Když já napíšu, že se mi líbil černobílej film z roku 1955, tak už to musí bejt něco extra, protože já tyhle prehistorický filmy fakt nemám moc rád. Tohle je opravdu dobrej kriminální film s překvapivou pointou. Samozřejmě je film zubem času už poněkud nahlodán a občas působí trochu naivně, ale mě to bavilo. Jinak by mě zajímalo, kterej pablb zase vymyslel českej název, protože gas-oil (gazole) je nafta. Žádnej benzín a olej.(15.9.2019)

• MR007

Úplně zbytečný film s nezajímavými postavami.(31.8.2012)

Dobré krimi, takových snímků dnes výrazně chybí.!!(25.10.2009)

Celkem zajímavý klasický francouzský noir. Charismatický Gabin jako řidič náklaďáků, který si umí poradit s bandou slizkých gangstříků. Zajímavé je, že narozdíl od většiny žánrových francouzských i amerických bratříčků tu jsou zločinci vylíčeni jako striktně záporné postavy a nevzbuzují nijaké lítosti. Celkem netypickou roli má i Jeanne Moreau, její postava emancipované učitelky je ale možná i životnější než její starý milenec v podání Jeana Gabina.(20.6.2006)

Padesatkova francouzska krimoska s Gabinem a Jeanne Moreau. Navic z nakladakarskeho prostredi, coz mam rad. Prestoze to ma nekolik temer noir momentu, film ma problem zaujmout. Rekl bych, ze to ale pada na bedra rezisera, protoze herci hraji a ani pribeh zasadni problem nema. Mozna by pomohlo zkraceni o 20 minut...tezko rict.(27.3.2015)

• - Film patří k nejslavnějším francouzským filmům noir. (contrastic)

• - Film byl natočen podle románu Georgese Baylese. (contrastic)

• - Mezi lety 1953 a 1961 natočil Gilles Grangier dohromady dvanáct snímků s Jeanem Gabinem. Tento patří k nim. (SeanBean)