéto pořady nesleduji, ale při letmém listování programy mě zaujal Miroslav Táborský a jeho laskavé, vtipné, kultivované a zajímavé vyprávění mě donutilo dokoukat a vyhledat další. Jak to ten chlap dokáže - zahrát slizkého stbáka, škodolibého ohnivce a všechny ty odporné záporáky a pak něžně s vtipným pousmáním seznamovat diváky s velikonočními tradicemi. Dokument je pěkně natočen, ale bez Táborského by byl poloviční.(6.4.2014)

Táborský je výborný průvodce a zejména, když se jedná o církevní tradice, svou vlídností a humorem dokáže navodit sváteční atmosféru. Dokument na nás chrlí data, člověk se musí docela soustředit na to, aby všecko pobral. Rozhodně přínosný pořad, který mi konečně vyjasnil spoustu věcí, které jsem si sám z lenosti nebyl schopen vyhledat. Pokud si divák promítne jednotlivé svátky chronologicky za sebou, má před očima církevní rok, se svými slavnostmi a rituály, včetně vysvětlení jejich původu a vývoje. 85%(31.5.2015)

Parádní věc a i když pana Táborského mám moc rád a asi se svým přirozeným a nenuceně civilním vystupováním nejlépe hodí jako průvodce lidovými tradicemi, nemusel se u dílu - dušičky tak pořád usmívat do kamery. Místy mi to připadalo, že si před natáčením krapet pokouřil... Ale jinak super a tenhle dokument rozhodně patří mezi ty povedené, na které by navíc měly koukat naše děti. Například až zase budou mít ve škole halloweenský maškarní, večer dají za okno vydlabanou dýni se svíčkou a budou brblat proč mají na Dušičky jet s rodiči na hřbitov ,,na nějakej starej hrob'' ... * * * *(2.11.2014)