Když já napíšu, že se mi líbil černobílej film z roku 1955, tak už to musí bejt něco extra, protože já tyhle prehistorický filmy fakt nemám moc rád. Tohle je opravdu dobrej kriminální film s překvapivou pointou. Samozřejmě je film zubem času už poněkud nahlodán a občas působí trochu naivně, ale mě to bavilo. Jinak by mě zajímalo, kterej pablb zase vymyslel českej název, protože gas-oil (gazole) je nafta. Žádnej benzín a olej.(15.9.2019)

Film je spíš psychologická sonda do duše šoféra - živnostníka, doplněná o šestákovou kriminální zápletku, než čistokrevný film noir. Většinu filmu hraje prim Gabin v montérkách, kterak křižuje Francii ve svém náklaďáku, jenž je mu nejlepším přítelem a vzájemně vytvářejí filmu poněkud ospalé tempo. Těch pár momentů, kdy na scénu vstoupí zločinci filmu nepřidá spád a diváka tak z podřimování probudí pouze výbušné finále s honičkou náklaďáků. V případě, že jste fandou motorismu, asi vás film uspokojí o něco více.(5.5.2020)

Padesatkova francouzska krimoska s Gabinem a Jeanne Moreau. Navic z nakladakarskeho prostredi, coz mam rad. Prestoze to ma nekolik temer noir momentu, film ma problem zaujmout. Rekl bych, ze to ale pada na bedra rezisera, protoze herci hraji a ani pribeh zasadni problem nema. Mozna by pomohlo zkraceni o 20 minut...tezko rict.(27.3.2015)

Celkem zajímavý klasický francouzský noir. Charismatický Gabin jako řidič náklaďáků, který si umí poradit s bandou slizkých gangstříků. Zajímavé je, že narozdíl od většiny žánrových francouzských i amerických bratříčků tu jsou zločinci vylíčeni jako striktně záporné postavy a nevzbuzují nijaké lítosti. Celkem netypickou roli má i Jeanne Moreau, její postava emancipované učitelky je ale možná i životnější než její starý milenec v podání Jeana Gabina.(20.6.2006)

Dobré krimi, takových snímků dnes výrazně chybí.!!(25.10.2009)

• - Na rozdíl od většiny obdobných snímků jsou zde mafiáni podáni pouze ve zcela negativních rolích. (contrastic)

• - Film patří k nejslavnějším francouzským filmům noir. (contrastic)

• - Jean Gabin ve filmu řídí v té době zbrusu nový náklaďák Willème LD 610. Gangsteři jezdí v automobilu Ford Vedette z roku 1949. Dalšími vozidly v rukou přátel hlavního hrdiny jsou Berliet GDM a GLR 8, Ford 3T5 (1946), Renault ADR (1936) a AGR 2 (1937). Vozy policie představuje Renault 1000Kg (1950) a Citroën 15 Six D (1951). (Martensson35)